Lombard - Haladás

Megnyert meccset bukott el a Haladás

Radó góljával még vezettek a zöld-fehérek, a hajrában azonban a csereként beállt Marics pontot mentett a Lombardnak.

Három belső védője nélkül várta a Haladás a Pápa elleni idegenbeli rangadót. Remek hangulat, közel háromezer néző – ebből ezer szombathelyi – várta a derbit. A zöld-fehérek 5 éves nyeretlenségi szériát szerettek volna megtörni a Perutz-stadionban.

Sokáig úgy tűnt, sikerrel. Az első félidőt végig uralta Artner Tamás csapata, amely a 26. percben Radó András szépségdíjas találatával a vezetést is megszerezte. A hazaiak csak pontrúgásból tudtak veszélyeztetni, a Hali védelme remekül zárt, és ha elől az utolsó passzokba nem csúszik hiba - vagy, ha Németh játékvezető a két jogos 11-esből egyet befúj... -, akár nagyobb arányú vezetéssel is fordulhattak volna Halmosiék.

A szünetben mindkét csapat cserélt: beállt Kulcsár, illetve Gyurján, a játék képe azonban ettől sem változott meg. Egykapuzott a Haladás, Szűcsnek többször is elképesztő bravúrra volt szüksége ahhoz, hogy újabb góltól mentse meg csapatát. Aztán ahogy telt az idő, szép lassan éledezett a Lombard is, Rózsának is akadt dolga, amit hiba nélkül lehozott.

A fordulópont a hajrára maradt: a 86. percben beállt Goran Marics, aki 30 másodperccel később, első labdaérintéséből bevette Rózsa kapuját, egy pontot mentve ezzel a pápaiaknak.

A Haladás újabb nagy esélyt szalasztott el, hiszen győzelem esetén tovább tapadhatott volna a dobogósokra, így azonban ismét marad a középmezőny…

90+2 perc: Halmosi lőtt fölé balról, kisodródva. Ez volt az utolsó momentum, véget ért a találkozó.

90. perc: Csak 2 perc a hosszabbítás.

90. perc: Gyurján lőtt 22 méterről, Szűcs kezébe.

90. perc: Halmosi lökte fel Maricsot, ez is sárga lap. A szabadrúgást Kenesei tekerte mellé.

87. perc: Egy jobb oldali hazai beadást Zsirai fejelt ki, Kenesei 20 méteres bombáját Rózsa még bravúrral kiütötte, a kipattanót azonban Marics a kapuba lőtte. 1-1

86. perc: Présinger-Marics csere a hazaiknál, nálunk pedig Zsirai váltja Nagy Gábort.

82. perc: Sekour passzolt Griffithshez, aki fordulásból, 16 méterről fölé lőtt.

81. perc: Sekour rúgott oda Nagy Gábornak, ez is lap.

77. perc: Nagyon nyom a Hali. 4-15 a szögletarány...

73. perc: Arsic le, Eszlátyi be.

72. perc: Radó lőtt balról, éles szögből, Szűcs elékpesztő bravúrral védett!

72. perc: Egy formás kontra végén Gyurján adott remek labdát Radónak, aki 14 méterről Szűcsbe lőtte a labdát. Óriási ziccer volt!

68. perc: Struhártól szerzett labdát a Lombard tizenhatosánál Gyurján, majd nagy helyzetben lőtt, a kimozduló Szűcs fölött a kapu fölé.

66. perc: Tóth Gábor faultolta Nagy Gábort, sárga lap!

66. perc: Radó cselezgetett a 16-os bal sarkánál, majd kapura lőtt, de gyengére sikerült, így Szűcs könnyedén fogta.

64. perc: Sekour lőtt balról, 10 méterről, Rózsa vetődve fogta.

60. perc: Kenesei bombázott kapura 18 méterről, Rózsa elképesztő bravúrral védett!

55. perc: Kenesei 25 méteres szabadrúgását szépen védte Rózsa.

52. perc: Arsic fordult levédőjéről, és szemből fölé durrantott.

51. perc: Egy bal oldali Haladás szöglet után Fehér tüzelt jobbról, éles szögből. Fölé.

46. perc: A Haladás kezdte a második félidőt. Mindkét csapat cserélt a szünetben: Jagodics helyett Kulcsár folytatja a hazaiaknál, nálunk Németh helyére Gyurján állt be.

