A Haladás nyerte a Király Kupát

Andorka a gólkirály, Rózsa a legjobb kapus, Artner a legjobb edző. A címvédő Diósgyőr lett a második.

A Haladás nyerte a jubileumi, X. Király Kupa Nemzetközi Felkészülési Tornát, miután az elődöntőben a Slavija Sarajevót, majd a döntőben a címvédő Diósgyőrt is legyőzték. Harmadik lett a Paks, negyedik a Sarajevo.

A szervezők Artner Tamást választották a legjobb edzőnek, Rózsa Dánielt a legjobb kapusnak, a miskolci Zoran Kostic-ot pedig a legjobb mezőnyjátékosnak. A gólkirály Andorka Péter lett két találattal.

Artner Tamás edző: Gratulálok a csapatomnak. A nagy terhelés közepette egy felüdülés volt ez a torna, amely maximálisan szolgálta a felkészülésünket. Két nagyon jó mérkőzést játszottunk két erős ellenféllel. Örülök, hogy megnyertük a tornát. Most voltunk a fizikális terhelés csúcsán, a folytatásban a frissítésen és a játékok pontosításán lesz a hangsúly.

Döntő:

Szombathelyi Haladás - Diósgyőri VTK 2-1 (1-0)

500 néző
Vezette: Bognár T.

Haladás: Rózsa - Schimmer (Kulcsár, 51.), Guzmics (Bosnjak, 26., Kalász, 50), Fehér, Tóth P. (Zsirai, 50.)- Szakály (Rajos, 45.), Iszlai (Németh M., 30.) - Gyurján (Medgyes, 30.), Nagy G., Halmosi - Andorka (Ugrai, 30.).

DVTK: Rajics – Vadász, W. Alves, Kádár, Husics – Gallardo, Elek Á., Kosztics, Bacsa – Rudolf G., Seydi. Csere: Herceg, Csirszki, Takács P., Hanek, Nikházi, Gohér.

Gólszerzők: Andorka (18.), Ugrai (38.), illetve Gohér (54.)

65. perc: Jó öt perc hosszabbítás után véget ért a döntő. A kupa a Haladásé, a címvédő Diósgyőr pedig ezüstérmes lett.

58. perc: Az utóbbi percekben nagyon nyom a Diósgyőr, beszorult saját kapuja elé a Haladás.

54. perc: Fehér döntötte fel Seydit 18 méterre a kapunktól. A szabadrúgás mögé Gohér állt, aki mértani pontossággal eltekerte a labdát a sorfal mellett, majd a bal kapufát találta telibe, ahonnan aztán a labda a kapuba pattant. 2-1

51. perc: A tribün végén van egy 8-10 fős diósgyőri szurkolótábor. De hogy ezek honnan csöppentek ide?!

50. perc: Bosnjak és Tóth le, Kalász és Zsirai be.

45. perc: Mi is változtatunk: Schimmer-Kulcsár.

43. perc: Kettőscsere a DVTK-ban: Gallardo és Kosic ment le, Takács és Gohér jött be.

41. perc: Szakály helyére Rajos állt be.

38. perc: Halmosi tanárian tekert be egy szögletet a jobb oldalról, Ugrai pedig megelőzte a védőjét, és egy parádés fejessel szerezte meg a második gólunkat. 2-0

35. perc: Megint Seydi veszélyeztetett a bal oldalról. Életerős bombáját vetődve védte Rózsa, igaz megfogni csak másodjára tudta.

32. perc: Seydi bombázott 14 méterről mellé, Schimmer szorításából.

31. perc: Elkezdődött a második félidő. Iszlai, Gyurján és Andorka lent maradt, helyükre Németh, Ugrai és Medgyes érkezett. A miskolciaknál Nikházi jött Elek helyére.

30. perc: Vége az első félidőnek. Aktívabb a Haladás, megérdemelten vezet.

23. perc: Guzmics egy Seydivel való ütközés után megsérült, Bosnjak állt be a helyére.

22. perc: Gyurján jobb oldali beadására alászaladt Rajic, Halmosi azonban nem tudott élni a lehetőséggel, gyenge emelésére már felpattant a vendég kapus.

18. perc: Egy labdaszerzés után Nagy Gábor tüzelt szemből 14 méterről, ezt még ki tudta ütni Rajic oldalra, de pont ott érkezett Andorka, aki erőből kilőtte a bal alsót. 1-0

13. perc: Vadász megsérült, a helyére Hanek állt be.

