Haladás - MTK 1-2

Érkezik a bajnok, a Vidi

A 12. helyen szerénykedő Hali fogadja a fehérváriakat.

Az OTP Bank Liga 11. fordulójában, szombaton 17 órától a Szombathelyi Haladás vendége lesz a MOL Vidi FC. Ezzel a találkozóval véget ér a szezon első köre, azaz a bajnokság egy harmada. A Hali 10 körben 5 pontot gyűjtve egyelőre a tabella utolsó pozícióját foglalják el.

A Haladás az első négy forduló után négy ponttal állt, de azóta egyedül egy debreceni döntetlennel gyarapítottuk pontpalettánkat, így szép lassan visszacsúsztunk a tabella aljára. Szeptember utolsó hetének közepén jelentették be, hogy a távozó Michal Hipp vezetőedzőt az NB II-es Balmazújvárost elhagyó Horváth Ferenc váltja a kispadon. A zöld-fehérek az utóbbi két fordulóban egy hajrában kapott góllal maradtak alul a Paks ellen, majd - ugyancsak egy 90. perc utáni góllal - 2–0-ra kikaptak Mezőkövesden. Pinte Patrik és Németh Milán sérült, egyelőre ők nem állhatnak Horváth Ferenc rendelkezésére. Ebben a két hétben gyakorolhatott a zöld-fehér gárda - hogy ebből mit sikerül élesben megvalósítani, az kiderül szombaton.

A rendkívül bő kerettel rendelkező Vidinél Fiola Attila, Kovács István, Vinícius és Pátkai Máté a magyar, Stopira a zöld-foki szigeteki, Boban Nikolov a macedón, míg Georgi Milanov a bolgár válogatottban szerepelt az elmúlt két hétben.

Az tény, hogy szombati ellenfelünk nincs jó szériában, hiszen a legutóbbi öt bajnoki meccsén mindössze egy pontot szerzett a Haladás, ettől függetlenül tisztában vagyunk azzal, hogy ellenfelünk keretében olyan rutinos, jó játékosok szerepelnek, mint például Király Gábor vagy éppen Priskin Tamás. Biztos vagyok benne, hogy a válogatott szünetben mindent megtett az új edzői stáb, hogy felrázza a Haladást, éppen ezért egy nagyon küzdelmes, nehéz találkozóra számítok ellenük. Fontos, hogy már az első perctől magunkhoz ragadjuk a kezdeményezést, és gólra törően futballozunk, és ne kövessük el azokat a hibákat, melyeket legutóbb az MTK ellen elkövettünk. A válogatott szünetben megpróbáltunk annyit pihenni, amennyit csak lehetett, igaz több alapemberünk is hazája válogatottjában szerepelt, így nem egyformán sikerült pihennünk. A következő 3-4 hét ismét nagyon kemény lesz, újra heti két tétmeccs vár ránk, és szeretnénk minden fronton sikeresek lenni. De most a legfontosabb, hogy szombat este megszerezzük a 3 pontot a Haladás ellen" - nyilatkozta a Vidi hivatlos honlapjának Marko Scsepovics.

A mérkőzést Berke Balázs vezeti, Lémon Oszkár és Szécsényi István segítik a munkáját az oldalvonalak mellett, míg Radványi Ádám és Kulcsár Katalin a gólvonalakon dolgoznak majd.

• 1lalika2018október20.17:02ÚjVálasz