Radó döntött az Újpest ellen

Megint 1-0-ra nyert hazai pályán a Haladás, amely ezzel a sikerével már negyedik a tabellán.

Jó idő és - magyar szinten - sok néző fogadta a csapatokat a Haladás - Újpest rangadón. A mérkőzés tétje nem volt kicsi, hiszen miután a többi pályán úgy alakultak az eredmények, Artner Tamás együttese győzelem esetén a negyedik helyre ugorhatott.

Nem várt azonban könnyű feladat az eltiltás miatt Halmosi nélkül felálló zöld-fehérekre, hiszen az anyagi gondok ellenére a lilák remek formában érkeztek Szombathelyre.

Az első félidő gyenge játékot hozott, 44 percig egyik kapu sem forgott veszélyben. Aztán előbb Nagy tüzelt messziről, majd Hrepka adott remek passzt Radónak, aki ballal kilőtte a bal alsót.

A gól jót tett a második félidőnek, megélénkült az iram a szünet után. Előbb Hrepka, majd Radó került helyzetbe, aztán az Újpest is éledezett, igaz a nagy nyomás ellenére helyzetig nem jutottak a fővárosiak. A Hali kontráiban is benne volt a gól, de a hátralévő időben újabb találat már ne született, így ismét 1-0-ra nyert hazai pályán Artner Tamás csapata, amely most már ismét tapad az élmezőnyre.

Mestermérleg. Artner Tamás: Dicséret illeti mindkét csapatot. Sokat tettünk ezért a győzelmért. Nagyon sok gyors játékosa van a liláknak, voltak nehézségeink, de a múlt heti Pápa-meccset három pontját visszaadta a soros. Jövő héten kiegészülünk a hiányzóinkkal és szerényen folytatjuk tovább a munkánkat.

Nebojsa Vignyevics: Gratulálok a Haladásnak, egy góllal mindenféleképpen jobbak voltak. 1–0 után kezdtünk el játszani, de gond volt a hozzáállásunkkal. Hibáztam én is, jó lecke volt ez a meccs. A Haladás nem ijedt meg attól, hogy mi négy meccset nyertünk zsinórban.

90+2 perc: Véget ért a találkozó. Ismét 1-0-ra nyertünk hazai pályán, megérdemelten.

90+2 perc: Radó helyére Medgyes érkezik.

90+1 perc: Balogh Balázs emelt messziről Rózsa kezébe.

90. perc: 2 perc a hosszabbítás.

90. perc: Vasziljevics lőtt kapura félfordulatból egy lepattanót, veszélytelen volt.

89. perc: Nagy Gábor kezezésért kapott lapot. Érdekes jelenet volt, mert az újpesti játékos megfogta a labdát sípszó előtt...

87. perc: Heris és Suljic is sárgát kapott reklamálásért.

85. perc: Juanan fejelt egy jobb oldali szöglet után Fehér és Tóth mellől, mellé.

81. perc: Juanan állította meg Gyurjánt sárga lap árán.

70. perc: Az utóbbi percekben beszorultunk a kapunk elé. Az Újpest nyom.

63. perc: Németh Márió első faultja után besárgult. Nagy túlzás, még az is kérdéses, hogy szabálytalan volt-e.

61. perc: Proesmans váltja Zamostnyt.

61. perc: Németh tört be a 16-oson belülre, majd éles szögből mellé, fölé lőtt.

59. perc: Hrepka le, Németh be.

57. perc: Nagy jobb oldali beadására veszélyesen érkezett Radó, de Dmitrovics felszedte a rövidnél.

54. perc: 3723 a hivatalos nézőszám, ebből 280 a vendég.

53. perc: Kettős csere a vendégeknél: Tshibuabua váltja Ngawát. Huh, ezt leírni sem volt könnyű :) Koszovics is lejött, Simon Krisztián váltotta.

49. perc: Nagy Gábor cselezgetett a bal oldalon, majd laposan visszagurított Hrepkának, aki 15 méterről, nagy helyzetben mellé tekert.

46. perc: A Haladás kezdte a második félidőt. Szakály helyén Gyurján folytatja.

45. perc: Vége az első félidőnek. 44 percig szinte semmi nem történt, aztán megszereztük a vezetést.

45. perc: Hrepka továbbított Nagy Gáborhoz, ő remekül passzolt Radónak, aki jobbal átvette, ballal pedig kilőtte a rövid alsót. 1-0

45. perc: Na végre valami! Nagy tüzelt jó 22 méterről, Dmitrovics bravúrral oldalra öklözött.

43. perc: Gyenge meccs, a színvonal a béka nemesebbik fele alatt van...

37. perc: Suljic kapott jó labdát a jobb oldalon, majd 15-ről keresztbe ellőtte. Miután nincs helyzet, kénytelenek vagyunk az ilyen "lehetőségeket" is megemlíteni.

29. perc: Ngawa esett össze az Újpest 16-osán belül. Nagy volt az ijedtség a liláknál, attól tartottak, hogy esetleg lenyeli a nyelvét. De szerencsére nem lett komolyabb baj.

27. perc: Iszlai kapott sárga lapot buktatásért.

22. perc: Egyelőre több a fault, mint a helyzet.

13. perc: Balogh tekert kapura egy szabadrúgást jobbról, nem volt valami veszélyes.

12. perc: Andó-Szabó Sándor ítéleteivel borzolja a Rohonci úti szurkolók kedélyeit.

10. perc: Egy jobb oldali szöglet után Tóth Péter fejelt a hosszún, Dmitrovics védett, majd Fehér lesre mozdult.

4. perc: Egyelőre ismerkednek egymással a csapatok. Jó a hangulat, sok vendég szurkoló is érkezett.

1. perc: Az Újpest kezdte a meccset. Mi támadunk a székház felőli oldalra.

Történelmi lesz ez a Hali-Újpest, ugyanis ez az első mérkőzése az Újpest 1885 Futball Kft.-nek. Sok sikert kívánunk nekik, holnaptól!

Elhunytainkra emlékezünk a mérkőzés előtt. Dr. Németh István a Haladás Baráti Kör alelnöke volt és búcsúzunk Tebeli Györgytől is, aki három évtizeden keresztül szolgálta a Haladás futballcsapatát masszőrként.

Ahogy látható, nyolc külföldivel kezd a lila gárda. Balajcza, Simon, Proesmans, Lázár, Litauszki, Tshibuabua és Sagna várnak bevetésre a padon.

A Haliból Halmosi eltiltás miatt nem játszhat, valószínűleg Szakály Attila lesz a bal futó posztján. A zöld-fehérek így Rózsa – Fehér, Guzmics, Tóth P., Bosnjak – Simon Á., Iszlai – Radó, Nagy G., Szakály – Hrepka összeállításban kezdenek, Schimmer hiányzik a jobb bekk posztjáról.

A játékvezetői hatost böngészve, nagy neveket találunk, amikor azt nézzük, kik lesznek "viperával" a kezükben az alapvonalak mellett: Kassai Viktor és Fábián Mihály. A meccset egyébként Andó-Szabó Sándor vezeti, Erős Gábor és Ring György segítik a munkáját az oldalvonalak mentén. A tartalékbíró Kispál Róbert, a játékvezető-ellenőr az egykori bíró, Tóth Vencel.

Dmitrovics – Nagy J., Sankovic, Heris, Juanan (Tshibuabua, 53.) – Ngawa, Koszovics, Balogh B. – Zamostny, Vasziljevics, Suljic összeállításban kezdenek az újpestiek, akik elég későn érkeztek meg Szombathelyre.

18:30-kor kezdődik a találkozó.