Szerdán 19 órától a kiesés ellen menekülő Vasast fogadja Sopronban a Szombathelyi Swietelsky Haladás az OTP Bank Liga 29. fordulójában. Az angyalföldiek a legutóbbi játéknapon odahaza fontos győzelmet arattak az Újpest ellen, amellyel elmozdultak a kiesőzónából, de még így sem érezhetik magukat biztonságban. A nyolcadik helyezett szombathelyiek két korábbi vereség után döntetlent játszottak Felcsúton, és egy holnapi sikerrel akár felléphetnének az ötödik pozícióba is. A Haladás vezetőedzője, Mészöly Géza honlapunknak nyilatkozott a találkozó előtt.
- Nagyon motivált ellenféllel szemben lépünk pályára, akinek bizonyára az önbizalma is nőtt az Újpest legyőzésével, hiszen nagyon fontos három pontot szereztek a hétvégén. Számunkra kulcsfontosságú lesz, hogy folytassuk azt, amit elkezdtünk már a Puskás Akadémia ellen, ahol lehetett érezni, hogy a csapat lényegesen egységesebb, mint az előző két fordulóban. Csakis akkor van esélyünk, hogy folytassuk a hazai jó szereplésünket Sopronban, ha ez a szervezettség és csapategység meglesz a játékunkban.
- Érzésem szerint a legutóbbi találkozásunkhoz képest erősödött a Vasas, és a mostani győzelmük is ezt igazolja – folytatta a Haladás trénere. - Az angyalföldiek nagyon sokat változtak, és semmiképp sem mondható, hogy egy szétesőben lévő, kieső félben lévő csapat jellemzőit mutatják. Arra kell készülnünk, hogy egy nagyon motivált, és jó formában lévő együttes érkezik majd hozzánk Sopronba.
A Haladás várható kezdőcsapata:
Király – Angyal, S. Wils, Iszlai, Bosnjak – T. Wils, Kovács L., Németh M. – Martínez, Gaál, Medgyes.