Szombathelyi Swietelsky-Haladás - Újpest FC

A Haladás hamar megszerezte a vezetést, de ez nem volt elég a győzelemhez

Ismét hátrányból kapaszkodott az Újpest.

A magyar élvonal 31. fordulójában a bronzéremért harcban álló Újpest a biztos bennmaradásért küzdő Haladás otthonába látogatott. A gólcsend nagyon hamar megtört, hiszen Németh Márió már a kilencedik percben bevette az újpesti Pajovic kapuját. A gólszerző Grumics csúsztatását váltotta gólra jó tizenöt méterről, 1-0.

A folytatásban előbb Novothny, majd nem sokkal később a ziccerben lévő Pauljevics próbálta bevenni Király kapuját, de a Hali-kapus résen volt. A szünetben így egy gól volt a szombathelyiek előnye.

A fordulás után hamar egyenlíteni tudott az Újpest. A 49. percben Zsótér elé került a labda, a játékos pedig jó tizenhat méterről a felső lécre lőtt, a labda onnan a gólvonal mögé pattant, 1-1. A hajrában közel volt az újabb gólszerzéshez a lila-fehér együttes, Nobothny a 75. percben került nagy ziccerbe, de Király védett. A 88. percben a Haladás bosszankodhatott, hiszen Williams került kihagyhatatlan helyzetbe, de tizenegy méterről hibázott, így maradt az 1-1.

Az egy-egy pontnak köszönhetően az Újpest feljött az ötödik helyre, míg a Haladás visszacsúszott a kilencedik pozícióig. A szombathelyiek három pontra vannak a kiesőzónától, így továbbra sem biztosították bennmaradásukat az élvonalban.

NB I, 31. forduló

Swietelsky Haladás – Újpest FC 1-1 (1-0)
Szombathely, Szombathelyi Haladás Stadion. 5882 néző. Játékvezető: Erdős J.
Haladás: Király – Schimmer (Jancsó, a szünetben), Wils, Kolcák, Bosnjak – Grumics, Jagodics – Mészáros (Medgyes, 11.), Rácz, Németh Márió (Ramos, 58.) – Williams. Vezetőedző: Michal Hipp.
Újpest: Pajovic – Kálnoki-Kis, Litauszki, Mohl (Szűcs, 33., Cseke, 78.) – Pauljevics, Nwobodo, Zsótér (Tischler, 86.), Balázs – Onovo, Novothny. Vezetőedző: Nebosja Vignjevic.
Gólszerzők: Németh Márió (9.), illetve Zsótér (49.)

• 4Starobrno2018május21.10:01ÚjVálasz

Ezért kaptatok új stadiont botlábúak?

• 3lalika2018május20.10:45ÚjVálasz

Nemcsak az a meccs volt"gyanus"...Az MLSZ nem lát,nem hall,semmit sem tesz,csak üldögél a hatalmas apparátusával...

• 2salfai2018május19.22:22ÚjVálasz

A hülye nagyképűség - csak a győzelemmel számoltak a meccs előtt. Jó lenne már visszavenni a nagy arcból a haladásnál és falconál is, talán a nagy arc helyett nagyobb szívvel játszanának akkor az eredmények is jobban jönnének!

• 1Tila2018május19.20:48ÚjVálasz

Lényeg, hogy itthon továbbra is veretlenek vagyunk. Más: amit meg a Debrecen művel az a labdarúgást bűncselekménnyé teszi!!!