Szombathelyi Haladás - Újpest FC NB I-es labdarúgó-mérkőzés

Fordulatos meccsen szerzett pontot a Haladás

Rabusic és Jagodics is betalált.

Vasárnap kora este rekkenő hőségben fogadta a Haladás az Újpestet az OTP Bank Liga második fordulójában. Az első játéknapon mindkét csapat pont nélkül maradt, a lila-fehérek pedig csütörtökön a Sevilla vendégeként léptek pályára az EL-selejtezőben. Az első helyzet az Újpest előtt adódott: Tischler szép sarkazását Király könnyedén védte. Egy perccel később a Szombathelyre visszatérő Gaál lövését magabiztosan fogta Gundel-Takács.

Az első negyedóra végén Gaál szögletét Rabusic centikkel fejelte fölé. A 19. percben vezetést szerzett a vendégcsapat: Kolcak hatalmas hibája után Nagy Dániel került ziccerbe és okosan bepörgette a kimozduló Király mellett. 0-1.

Sokáig nem örülhettek az újpestiek, három perccel később máris egyenlített a Hali: Gaál szabadrúgását Bosnjak fejelte vissza középre, ahol Rabusic közelről a kapuba bólintott. 1-1. A folytatásban hosszú percekig nem forogtak veszélyben a kapuk, az első játékrész hajrájában aztán visszavette a vezetést a lila-fehér alakulat: Zsótér szögletét a röviden megcsúsztatták, majd kisebb kavarodás után Horj Razvan egy méterről a kapuba kotorta a játékszert, élete első NB I-es meccsén. 1-2.

A második félidő elején Obinna került helyzetbe, de lövése éppen a hosszú kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 61. percben ismét kiegyenlített a Szombathely: egy oldalszabadrúgás után Jagodics lőtt kapura tíz méterről, Gundel-Takács csak beleérni tudott a labdába, amely a hálóban kötött ki. 2-2.

Öt perccel később át is vehette volna a vezetést a Haladás, ám Mészáros lekészítése után Gaál óriási ziccerben rosszul találta el a labdát. A folytatásban megint közel volt a harmadik góljához a Hali, a csereként beálló Grumics egy szöglet után kapu mellé fejelt. Bő tíz perccel a vége előtt az Újpest is majdnem betalált, Obinna már átemelte a megtorpanó Királyt, de Kolcak hatalmasat mentett a gólvonalon.

A 84. percben Gundel-Takács a meccs bravúrját mutatta be Bamgboye közeli próbálkozásánál. Több gól már nem esett, így mindkét csapat megszerezte első pontját a bajnokságban.

• 3fe-fe2018augusztus01.13:55ÚjVálasz

Nehéz meccs volt.Az Újpest felkészültebb és jobb csapat jelenleg. A Hali sok új játékosának még össze kell szoknia.A védekezés még nem állt össze csapat szinten.A mezőnybeli párharcok nagy részét megnyerte az Újpest, de lehet, hogy csak a labda pattant oda mindig hozzájuk( azért megjegyezném, hogy a Jagodicsot nem kellene vissza állítani a védelem tengelyébe?).Végre vannak gólerős játékosaink: két meccs és négy rúgott gól.A támadó szekció egészen parádés:Priskin, Rabusic,Bambgoye, és Gaál Bálint.A kispad is hosszú, lehet végre rivalizálás és rotáció.
    Szerintem jó irányban halad a csapat, sok örömünk lesz bennük az idén.A Fradi ellen még nem várható pontszerzés, de utána beindulhat a szekér.

• 2Tila2018július30.08:42ÚjVálasz

A tavalyi (múlt havi) csapatból sokan hiányoznak, de STEF WILLS nagyon kellene!

• 1lalika2018július29.23:19ÚjVálasz

A visszanézett felvételek alapján tényleg egy fürgébb,jobbreflexü kapusra lenne már szükség.Az öreg meg legyen biztonsági tartalék.A jó kapus kivédi amit illik és arra rátesz néhány bravurt.De mit ér egy-egy bravur,ha "'spaettel" heveredik le egy-egy lövés,fejes után...