11. perc: Andorka fordított a jobb oldalról Halmosihoz, aki laposan lőtt 17 méterről, jócskán mellé.

8. perc: Rudolf lőtt 20 méterről, Rózsa vetődve szögletre ütötte a bal alsóba tartó löketet. Ez veszélyes volt.

6. perc: Schimmer a jobb oldalról, 17 méterről lekopírozta Gyurjánt...

3. perc: Schimmer végzett el szabadrúgást balról, a 16-os vonaláról. Beadását a vendég védők kifejelték, a kipattanót Gyurján a közeli erdőbe bombázta.

1. perc: A Diósgyőr kezdte a meccset.

A Haladás fekete mezben, zöld nadrágban és zöld sportszárban játszik, a DVTK fehér mezben, piros nadrágban és piros sportszárban szerepel.

Jó ötszázan lehetnek a döntőn a Király Sportcentrumban.

A mérkőzést Bognár Tamás fújja, két segítője Kóbor Péter és Király Zsolt lesznek.

Radó sérülése nem jött rendbe, így ő csak civilként nézi társait.

Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Fehér, Tóth P. - Iszlai, Szakály - Gyurján, Nagy G., Halmosi - Andorka.

Csere: Mursits - Rajos, Bosnjak, Németh M., Ugrai, Kalász, Zsirai, Kulcsár, Medgyes.

DVTK: Rajic - Vadász, Alves, Kádár, Husic - Gallardo, Elek, Kostic, Bacsa – Rudolf, Seydi.

Csere: Herceg - Csirszki, Takács P., Hanek, Nikházi, Gohér.

Bronzmeccs:

Paksi FC - Slavija Sarajevo 2-0 (1-0)

500 néző
Vezette: Pintér Cs.

Paks: Molnár P. – Fiola, Nyári, Kovács G., Báló – Kecskés, Bartha, Kiss T., Bori – Heffler N., Simon A. Csere: Csernyánszki, Szabó J., Csorba, Eppel, Hullám, Tököli, Éger, Heffler T., Lázok.

60. perc: A meccs legszebb jelenete: megvolt a hármas sípszó. A Paks a bronzérmes.

54. perc: Tököli - pont előttünk - lebuzizta a játékvezetőt, amely után megkapta jogos piros lapját. Gúnyos vastaps és fújolás közepette hagyta el a pályát. Mez nélkül.

48. perc: Tököli és egy bosnyák védő kakaskodott össze, melynek a vége ökölpárbaj lett. A borzasztóan gyengén vezető Pintér Attila mindenki megrökönyödésére csak sárga lapot adott a két játékosnak. Nem az első kiállítás, amit hiányol a publikum. Teljes joggal.

43. perc: Hullám és Tököli állt be, Bartha és Simon ment le.

42. perc: Udoricic kapott remek labdát, lefutotta védőjét, majd ajtó-ablak helyzetben a kifutó Molnár mellett a kapu mellé pörgetett.

39. perc: Bori bal oldali szabadrúgását a bosnyák kapus elnézte, és pont Nyári elé ütötte, aki köszönte szépen, élt a lehetőséggel, és 7 méterről az üres kapuba gurított. 2-0

31. perc: A Paks kezdte a második félidőt. Kovács helyett Szabó folytatja.

30. perc: Vége az első félidőnek.

22. perc: 20 másodperc alatt egyenlített a Sarajevo. Apró szépséghiba, hogy les előzte meg a találatot.

22. perc: Úgy látszik, focizni is tud a Paks, ha akar. Bartha lépett ki a lesre játszó védők között, majd a kifutó kapus mellett okosan elpasszolta a labdát, érkezett Simon, aki az üres kapu közepébe gurított. 1-0

20. perc: Fiola - nem lehet szebben fogalmazni - szétrúgta Osman bal bokáját. Brutális belépő volt. Meglepő módon megúszta csak egy sárga lappal. Osman viszont egészen biztosan nem fog tudni visszaállni.

17. perc: A mai "másfél" meccs után megállapíthatjuk, hogy ez a Paks vagy nem állt még össze a rajtra, vagy ha igen, akkor nagy bajban lesznek az előttünk álló szezonban... A támadójátékuk teljesen veszélytelen, a védelmük pedig nem egyszer vétett már kapitális hibát.

8. perc: Egy bal oldali szöglet után az előre merészkedő Mitrovic fejelt fél méterrel a bal alsó mellé. Veszélyes volt.

