A városatyák sok szurkoló figyelő szemei előtt, nyílt ülésen közel 3 órát tanácskoztak. Mindenki szerette volna elmondani a véleményét, és a polgármesternek állandóan vissza kellett terelnie a konkrét témára a képviselőket, különben még most is azon vitatkoznának, miért kellett szerződést kötni Bíróval, és ki a felelős a történtekért. (Bár ezek a válaszok biztos sok szombathelyit érdekelnének.)
Végül is a következő döntéseket hozták a városatyák.
A Pápai Egyesített Labdarúgó Club Kft.-t (aminek tulajdonosa 80%-ban a Pápai Önkormányzat, 20%-ban pedig maga a klub) a szombathelyi önkormányzat 4 millió Ft+ÁFA összegért megvásárolja.
Létrehozzák a Szombathelyi Haladás Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft-t. (címe: 9700 Szombathely, Rohonci út 3.). A Magyar Államvasutak Rt. hozzájárult a név (Haladás) használatához és a területén lévő székhelyhez is.
A kft. megalapítását 20 igen, 2 tartózkodás Fejes Tibor (SZDSZ), Vigh Gábor (Fidesz), valamint két nem Abajkovics Péter (SZDSZ), Feiszt György (SZDSZ) mellett szavazták meg a képviselők.
A klub ügyvezető igazgatója a Haladás egykori gólkirálya, Dobány Lajos lett. Fizetését havi bruttó 80.000 Ft-ban állapították meg.
A cég könyvvizsgálója Csendesné Kóbor Ildikó (aki az önkormányzat könyvvizsgálója is). Juttatásáról nem született megállapodás, mert az évi 500.000 Ft+ÁFA összeget a közgyűlés nem szavazta meg
A cég önkormányzat részéről delegált felügyelő bizottsági tagjai: dr. Nemény András (külső szakértő), Horváth Zsolt (Fidesz), Gombás Endre (Szövetség Szombathelyért) lettek.
A (rövidített nevén) Szombathelyi Haladás Kft. 25 millió Ft induló támogatást kap idén. Ám az elkövetkező 3 évben évi szinten maximum 40 millió Ft-tal támogatja a klubot az önkormányzat. Az önkormányzat is részt vesz a szponzorok szervezésében.
Végül a közgyűlésen Gyebrovszki János (MSZP) 20.000 Ft-ot ajánlott fel a Haladásnak. (Mint tudják, egy felhívás kapcsán gyűjtés indult a szombathelyi labdarúgás megmentéséért.)