A téli szünetben szinte nem telt el úgy nap, hogy Halmosi Péter nevét ne hozták volna hírbe valamelyik első ligás csapattal. A huszonhárom esztendős játékosért bejelentkezett a Debrecen, a Ferencváros, az Újpest, a Videoton, a legkomolyabb ajánlatot pedig a győri ETO tette. Az üzlet azonban meghiúsult, ugyanis a Rába-partiak nem tudtak megállapodni a szombathelyi balszélsővel.
A minap a sportnapilapban aztán már tényként közölték, hogy Halmosi Péter megegyezett a Újpesttel. A kétszeres válogatott támadó szerint korántsem ilyen egyszerű a helyzet.
- Kétségtelen, hogy tárgyaltam az ÚTE-vel, ám személyes találkozón még nem vettem részt. Mivel akadnak vitás pontok a lilák által megküldött szerződéstervezetben, éppen ezért korai még arról beszélni, hogy az Újpest játékosa leszek - így a fiatal játékos, aki csak úgy, mint télen, ezúttal sem szűkölködik ajánlatokban.
- Több osztrák együttes keresett meg, s emellett még létezik egy másik nyugat-európai "vonal" is. Elsősorban külföldön szeretném folytatni pályafutásomat, fejlődésemet az szolgálná, ha egy erős bajnokságban szerepelhetnék. Nagyon sokat köszönhetek Szombathelynek, nevelőegyesületemnek, a Haladásnak, a szurkolóknak, most úgy érzem, hogy váltanom kell - mondta végül Halmosi.
Némethy László három éve került Szombathelyre: a középpályás a Kispest-honvéd együtteséből igazolt a vasi csapathoz. A játékos szerződése lejárt, s bár több kérője is akadna, azért szívesen maradna a Haladásnál.
- Novemberben egyszer már tárgyaltam a vezetőkkel, és akkor sikerült is megállapodnunk. Azóta viszont eltelt fél év, és még érdemben nem tértünk vissza a szerződésre. A Dunaferr részéről megkerestek a közelmúltban, de konkrét tárgyalásokat még nem kezdtem a piros-fehérekkel. Az az igazság, hogy nagyszerűen érzem magam Szombathelyen, így nem akarok mindenáron váltani. Örömmel értesültem a befektető érkezéséről, remélem, hogy Bíró Péter érkezésével lesz elegendő pénze a klubnak a csapat együtt tartására. Én mindenesetre szívesen maradnék a Haladásban - fogalmazott a középpályás.
A brazil Leandro - Halmosihoz hasonlóan - egészen biztosan elhagyja a vasi megyeszékhelyt. A balhátvédet szinte valamennyi első ligás magyar gárda szívesen látná soraiban, ám a húsz esztendős játékos külföldi ajánlattal is rendelkezik. Információink szerint Leandro menedzsere több portugál élvonalbeli klubbal is egyeztetett, így a bekk vélhetően Luzitániában folytatja pályafutását.
Juhász Tamás és Almir Filipovics iránt az első osztályba feljutott Siófok érdeklődik. Mint ismeretes, mindkét futballista korábban már szerepelt a Balaton-parti gárdában. Juhász szerződése lejárt, így a piros-fekete klubnak csak a játékossal kell megállapodnia, a bosnyák csatárt viszont még két évig érvényes kontraktus köti a zöld-fehérekhez.