4. perc: Az egyik bosnyák védő felszabadítás gyanánt kibikázta a labdát a tribünre. Repült a sör, összeesett egy hölgy, de szerencsére nincs komolyabb baj. :)

1. perc: A bosnyákok kezdték a meccset.

Nagy tapsot kaptak a paksiak a kezdés előtt. A szombathelyiek a magyar csapatnak szurkolnak a bronzmeccsen.

A mérkőzést Pintér Csaba vezeti, két segítője Király Krisztián és Huszár Balázs lesznek.

A Paks tiszta zöldben, a Sarajevo tiszta sárgában játszik.

Paks: Molnár P. - Fiola, Nyári, Kovács G., Báló - Kecskés, Bartha, Kiss T., Bori - Heffler N., Simon A.

Csere: Csernyánszki - Szabó J., Csorba, Eppel, Hullám, Tököli, Éger, Heffler T., Lázok.

Sarajevo: Tomovic - Popovic, Aleksic, Babanovic, Osman - Perisic, Berjan, Oglecevac, Pusara - Mitrovic, Radovanovic.

Csere: Durkovic - Karic, Comor, Urta, Gigovic, Radovic, Udoricic, Cosic, Pervau, Mamic.

Paksi FC - Diósgyőri VTK 0-2

60. perc: Véget ért a mérkőzés, a címvédő is döntős.

50. perc: Megint csere: Csirszki érkezik Gallardo helyére.

45. perc: A Paksban Tököli váltja Eppelt, a Diósgyőrben pedig Elek helyére Hanek állt be.

41. perc: Csere a "vendégeknél": Kostic és Husic le, Gohér és Nikházi be.

40. perc: A szöglet után Éger lőtt közelről, de Rajic ezt is fogta.

40. perc: Lázok bal oldali beadását Bartha fejelte kapura az ötösről. Rajic óriási bravúrral a felső lécre tornászta a labdát. Szöglet.

34. perc: Csernyánszki rosszul szabadított fel, a labda Kostic elé került, aki kapásból kapura emelt, jó 30 méterről, a labda pedig hulló falevélként szállt a gólvonal mögé. Nem mindennapi potya volt. 0-2

31. perc: Elkezdődött a második félidő. Mindkét csapat cserélt a szünetben: Fiola helyén Nyári, Kecskés helyén pedig Bartha folytatja. A DVTK-ban Rudolf helyére Takács, Seydi helyére pedig Tisza állt be.

30. perc: Vége az első félidőnek. Az utóbbi időben leült a meccs.

21. perc: Kecskés cipelte a labdát, majd szemből, 16 méterről kilőtte az egyik felhőt.

20. perc: Éledezik a Paks. Heffler jobb oldali beadását Eppel ollózta mellé.

14. perc: Egyelőre sokkal jobban játszik a Diósgyőr. A Paks a félpályát sem nagyon tudja átlépni...

9. perc: Bacsa ment el a bal oldalon, mesterien középre adott, a hosszún érkezett Gallardo, aki a kapu torkából fölé lőtt. Ezt nehezebb volt kihagyni...

7. perc: Kostic cselezgetett a 16-oson belül, majd Éger buktatta. Büntető! Rudolf ezúttal nem hibázott! Jobbra lőtt, bár Csernyányszki eltalálta a szöget, de nem tudott hárítani. 0-1

6. perc: Seydit buktatták 16 méterre a kaputól, szemből. Rudolf állt a labda mögé, jócskán fölé csavarta a szabadrúgást.

1. perc: Elkezdődött a találkozó.

A Paks tiszta zöldben, a miskolciak tiszta pirosban játszanak.

A találkozót Pintér Csaba vezeti, két segítője Király Krisztián és Király Zsolt lesznek.

Paks: Csernyánszki – Heffler T., Éger, Kovács G., Szabó J. – Fiola, Csorba, Kecskés, Hullám – Lázok, Eppel.

Csere: Molnár P. – Könyves, Báló, Bartha, Tököli, Simon A., Kiss, Bori, Nyári, Heffler N.

DVTK: Rajic – Vadász, Alves, Kádár, Husic - Gallardo, Elek, Kostic, Bacsa – Rudolf, Seydi.

Csere: Herceg – Gohér, Bogáti, Csirszki, Takács P., Tisza, Hanek, Nikházi.

Szombathelyi Haladás - Slavija Sarajevo 3-1 (2-0)

60. perc: Véget ért a találkozó, döntőbe jutott a Haladás.

55. perc: Kulcsár bal oldali szögletét Guzmics fejelte fölé az ötösről.

