Haladás : Fehérvár

Ismét hátrányból fordított a Haladás

Az első félidőben nem tudott a jól szervezett fehérvári védelem mögé kerülni a Haladás, ám szünet után két klasszis megoldással a maga javára fordította a meccset a zöld-fehér együttes. A Fehérvártól meglépett a Hali, azonban új üldözőt kapott az MTK személyében.

Lagymatag kezdés

Hasonlóan kezdődött a találkozó, mint a Honvéd elleni pénteki mérkőzés: a kedd esti időpont ellenére most is közel hatezren döntöttek úgy, hogy a Haladás meccsét választják szórakozásul. A kreatív középpályásokkal felálló Fehérvár letámadott, így a szombathelyiek hosszú indításokkal keresték Orosst vagy Keneseit – sikertelenül. Egy rögzített szituációt követően a vendégek szerezték meg a vezetést: Nagy Dániel szögletét Horváth Gábor fejelte kapu felé, ami Orosson megpattant, a labda pedig a hosszú sarokba vánszorgott. A gól után sem változott a játék képe, a Haladás csak néhány távoli lövéssel jelezte: pályán van a csapat, de valami hiányzik a jó összképhez. Sebőknek igazán nagy védenivalója nem volt, így várható volt: félidőben ki kell főznie valamit a Csertői-teamnek.

19-re lapot húzott Csertői

A rutinos Oross Márton helyett a mindössze 18 éves Rácz Ferencet küldte pályára a mester. A Lurkó-nevelés a jobb oldali támadó szerepkörét kapta meg, és úgy ficánkolt a Haladás B-közép előtt, hogy Andics sokszor hiába dobta ki rá a hálóját, nem tudta megállítani a Hali 32-es számú játékosát. Alig telt el két perc a második játékrészből, a jobb oldalon alakított ki helyzetet a Hali: Schimmer nézte meg Kenesei kobakját, és oda is varázsolta a labdát, amit a felugró Hali-csatár egy fehérvári védő segítségével a hosszú felső sarokba bólintott. Ez volt Kenesei Krisztián tizenkettedik gólja a bajnokságban: az elmúlt három meccsen mind-mind betalált a támadó! Ezek után mindkét csapat a biztonságos védekezésre helyezte a hangsúlyt: egy-egy hazai akció vagy magabiztos védelmi megoldás után rögtön vastapsot kapott a Haladás. A közönség előtt le a kalappal: végig buzdították, űzték-hajtották a kedvenceket: a stadion pedig majd felrobbant, amikor újabb gólt szerzett a zöld-fehér együttes.

A rutin című film. Főszerepben: Kenesei, Sipos, Vörös

A 70. percben Kenesei kapott labdát a bal oldalon. Jól tartotta azt meg, majd a támadáshoz felzárkózó Siposhoz passzolt, aki testtel remekül fedezte a labdát, majd a védőjétől meglépő Vöröshöz továbbított. Ő belépett a 16-oson belülre, majd ballal a kapu bal oldalába lőtt! A hátralévő húsz percben a Kuttor-vezette védelemről, mint tűzfalról pattogtak ki a labdák: ha pedig ezt át tudta játszani a Fehérvár, akkor Rózsa Dániel volt a helyén. Jó iramú, változatos mérkőzésen a szombathelyi együttes rászolgált a győzelemre – amely a negyedik volt sorozatban. A Kecskemét-Zalaegerszeg bajnoki végéig a Haladás fellépett a dobogóra, azonban új üldözőt kapott. A Fehérvártól öt pontra meglépő vasiakra az MTK tapad – pénteken éppen egymás ellen játszik majd a két együttes.

Játékosról játékosra

Rózsa Dániel a gólról nem tehetett, a második félidőben kétszer is óriási bravúrt mutatott be. Schimmer Szabolcs ismét gólpasszt adott – a bajnokságban már a negyediket. Kuttor Attila játékán látszik az 540 NB I-es mérkőzés rutinja, kondija pedig meghazudtolja korát. Ezúton is gratulálunk a jubileumi találkozójához! Guzmics Richárdról nem lehetne megmondani, hogy elsőéves az NB I-ben: tiszta szereléseivel és megindulásaival kiemelkedett a mezőnyből. Tóth Péter az első félidőben volt aktívabb, átlagos produkciót nyújtott. Molnár Balázst néhány perc alatt két fehérvári is lerendezte, de ez nem zavarta: forgatta a csapatot, annak rendje és módja szerint. Iszlai Bence az első félidőben – Guzmiccsal együtt – a csapat legjobbja volt. A 70. perc után elfáradt: nem is csoda, harmadik mérkőzésén lépett pályára kezdőként, nagyon sokat dolgozott, csak dicsérni lehet. Vörös Péter sok labdát szerzett, és megszerezte első NB I-es gólját a Rohonci úton. Oross Márton lefejelte az előrevágott labdákat – szerencsétlen módon rajta pattant meg Horváth Gábor fejese. Kenesei Krisztián labdát tartott, veszélyes volt, gólt szerzett, sokszor csak szabálytalanul tudták megállítani. Sipos Norbert hozta sokfutásos, rakkolós játékát, no és ötödször hozta társát kihagyhatatlan helyzetbe. Rácz Ferenc először játszott egy teljes félidőt: de még milyet játszott. Marko Andicsot többször fűzte be, mint az automata varrógép a cérnát egy nyolcórás műszak alatt. Állandóan megjátszható volt, mutatta magát, bátran játszott. Kovács Zsolt néhány percet kapott: rombolt, ahogy azt várta tőle Csertői Aurél, míg Simon Attila végre pályára léphetett tavasszal. Egyszer helyzetbe is került, ám hosszan vette át a labdát.

