Hiába rúgot kettőt Radó, a Slavia nyert

Kétgólos hátrányból állt fel a Haladás a törökországi edzőmeccsen, de vereség lett a vége. Sok-sok fotóval.

Artner Tamás a Haladás edzője: Nagyon megvagyok elégedve. Időnként egészen jó periódusaink voltak, és, hogy a ha végén nem cserélgetem le a támadóinkat, szerintem meg is nyerjük a meccset. Nagy fegyvertény, hogy feltudtunk állni 0-2 után, de gyorsan hozzáteszem, hogy azokat a gólokat minden “előzmény” nélkül kaptuk. Jó meccs volt, erős ellenfél volt a Slavia.

Vége. Kikaptunk.

86. perc: Nagy kár érte. Zsirai adott el egy labdát a térfelünk közepénél. A csehek meglódultak. A középen érkező Vosahlik pedig előbb remekül átvette a labdát, majd védhetetlenül lőtt Gyűrű kapujába. 2-3

80. perc: Halmai Ramon lő fölé egy labdát. Szakály készítette le neki. Jó 22 méterről próbálkozott.

Összefoglaló a mérkőzésről

Most a csehek kezdeményeznek, sokat lőnek távolról is. Igazán nagy helyzet nincs.

70. perc: Halmai jön Radó helyére.

64. perc: Medgyes érkezik Nagy Gábor helyére. Gyurján pedig Halmosi helyére.

63. perc: Radó egy húszméteres lövéssel tornásztatja a csehek kapusát.

62. perc: Taps a lelátón. Ugrai öt védőt kicselezve játszotta magát tisztára. Remekül lőtt, óriási bravúr jött a csereként beálló Contofalskytól. Lábbal védett.

60. perc: Radó András egyenlít. Ugraival közösen okoztak zavart a csehek védelmében, végül Radó csapott lecsorgóra, sokáig úgy tűnt, belebonyolódik a cseleibe, de végül mesteri találatot szerzett, kicsit balra kisodródva, 10 méterről. 2-2

49. perc: Könnyedén egyenlíthettünk volna. Radó András szerzett labdát, majd a tizenhatosnál érkező Halmosi elé passzolt, akinek lapos lövését védte a kapus. Nagyon nagy helyzet volt.

Elkezdődött a második félidő.

Vannak cserék a Haladásnál. Dvorschák be, Zsirai be, Iszlai be, Szakály be, Jagodics be, Ugrai be. Lement Guzmics, Tóth, Németh M., Simon, Fehér, és Schimmer.

Vége az első félidőnek.

44. perc: És itt is van a Haladás-gól! Fehér Zoltán kapott remek labdát, amit el akart húzni a védője mellett, de az kézzel beleütött. Mivel ez a tizenhatoson belül történt, büntetőt rúghattunk, amit Radó irgalmatlanul bevarrt. 1-2.

Beszorítottuk a cseheket. Percek óta egy kapuzunk. Rúgtunk négy szögletet is.

36. perc: Ismét Haladás-helyzet. Halmosi 20 méteres lövése megpattant egy védőn, de még így is veszélyesen tekergett Rakovan kapuja felé.

35. perc: Nagy Haladás-helyzet marad ki. Németh Márió kis szerencsével beverekedte magát a tizenhatoson belülre, az alapvonalig vezette, onnan ívelte be, a berobbanó Halmosi azonban rosszul találta el.

26. perc: Megint gólt kapunk. Egy szögletnél Németh Márió nem figyelt az emberére, aki így jó harminc méterre a kapunktól szabadon vehette át a labdát. Tolt rajta kettőt, majd leszúrta a sarokba. Juhar jegyzi a találatot. Gyűrű nem ért oda. 0-2

25 perc: Vezetnek a csehek. A tizenhatoson belül, jobboldalról érkezett Skoda, akihez kis szerencsével eljutott a labda. A kirobbanó Gyűrű lábai között vágta a kapunkba. 0-1.

23. perc: Gyűrű véd egy nagyot. Jobbról jön a beadás, Juhar tíz méterről fejelt. Kapusunk remek érzékkel tolta fölé.

Ezekben a percekben jól játszunk. Szögleteink azonban veszélytelenek. Neves Radót előbb letaglózta, majd orron pöckölte, legalábbis megpróbálta. Egy kis kakaskodás tehát.

18. perc: Gyűrű véd egy irgalmatlant. 13-ról szúrta rá Juhar. Szép volt!

16. perc: Németh Márió 25 méteres szabadrúgását kivágják a hazai védők, majd Németh Márió szögletét kifejelik.

11. perc: Megint Slovan-helyzet. Vosahliknak készítettek le egy labdát a tizenhatos vonalára. Fölé rúgta.

7. perc: Megvan az első igazán nagy helyzet is. Sajnos az sem a mienk. A Slavia csatára remekül tört be a tizenhatoson belülre. Középre bepasszolt labdáját Bosnjak a kapu torkából vágta ki. A felszabadítás azonban vendégjátékoshoz került, de Licka fölé lőtt.

5. perc: Az első helyzetecske a csehek előtt. Zmrahal szabadrúgását Gyűrű azonban magabiztosan húzta le.

Elkezdődött a mérkőzés.

Megérkezett Pintér Attila szövetségi kapitány, aki a helyszínen nézi meg a meccset.

Így kezd a Slavia: Rakovan - Nitriansky, Skoda, Neves, Zmrhal - Licka, Gecov - Vosahlik, Pitak, Juhar - Necid.

Szombathelyi Haladás kezdőcsapata: Gyűrű - Schimmer, Guzmics, Tóth P. Bosnjak - Simon Á., Fehér Z. - Nagy G., Németh M., Halmosi - Radó.

A találkozó 14 órakor kezdődik Antalyában.

• 2tgwhfebruár.02.15:43ÚjVálasz

Legalább rúgtak két gólt, az is valami. Mennyi a gólarány (szlovének elleni meccset belevegyük?)?