Kovács Lóránt mesterhármasa

Továbbjutott a Magyar Kupában a Haladás.

A legjobb 32 közé jutásért Szarvason lépett pályára a Haladás. Horváth Ferenc Gyurján - Schimmer, Kovalovszki, Kolcák, Tamás - Rácz, Kovács L., Daushvili, Ofosu - Gaál, Funsho összetételben küldte pályára csapatát. Szikrázó napsütésben, 500 néző előtt kezdődött a találkozó.

A hazaiak kezdték aktívabban a mérkőzést, a 4. percben Zima lövése a felső lécről csúszott fölé, majd Sztojka 14 méteres lövését Gyurjánnak kellett védenie.

A 12. percben Gaál oldalszabadrúgása a kapufáról vágódott a mezőnybe. Az első félóra végén Gaál beadását Kovács lőtte mellé.

A 35. percben megint Gaál volt a főszereplő, 26 méteres szabadrúgását a hazai kapus ütötte ki a léc alól.

Öt perccel a félidő vége előtt sikerült megszerezni a vezetést. A 17. percben jó szögből végezhetett el szabadrúgást Gaál, gyorsan Kovácshoz passzolt, aki éles szögből, hét méterről a hosszú alsó sarokba belsőzött. 0–1

A második félidő első percében Rácz került helyzetbe, fordulás után kapura lőtt, de Lévai védett. Az 54. percben Sztojka lépett ki ziccerben, Gyurjánt is kicselezte, de a labdával a kapufát találta el.

A 65. percben ugyanezt másolta le Rácz, ő eltalálta a kaput, de a visszafutó védők a gólvonal előtt mentettek. A 77. percben a Haladás 16-osán belül pattogott a labda, amit Farkas talált meg, és 14 méterről a hosszú sarokba emelt. 1–1

A szurkolóitól hajtott hazai csapat fellelkesült, és négy perc alatt két ziccert is kialakított, ám mindkettőt kihagyták. A futball pedig büntetett, a 82. percben Németh Márió tálalt remekül Kovács Lóránt elé, aki 13 méterről higgadtan a jobb alsóba gurított. 1–2

A 90. percben Rácz cselezte ki a hazai kapust, aki elhúzta a lábát, jogos büntető. A labda mögé Kovács Lóránt állt, a jobbra vetődő kapus mellett a kapu közepébe lőtt. 1–3

A találkozó krónikájához tartozik, hogy a 91. percben Viszkok második sárga lapja után a kiállítás sorsára jutott.

• 4lalika2018november02.21:36ÚjVálasz

Megvan a biztos ,gólképes játékosunk?

• 3zrinya2018november01.09:17ÚjVálasz
    Idézet: salfai
    Ezekben az ínséges időkben mégiscsak jó olvasni a Haladás győzelmet.
    ...

Jó Hali győzelemről olvasni... azért egy kicsit árnyaljuk a dolgot:
    a leírás alapján a Szarvas (Békés megyei 1. osztály) végig partiban volt, szóval az NB II még nem biztos, hogy a végállomás lesz a hőseinknek. Valami olyan eredményt vártam, hogy 0:8

• 2salfai2018október31.21:46ÚjVálasz

• 1lalika2018október31.20:46ÚjVálasz