Változatos mérkőzésen gyűjtötte be a három pontot a S.Oliver-Haladás. A zöld-fehérek gólját ezúttal is Preisinger szerezte. A csapat legjobbjának Takács kapus bizonyult.
Mivel Almir Filipovics csak a kispadon foglalt helyet, így a S.Oliver-Haladás a Takács Tamás, - Juhász, Horváth András, Tóth Péter, - Suriel, Somfalvi, Némethy, Leandro, - Arnon, Halmosi, - Preisinger összeállításban kezdték a találkozót a Nota, - Schindler, Herczeg, Juhár, Tóth András, - Polonkai, Szili, Zabos, Tóth Norbert, - Simek, Zrilics összetételű Vasas ellen.
A találkozó hatalmas hazai rohamokkal kezdődött, s ha Leandro brazilos szambája után egy kis szerencséje van a Haladásnak, s a labda nem a kapufán csattan, úgy már a harmadik percben megszerezhette volna a vezetést a zöld-fehér alakulat.
A nyolcadik percben aztán már megzörrent a vendégek kapuja. Némethy-Somfalvi volt a labda útja. A hazaiak irányítója a leshatáron középre passzolt, ahol érkezett Preisinger, aki három méterről a hosszú sarokba perdítette a labdát. 1-0
A vezető találat után támadásban maradt a hazai együttes, a Vasas nem igazán tudott kibontakozni. Fél óra elteltével aztán teret engedett ellenfelének a S.Oliver-Haladás. A piros-kékek elsősorban a jobb oldalon több veszélyes támadást vezettek, de előbb Zrilics, majd Simek hagyott ki gólhelyzetet.
A szünet után nagyon bekezdett a zöld-fehér gárda, s tíz perc alatt akár három gólt szerezhettek volna Somfalviék. A legnagyobb ziccer az ötvenötödik percben Preisinger előtt adódott, de a szombathelyiek házi gólkirályának lövését Nota hatalmas bravúrral hárította.
Negyed óra elteltével aztán átvette a meccs irányítását az angyalföldi gárda. A hatvankettedik percben Tóth Norbert ollózása alig kerülte el Takács kapuját, öt perccel később Zrilics került óriási helyzetbe, de életerős bombáját hihetetlen bravúrral ütötte szögletre a szombathelyiek utánpótlás-válogatott hálóőre.
A második játékrész közepétől már a hazaiak is egyre többször látogattak el Nota kapujához, s bizony, a meccs hajrájában több ígéretes gólhelyzetet dolgoztak ki a szombathelyiek. A hetvenkilencedik percben Juhász buktatta Zrilicset, a légiós azonnal törlesztett, amiért Dubraviczky gondolkodás nélkül kiállította.
A tíz főre csökkenő Vasas mindent megtett az egyenlítésért, de Takácson ezen a napon nem lehetett kifogni. A hosszabbításban percenként forogtak veszélyben a kapuk, de újabb gól már nem esett.
A S.Oliver-Haladás lelkes játékával, no és kiváló kapusteljesítményének köszönhetően végül megérdemelten gyűjtötte be a három pontot a Borsodi Liga sereghajtójával szemben.
Rózsa
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!