Szombathelyi Swietelsky-Haladás - NK Osijek

Williams a házi gólkirály

Kiss Tamás és Myke Bouard Ramos fértek fel még a dobogóra.

Miénk a legkevesebb gól

A Szombathelyi Swietelsky-Haladás szerezte a legkevesebb gólt az OTP Bank Liga 2017/2018-as bajnokságának első 19 fordulójában. Pont 19-et, azaz mérkőzésenkénti átlagunk 1 gól. Hazai környezetben még csak-csak eredményesek vagyunk: öt csapat ért el több gólt, mint mi. A Hali 13-nál állt meg: 10 Sopronban, 3 a Haladás Sportkomplexumban született. Idegenben azonban nagyon gyenge a muzsika, mindössze 6 gólnak örülhettünk. A nyolc vendégszereplésünk során négyszer nem szereztük találatot.

Akcióból voltunk a legjobbak

Tizenhárom találatot szereztünk akcióból, ebből hármat a 16-oson kívülről. Williams gólja a DVSC ellen és Kiss Tamás találatai a Honvéd ellen és Debrecenben jelentették a Hali nagy őszi góljait. Szabadrúgást követően két találatot értünk el: Ramos Balmazújvárosban, míg Stef Wils Felcsúton a Puskás ellen. Szöglet után Jagodics Márk volt eredményes a Balmaz ellen Sopronban, míg bedobás után Tóth Máté szerzett gólt a Paks ellen. Négy büntetőt rúghattunk: Williams a Balmaznak betalált, a Vidinek nem. Ramos gólt rúgott a Puskásnak, ám Németh Márió hibázott a Videoton ellen. Leginkább eredményesek a félidők elején vagyunk. Az 1-15. perces periódusban, és a 46-60. perc között is 4-4 gólt lőttünk.

Az 1919media összefoglalója az őszi Hali-gólokról.

Nagyon sok a bekapott gól

Csak a Vasas (37) és a Mezőkövesd (36) kapott több gólt, mint mi: Király Gábornak 33-szor kellett kikotornia a lasztit a hálóból (Gyurján Márton is védett, de az ő hálója érintetlen maradt). Miénk a második legrosszabb gólarány (mínusz 14) - ami egy pici előnyünk azonban a mögöttünk lévőkkel szemben, az az, hogy kevés a döntetlenünk. Hiába csak egy pont az előnyünk a Balmazzal szemben, de kétszer többel nyertünk, míg a Mezőkövesddel szemben ez négy pont, és hárommal több győzelem.

Négy tizenegyest rúghattak ellenünk: kettőt megfogott Király Gábor, de Eppel és Knezevics túljártak az eszén. Szögletet követően öt gólt kaptunk, szabadrúgásból egyet, a 16-oson kívülről négyet. 17 találat érkezett akcióból, és négy szabadrúgást követően. Mindössze 8 gólt kaptunk az első félidőben, ám 25-öt a másodikban - ebből 12-t a 76. perc után.

Pedró a gólpasszkirály

Gólt nem szerzett, de öt gólpassznál jár Predrag Bosnjak. Négy asszisztja van Ramosnak (ezzel ő végzett a kanadai táblázat élén 7 ponttal), míg Medgyes Zoltán kétszer hozta kihagyhatatlan helyzetbe a társait.

• 4salfai2017december31.17:54ÚjVálasz
    Idézet: nagy520831
    Külföldiek az előttem hozzászólók? Migránsok? Egy szavukat sem értettem! Vagy már a szilveszteri mámor?
    ...

Nem vagy egyedül!

• 3nagy5208312017december30.21:55ÚjVálasz

• 2nusihusi2017december29.14:59ÚjVálasz

Nagyon gyenge volt az elkezdett bajnokság csak szerencse volt , mert a első forduló győzelme volt csak egy és még 3-4 mérkőzés , Debrecen hol van a tabellán ,meg a szerencse malac halika jobb ha készültök az ETO és ZTE mellé ott találkozunk .

• 1Tila2017december29.13:45ÚjVálasz