• 29halisfan942009május13.19:20ÚjVálasz

A rutinos Oross Márton helyett a mindössze 18 éves Rácz Ferencet küldte pályára a mester.

ezt olvastátok még h az oross geci rutinos ... hát had röhögjek

• 28krokesz982009május09.16:28ÚjVálasz
    Idézet: whiteman78
    Ébredjetek fel szombathelyiek! A harmadik hely a miénk! Jövünk nemsokára hozzátok és nagy pusztítást csinálunk!!! Csak a ZTE!!!
    ...

zeg,zeg,zeg,buzi egerszeg
    zeg,zeg,zeg,buzi egerszeg!!!!!!!!

• 27krokesz982009május09.15:10ÚjVálasz
    Ezt díjazzom tőled,legalább te poénos vagy,de majd nem haragszol meg ugye,hogy hali-ZTE elött vagy után vagy esteleg mind a kettő alkalommal beverem a pofád? Azért remélem nem lesz harag?
    ...

Mikor kopsz le a Hali-oldalról te igen sötét?

• 26whiteman782009május07.20:09ÚjVálasz
    Idézet: halinho1919
    ...

Felebaráti üdvözlettel: Molnár Bálint

• 25krokesz982009május07.18:26ÚjVálasz
    Kedves SzHVFC! Nem tudom milyen az oktatás Szombathelyen,de gondolom nem sokkal rosszabb mint máshol. Ezt csak azért említem meg,mert a helyesírásod borzalmas.
    ...

Igen a nyomorék,ócska,szar,sötét parasztszekereteket.

• 24halinho19192009május06.22:15ÚjVálasz

Köszönöm Istenem, hogy élő tanuja lehettem a tegnapi feltámadási csodának! Köszönöm fiúk ezt az élményt, gratulálok Kutya a pályafutásodhoz és a tegnapi szurkolás felülmúlt minden eddigit! Mégegyszer KÖSZÖNÖM!!!:)
    Ha netán még ír ide vmi okosat vmi zalaegérszagu degenerált, akkor előre is kérném tőle, adja tovább a kis ovistársainak hogy majd ne a főbejáratnál takarják el a napot a parasztszekerükkel, mert hazáig futólépésben fognak haladni! Előre is köszi!:)
    HAJRÁ HALI!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 23ungee2009május06.20:55ÚjVálasz

Vége a találkozónak: KTE-Ereco - ZTE 2:0 Gsz.: Litsingi (16.,45.)

whiteman remélem most is ittvagy és írsz valami okosságot:)

• 22gergo2009május06.19:32ÚjVálasz

Vezet a KTE a sötétek ellen!!:D

• 21ungee2009május06.18:13ÚjVálasz
    ...

A helyesírásról annyit: az aberrált szó 2 'r' betűvel írandó, míg az "előtt" szó pedig 'ő'-vel.

• 20ungee2009május06.18:11ÚjVálasz
    ...

Kedves whiteman! Az első hozzászólásodat tekintve Egerszegen pedig a jómodort nem tanítják! Nem értem, hogy normális ZTE-drukker miért nem ír ide...miért csak ilyen nyomorékok, mint beckham meg te.Ha annyira okosnak hiszed magad, akkor nem csinálnád a feszültséget. Kíváncsi lennék a te korodra meg a panelpatkány formádra...Szóval légy oly kedves és húzz vissza sötétzalába! Köszönöm!

• 19gergo2009május06.18:07ÚjVálasz

Te kezdted itt a keménykedést hülyegyerek. Majd 30-án keménykedj!

Az igazi tudásotok a 2-7-nél jött ki.
    Addig is minden meccseteket az ellenfél is megnyerhette volna.
    ...

Kedves SzHVFC! Nem tudom milyen az oktatás Szombathelyen,de gondolom nem sokkal rosszabb mint máshol. Ezt csak azért említem meg,mert a helyesírásod borzalmas.Kérdem én tőled,hogy szemtől-szembe is ilyen kemény vagy? Szerintem nem....Gondolom én,hogy egy aberált kis hülye gyerek vagy,aki csak az internet elött keménykedik és erre élvez el.CSAK A ZTE!!!

• 17sacher2009május06.17:23ÚjVálasz

Na azért úgy látom egy kis sötétségért senki nem megy a szomszédba. Most komolyan, de minek ez????

