Kiporolta a Videoton a Haladást

A szombathelyiek 10 emberrel fejezték be a meccset.

A magyar élvonal harmincadik fordulójában a bajnoki aranyéremre pályázó Videoton FC Felcsúton fogadta a biztos bennmaradásért küzdő Haladást. A 19. percben tört meg a gólcsend, ekkor Stopira középre adása hajszálpontos volt, a hosszún érkező Nikolov pedig néhány lépésről a kapuba lőtt, 1-0 – derül ki a fehérváriak tudósításából.

A 41. percben ziccert rontott a Videoton: S. Scsepovics a jobb oldalról, laposan lőtte kapu elé a labdát, a berobbanó Pátkai előtt azonban lemaradt a játékszerről. A szünetben így egy gól volt a szombathelyiek hátránya.

A szünet után hamar növelhette volna előnyét a Videoton, ám Kovács I. szöglete után Vinicius a felsőlécet fejelte telibe. A 62. percben már nem úszta meg az újabb gólt a Haladás. Ekkor Varga József adott negyven méterről remek passzt Negónak, aki szépen levette azt, tolt egyet rajta, majd tíz méterről Király mellett a kapuba helyezett, 2-0. A 70. percben emberhátrányba is került a Haladás, miután Kovács L. megkapta második sárga lapját, így mehetett zuhanyozni. Pátkai Máté a 86. percben simává tette a fehérváriak győzelmét, a középpályás Nego passzát váltotta gólra, 3-0.

A hajrában az eredmény már nem változott, így a három pontnak köszönhetően – ideiglenesen biztosan – élre állt a Videoton. (A rivális Ferencváros 19:30-tól meccsel a Vasassal.) A Haladás maradt a nyolcadik pozícióban.

• 8amadeus2018május14.11:33ÚjVálasz

Nem nagyon értem ezt az eredményt: ennyire kikapni egy tartalékos Viditől...vagy már ennyire biztos a bent maradás és lehet lazítani? Azért a következő fordulóban az Újpest ellen sem lesz egyszerű, mert a liláknak kellenek a pontok a dobogós (nemzetközi kupa) helyezéshez.Azt se feledjük, hogy egyszer az a jó sorozat is meg fog szakadni, ami a hazai pályás veretlenséget jelenti.
    Szóval még korai hátradölni...
    A nagy Kokóról csak annyit, hogy a gyenge fizikuma miatt csak esik-kel a meccseken.Nem véletlenül nem alapember a Vidinél.
    De megnézhetjük Radót is: mióta elment Szhelyről, mire is vitte?
    Mindketten sztárok lehetnének itthon Szhelyen...

• 7chris2018május13.17:03ÚjVálasz

remélem Királyban lesz annyi önkritika, ha a szezon végén megköszöni a bizalmat, és felajánlja szolgálatait segítőként, vagy segédedzőként (vagy csak natúr elmegy a saját nevével fémjelzett iskolába). És akkor bízhatunk benne, hogy nem fogja a kiesés felé sodorni a csapatát a sok védhető kategóriás góllal, amit kap.
    Nálam Gyurján az első számú kapus (sajnálom, hogy megsérült), és mögötte lehet Rózsával számolni.
    Mindenesetre kell a következő két meccsen 4 pont és akkor már nem lehet gond:)

• 6lalika2018május13.16:10ÚjVálasz
    Idézet: salfai
    Az a véleményem, hogy a Gyurján Bence kettőt biztos megfogott volna, de lehet, hogy mind a hármat.
    ...

A tapasztalt,évekig bevált Rózsa Danit nem is emlitve...
    Talán fél Hipp mester a király-hirnévtől???

• 5salfai2018május13.11:06ÚjVálasz
    Idézet: lalika
    Nem tudom,mit is akart játszatni most Hipp mester???
    Ez ellen e Lazovics nélküli VIDI ellen nem volt veszteni valónk...
    ...

• 4lalika2018május13.10:28ÚjVálasz

Ez ellen e Lazovics nélküli VIDI ellen nem volt veszteni valónk,támadni kellett volna.
    Király meg tanulmányozhatná Nagy Gergely-Vasas-védéseit...
    Ha 5-ös közelébe jár a labda, nála az fél gól...

• 3salamana2018május13.06:55ÚjVálasz
    Idézet: Tila
    Szombathely(i) nélkül (Koko) ez egy nulla csapat. Ha nekik csak annyi pénz jutna mint amiből mi élünk még a III.o. sem menne.
    ...

A profi sport a fociban azt jelenti, hogy a teljesítménytől függetlenül megélnek belőle, nem is rosszul. Egy kis para van azért, hogy mi van, ha a pályafutásuk után nem tudnak a rendszerben maradni, és el kell menni dolgozni.

• 2Tila2018május12.19:24ÚjVálasz

• 1salfai2018május12.19:15ÚjVálasz

Várható volt, hogy a Fradi elleni hulladék játék után ellenünk összejön nekik, remélem nem lesznek bajnokok a kutyaütők!