45. perc: Kenesei tekert mellé egy szabadrúgást. Vége is az első félidőnek.

40. perc: Németh Milán kaszálta el Iszlait, villant az első sárga lap!

37. perc: Előbb Németh Márió, majd most Fehér Zoltán találhatta volna magát ordító ziccerben, ha sikerül az utolsó passz, illetve a labdaátvétel.

29. perc: Egy hazai védő Radó elé fejelt egy labdát, aki megtolta, majd 12 méterről, kissé jobbról kapura lőtt, Szűcsön megpattant a labda, Jagodics a gólvonalról vágta ki. A kipattanót Nagy bombázta rá, megint Jagodics mentett a kapu torkából. Mit úszott meg a Pápa, te jóég!!!!

26. perc: Simon adott szenzációs labdát a védők között leforduló Radónak, aki 10 méterről, ballal Szűcs mellett elrúgta a labdát, amely a bal kapufa tövéről a kapuba pattant. 0-1

24. perc: Kenesei bal oldalról ívelt középre egy szabadrúgást, Griffiths belecsúsztatott, de Rózsa a helyén volt.

20. perc: A tévé előtt ülőktől kapott információ alapján egy jogos tizenegyest nem kapott meg a Haladás! Németh Márió jobb oldalról eleresztett lökete Jagodics kezén pattant meg, a 16-oson belül.

15. perc: Egy jobb oldali szöglet után Radó elől még tisztáztak, a kipattanót Halmosi rögtön kapura vágta, Szűcs óriási bravúrral ütötte bedobásra a lapos löketet. A meccs helyzete volt!

11. perc: Kenesei lőtt kapura jobbal egy szabadrúgást, jó 25 méterről. Lapos lövése veszélyes volt, nem sokkal ment mellé.

9. perc: Halmosi végzett el gyorsan egy szabadrúgást, Radót indította, aki 10 méterről, kapásból lőtt, de lepörgött a lábáról a labda, így veszélytelen volt.

6. perc: Présinger egy csel után tüzelt jó messziről. Jócskán fölé.

4. perc: Remek a hangulat. A vendég szektor zsúfolásig megtelt, körülbelül 1000 szombathelyi lehet.

1. perc: A Lombard kezdte a meccset.

A Haladás tiszta fehérben, a Lombard sárga mezben, fekete nadrágban és fekete sportszárban játszik.

A mérkőzést Németh Ádám vezeti, két segítője Bozó Zoltán és Kelemen Attila lesznek.

Lombard: Szűcs – Csizmadia, Jagodics, Struhár, Présinger – Sekour, Arsics, Németh Mi., Orosz – Kenesei – Griffiths.

Csere: Horváth G. - Eszlátyi, Marics, Kulcsár, Király, Horváth, Tajthy.

Haladás: Rózsa - Schimmer, Fehér, Tóth P., Bosnjak - Simon Á., Iszlai - Nagy G., Németh Má., Halmosi - Radó.

Csere: Dobó - Zsirai, Szakály, Hrepka, Gyurján, Halmai, Medgyes.

19 órakor kezdődik a találkozó.

• 5zsozsoka712014március21.22:04ÚjVálasz

Borzasztó volt az egész helyzet kihasználás.Ennyi 100%-os ziccerrel bajnokságot lehet nyerni.Feltünő,hogy nem merünk lőni 15-20 méterről, állandóan még a gólvonalon is passzolni akarunk.Szintén bosszantó, hogy a szögletrugásaink is teljesen veszélytelenek.Lendületes támadásaink nincsenek, állandóan oldalra és hátra felé építkezünk.Miért kell bekkelni ha meg van a vezetés?Sajnos úgy érzem valami nincs rendben mert az őszi szerepléstől-a pécsi meccs óta nagyon nagy a kínlódás.Hajrá HALADÁS!!!!!

• 4ernesto2014március21.21:27ÚjVálasz

Ha meg akarom nyerni a meccset, akkor az utolsó öt percre nem egy nyeretlen kétévest kell becserélni kedves mester!!!

• 3haladas12014március21.21:07ÚjVálasz

Pápa-Artner 1:1

• 2haladas12014március21.21:05ÚjVálasz