• 16krokesz982009május06.17:05ÚjVálasz
    ...

Mi van te zte-buzi faszkalap?Ha?
    MÉRT NEM MENEKÜLSZ 2:7 UTÁN?
    Mert egy sötét,vak,buzi fradicsicska zalai vagy!
    És a lófaszt írogatsz itt a Hali-szurkolók között!

• 15szhvfc2009május06.15:46ÚjVálasz

Addig is minden meccseteket az ellenfél is megnyerhette volna. Mindig szerencsétek van, és mégis szarok vagytok.

CSAK A HALI !
    MINDENKI SZOMBATHELYI !
    "utáljuk a fradistákat, az egerszegi szopjon!"

• 12gergo2009május06.14:01ÚjVálasz

Te whiteman! A helyedben elbújnék a 2-7 után!!!

• 11lookout2009május06.13:54ÚjVálasz

pff :D akkor a miénk meg a második hely hehe :D te.. :D jó meccs volt ;)

• 10whiteman782009május06.13:49ÚjVálasz

• 9gergo2009május06.12:26ÚjVálasz

És ha sikerülne megfogni a 3. helyet, vagy még akár a 4. hellyel is, indulhatunk az UEFA kupában. Micsoda szó lenne ez Szombathelyen!

• 8jackal762009május06.11:56ÚjVálasz
    Idézet: sacher
    Az MTK nagyjából ugyanabban a bolyban van, mint a Haladás. Komoly tétért itt már nagyon senki nem küzd, hacsak a harmadik helyet nem vesszük annak.
    ...

Hát nekünk a harmadik hely azt hiszem mindennél komolyabb tét, és nem csak az EL indulás miatt, hanem hogy ezt a lehetőséget SZOMBATHELYI SZURKOLÓ MÉG SOHA NEM ÉLTE ÁT, HOGY A CSAPAT A BAJNOKSÁG VÉGÉGN A DOBOGON VAN!!! Szerintem ez mindennél komolyabb és fontosabb!! Nekem az EL indulás másodlagos itt már!
    a 0:0 eredménnyel meg akkor lennék elégedett ha az általam felsorolt többi eredmény ugy alakul ahogy leirtam! És szerintem akkor ez jó eredmény lenne, persze nem elvetve hogy 3 pontért induljunk harcba ami még jobb eredmény:)
    De természetesen igazad van hogy az egy pont senkinek sem jo elvileg, de nekünk igen!!

• 7sacher2009május06.11:55ÚjVálasz

T. Nyugat!

Örülnék, ha hitelesnek vehetném a tudósításaikat:

"Borongos időben kb. 3500 néző előtt a hazaiak indítják útjára a labdát." forrás az on-line közvetítés.
    Ezzel szemben a mostani cikkben 6000 néző.

Valamelyik szám erősen téves.

• 6sacher2009május06.11:49ÚjVálasz

Az MTK nagyjából ugyanabban a bolyban van, mint a Haladás. Komoly tétért itt már nagyon senki nem küzd, hacsak a harmadik helyet nem vesszük annak. Ahhoz viszont a 0-0 senkinek se jó, úh ha itt bárki bárkire hat, annak nem döntetlen lesz a vége.

• 5jackal762009május06.11:48ÚjVálasz

Nos más a fohászom után:)) Ma ugyebár debrecen-győr meccs lesz, aminek vélhetően csak a debrecen lehet a győztese/bár a fociban bármi megtörténhet/ de ha így lesz akkor nem kell aggodnunk az idegenbeli győr meccs miatt, nem akarom hogy ugy legyen de ott még a vereség is beleférhet ha az MTK ellen pontot vagy pontokat szerzünk / BÉLA HASS RÁJUK!!!!!/! a másik fontos összecsapás, és a mai napon egy napra /nem szoktam ilyent/ de komolyan mondom ugy szórítok a kecskemétnek mint még soha számomra idegen csapatnak! GYŐZZÉTEK LE A sötétnegyedet!!!! amennyiben az eredmények igy alakulnak számunkra akkor nem kell aggodnunmk az idegenbeli győr meccs miatt!!! nah elkezdtem álmodozni:)) remélem nem engeditek FIUK hogy felébredjek!!!
    Mindörökké HALADÁS

• 4jackal762009május06.11:42ÚjVálasz

Drága Béla!!! Sokáig az MTK ikonja voltál, kérlek hass rájuk szép szavakkal hogy ugyanmár nekik nincs szükségük arra hogy minket legyőzzenek, én teljesen elégedett leszek ha azt elintézed hogy egy gyenge 0:0 legyen:))))

• 3gergo2009május06.11:33ÚjVálasz

Álomszerű!!:D Ha az MTK ellen is sikerülne a jó szereplés, fogható a 3. hely!

• 2n_csaba742009május06.09:35ÚjVálasz

Nem is rossz egy újonc csapattol:)!!! GRAT. Csak a HALI!!!

• 1mashtur2009május06.08:29ÚjVálasz

Gratulálok a csapatnak! Szép teljesítmény!