Artner: Türelmet kérek a szurkolóktól

Nem sikerültek fényesen a Haladás eddigi edzőmérkőzései. Kikaptak mindenhol. Az edző véleményét kérdeztük a vesszőfutásról.

Tartom, amit a felkészülés elején mondtam: nem edzőmérkőzéseket kell nyerni - mondta honlapunknak az edző. – Nagyon kemény tréningeken vagyunk túl, de nyílván nem annyira fáradtak az én játékosaim, mint mondjuk a heti négy gyakorlással készülő Celldömölk játékosai.

Nem azt várom el a játékosaimtól, hogy most brillírozzanak, pörögjenek. Hiszek abban, hogy a mostani kemény munka gyümölcsét később arathatjuk le. Nincs pánikhangulat, pontosan tudom, mi miért történik. Valahol örülök is neki, hogy a fiúk ólomlábakon mozognak, ez azt jelenti, hogy az edzések elérték céljukat. Türelmet kérek a szurkolóktól!

– Ez azonban meglehetősen fogytán van. A szurkolók nem látják ilyen rózsaszínben a helyzetet.
– Szó sincs arról, hogy én úgy látom. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy labdarúgóim hozzáállásával, az akaratukkal nem vagyok elégedett. Ha fáradtak, meg kell próbálni jobban koncentrálni. Ez hiányzott Celldömölkön. Ezért kaptunk négyet. Remélem, a srácok gyorsan észbe kapnak.

– Mikor várható, hogy edzőmérkőzést nyer a Haladás?
– Két héttel a bajnokság rajtja előtt. Arra már olyan állapotban lesz a csapat, hogy győzelmet is szerezhetünk. Higgyék el, nem járunk rossz úton, és a mostani fiaskók okozta rossz hangulatot bajnoki győzelmekkel fogjuk feledtetni.

– Ki lesz a csapat kapusa? A szurkolók folyamatosan találgatnak, ám kérdéseikre nem kapnak választ.
– Két kiszemeltünk volt, Sípos és Bardi. Előbbi Ausztriába szerződött, utóbbi a Hévízhez. A dolgok jelenlegi állása szerint a Kutasi-Gröber duóval vágunk neki a tavaszi szezonnak.

Egy rutinos, jó kapus, aki valóban erősítést jelentene, legalább kétszázezer havi fizetést kér. Nekünk erre nincs pénzünk. Van még két hét az átigazolási szezonból, azalatt bármi történhet, de most úgy érzem, a fiataloknak kell megkapniuk a bizonyítási lehetőséget.

Lappangó

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu