Persze, azt is lehet mondani, savanyú a szombathelyieknek a szőlő, de azért nézzük meg szép sorban, mi indította el a híreszteléseket.
Fejenként egymillió...
Az Állandó Választott Sportdöntő Bíróság a Haladás keresetét elutasító ítélete felháborította a szombathelyi csapat ügyét képviselő ügyvédeket. Dobány Lajos pedig azt mondta a Hali Tv adásában: azért nem lehet ezt komolyan venni, mert az MLSZ határozatának sorai köszönnek vissza az ítéletben.
Mint ismeretes, a zöld-fehérektől Dallos Gábor állítólagos jogosulatlan szereplése miatt vont le 11 pontot az MLSZ. Ezt a döntést támadta a Haladás a testületnél.
Úgy vélik, ez a határozat nem megalapozott: zavaros és nem következetes, keveri a verseny és fegyelmi eljárás fogalmát. Illetve helytelenül a kettő közül mindig annak a passzusait alkalmazza, amelyek a Haladásra kedvezőtlenek. Nem is adtak vissza egy pontot sem a levont 11-ből.
Informátoraink szerint mégis van egy logikus magyarázat: a három döntéshozó közül kettőnek fejenként egymillió forintot ajánlottak fel, ha azok a Haladás ellen szavaznak.
Utolsó percben lőtt gólok, kiállítások
Arra a csodára azonban, ami Felcsúttal történt a csapat tizennégy bajnokiján, aligha van ilyen egyszerű magyarázat. Szerencse? Furcsa véletlen? Vagy valami más? Döntsenek Önök!
Forrásunk szerint ma már úgy nem lehet bundázni, hogy viszik a táskát, azt jó napot. Kell hozzá egy védő, aki a végén segít, ha baj van. Kellenek a csatárok, akiknek eszükbe sincs gólt rúgni. Ha tutira megy az ember, akkor még a kapusnak is adni kell valamit. Persze, ha a vásárlónak a pénz nem számít, akkor meg kell venni az egész csapatot. Akkor senkinek sem érdeke később beszélni.
A Felcsút SE bajnoki mérkőzései közül hat olyan mérkőzés volt, amikor az utolsó 5 percben lőtt góllal nyert, vagy mentett pontot Urbán Flórián együttese. Hat mérkőzésen pedig emberelőnyben fejezték be a találkozókat. Volt arra is példa, hogy egy öngólt vétő játékos egy perccel később ki is állíttatta magát. A Mosonmagyaróvár elleni őszi hazai találkozójukat meg be sem tudták fejezni, mert az ellenfél hat főre fogyatkozott.
És ha már a Mosonmagyaróvárt említettünk, informátorunk szerint a mostani, utolsó fordulóban a Felcsút SE összesen hárommillió forintot ajánlott fel a Mosonmagyaróvár néhány játékosának: a mérkőzést meg is nyerték hat-egyre.
Ez van
No, hát ennyit a tényekről. (Illetve a cikk végi keretes anyagunkban még többet láthatnak belőlük.) Hogy mit lehet tenni ilyen gyanú esetén? Bunda ügyben aligha lehet az MLSZ-hez fordulni, vagyis aligha érdemes. A tizenegy pontos ügynél már bebizonyosodott: széllel szemben nem lehet. Vagyis hiába minden próbálkozás egy olyan szervnél, ahol a Haladás közvetlen riválisai a Felcsút és a Siófok funkcionáriusai döntéshozó helyzetben vannak.
Ráadásul, ha a Haladás még tovább ugrál, hosszú időre magára vonhatja az MLSZ haragját, s ki tudja, hány és milyen helyen büntetik majd. A drukkerek egy része is mondhatja: na ja, tetszettek volna mindenhol győzni, úgy most a levont 11 pont ellenére is feljutó helyen lennének. Kár ilyenkor vagdalkozni. Az más kérdés, milyen lelki terhet jelentett a csapatnak ez az egész hercehurca.
Azt sem lehet kifelejteni, hogy ki a Felcsút csapatának fő támogatója, illetve a csapat honlapja szerint hivatalos játékosa is: Orbán Viktor, a Fidesz elnöke. És itt aztán a magyar szokásoknak megfelelően azonnal belép az ügybe a politika. Aki bántja a csapatot, biztos ezért teszi
Ennyit a magyar fociról, vagy legalábbis arról, ami most zajlik az NB II Nyugati-csoportjában.
| Néhány érdekesség a Felcsút SE mérkőzéseiből.
1. forduló: Felcsút - Pápa 1 : 1 3. forduló: Soroksár - Felcsút 1 : 3 7. forduló: Haladás - Felcsút 2 : 2 8. forduló: Felcsút - Balatonlelle 3 : 2 11. forduló: Integrál-DAC - Felcsút 1 : 3 12. forduló: Felcsút - MTE 2 : 0 A 88. percben már csak 6-an maradtak az óváriak - így Kovács lefújta a meccset, aminek eredményét jóváhagyta az MLSZ. Soós Imrének, a MOTIM edzőjének a nyilatkozata a meccs után: "Az ellenfél még 6 játékosunknak sem rúgott gólt. A játékvezetőről sokat elárul, hogy az egyik asszisztens még kezet sem fogott velünk." 13. forduló: BKV - Felcsút 0 : 2 14. forduló Felcsút - Celldömölk 1 : 0 15. forduló: Kaposvölgye - Felcsút 0 : 2 17. forduló: Felcsút - Hévíz 1 : 0 24. forduló Felcsút - Budaörs 1 : 0 25. forduló: Dunaújváros - Felcsút 0 : 1 26. forduló: Felcsút - Integrál-DAC 2 : 0 Preszeller Tamásnak, az Integrál DAC edzőjének nyilatkozata: "A kiállítás döntőnek bizonyult. Míg az ellenfél játékosai szabadon beszélhettek, nekünk még kérdezni sem volt szabad. Most nem nyerhettünk." |