45. perc: Devecseri húzta el Radovanovics lábát a 16-oson belül. Tizenegyes! Majd a Haladás védője beszólt valamit Bognár játékvezetőnek, így villant is a piros lap! Mursits balra vetődött, Dudic jobbra lőtt. 3-1

38. perc: Schimmer helyett Zsirai, Gyurján helyett pedig Medgyes folytatja.

36. perc: Kulcsár pörgette ki a bal szélen a labdát Bosnjaknak, aki megtolta, majd középre adott, a hosszú oldalon érkező Andorka előbb levette, majd a kifutó kapus mellett a kapu bal oldalába lőtt. 3-0

31. perc: A Haladás kezdte a második félidőt. Andorka, Kulcsár és Rajos állt be, Kalász, Szakály és Németh Márió ment le.

24. perc: Radó megsérült, a helyére Ugrai érkezik, aki maszkban játszik.

23. perc: Bosnjak nagy bedobása után Radó indult meg, a 16-oson belül buktatták. Büntető! A sértett állt a labda mögé, a kapus állva maradt, Radó pedig hanyag eleganciával a bal felsőbe pörgetett. 2-0

20. perc: Radó adott zseniális passzt a lesre játszó védők között kilépő Németh Máriónak, aki betört a 16-oson belülre, majd elfektette a kapust, és higgadtan a kapuba gurított. 1-0

17. perc: Schimmer tekert kapura egy szabadrúgást 22 méterről. A léc alá tartó lövést Tomoric szögletre ütötte.

13. perc: Teljesen megtelt az ülőrészt a Király Sportcentrumban. Több, mint 400 néző van.

10. perc: Radó kapott labdát, majd lőtt 17 méterről, jócskán fölé.

9. perc: Németh Márió jobb oldali szögletét Iszlai küldte kapura. Erőtlen, pattogós lövését könnyedén fogta a bosnyák kapus.

5. perc: Kellett mondani. Peribic lőtt kapura kissé balról, 18 méterről. Mursits vetődve fogta a bal alsóba tartó labdát.

4. perc: Helyzet még nem volt, mezőnyben gyűrik egymást a felek. A csapat legjobbja, Guzmics Richárd a "csk"

1. perc: A vendégek kezdték a meccset.

A Haladás tiszta fehérben, a Sarajevo kék-fehér csíkos mezben, kék nadrágban és kék sportszárban szerepel.

A találkozót Bognár Tamás vezeti, két segítője Huszár Balázs és Kóbor Péter lesznek.

Haladás: Mursits - Schimmer, Guzmics, Devecseri, Bosnjak - Iszlai, Szakály - Gyurján, Németh M., Kalász - Radó.

Csere: Rózsa - Rajos, Ugrai, Andorka, Kulcsár, Zsirai, Medgyes.

Sarajevo: Tomoric - Comor, Aleksic, S. Radovanovic, Babanovic - Dudo, Osman, Mamic, Peribic - Karic, Dudic.

Csere: Kubura - Popovic, Berjan, Urta, Mitrovic, I. Radovanovic, Gigovic, Radovic, Udoricic, Oglecevac, Rusara.

Ma délután jubileumi, tizedik alkalommal rendezik meg Szombathelyen a Király Kupa Nemzetközi Felkészülési Labdarúgó Kupát. Négy csapat 2x30 perces mérkőzéseket játszik egymással az Újperinti sportlétesítményben. Mivel az osztrák kupagyőztes FC Pasching lemondta a részvételt, helyette az FK Slavija Sarajevo lesz a külföldi csapat. A házigazda Szombathelyi Haladás a bosnyák elsőosztály hetedikjével kezd, majd a címvédő Diósgyőr a Paks ellen lép pályára.

Döntetlen esetén a lefújást követően öt sorozatban 11-es rúgások következnek. A selejtezőket követi egy félórás bemutató meccs, melyen szombathelyi utánpótlás csapatok szerepelnek.

A torna programja:

14:00: Szombathelyi Haladás - Slavija Sarajevo
15:30: Paks – DVTK
17:30: Bronzmeccs
19:00: Döntő

• 2xaladawjúlius.12.19:57ÚjVálasz

Artner Úr! A Kulcsárt többet kell játszatni!!

• 1xaladawjúlius.12.19:53ÚjVálasz

Grat... a Király-Kupához! a Tehát az eredményességhez mindig 100%ot kell nyújtani. Nincsen üresjárat!!!! A következő idényben az első 5-be kell végezni!!!