Parádés Kishali

A Honvéd elleni győzelemmel bejelentkezett a bajnoki címre a Haladás U19-es csapata.

Az Illés Akadémia-Haladás U19-es csapata a Bp. Honvéd-MFA együttesét fogadta, és le is győzte 3–1-re. Németh Szabolcs a Schener - Szalai, Szár, Bolla, Kiss Ba. - Kovalovszki - Kiss T., Szilágyi, Szántó, Kiss Be. - Varga K. tizenegynek szavazott bizalmat. A Honvéd teljesen átadta a területet a Halinak, a saját 20-asukon védekeztek a kispestiek, kontrákra rendezkedtek be. A zöld-fehérek türelmesek voltak és az első negyedóra legvégén meg is szerezték a vezetést. Egy remek indítás a 16-oson kívülre pattant a vendégkapusról: Szilágyi eszmélt a leggyorsabban és 18 méterről emelt az üresen maradt kapuba, 1–0. A szünetig újabb gól nem született.

Fordulás után kiegyenlítettebbé vált a játék, mégis sikerült egy gyors akcióból kettőre növelni az előnyt: Varga Kevin talált a hálóba. A 76. percben egy szöglet utáni kavarodásból szépített a Honvéd, sőt, öt perc múlva a lécet is eltalálták. A hajrában azonban megint megrázta magát csapatunk és a 87. percben Varga Kevin saját második, csapatának harmadik góljával eldöntötte a meccset. A Haladás megérdemelten győzött és pontszámban beérte a Honvédot, de a vasiak két mérkőzéssel kevesebbet játszottak!