A Haladás teljesítménye számokban

A szombathelyiek ősszel a megszerezhető pontok hatvanegy százalékát gyűjtötték be.

A Lombard FC-Haladás tizenkilenc mérkőzésből tízet nyert meg, ötször játszottak döntetlent, négyszer pedig vereséget szenvedtek. A szombathelyiek hazai környezetben nem kaptak ki: hat győzelem mellett háromszor végződött pontosztozkodással a találkozó. A vasi megyeszékhelyről a Hévíznek, a Kecskemétnek, valamint a listavezető Pécsnek sikerült pontot rabolnia. (A bükiek elleni meccset ugyan a Rohonci úti stadionban játszották, hivatalosan a piros-fehérek voltak a rendezők.)

A szombathelyiek idegenben nem brillíroztak: tíz fellépésük alkalmával négyszer vesztettek, kétszer remiztek, négyszer viszont begyűjtötték mind a három bajnoki pontot. A különösen a szezon elején szenvedett vendégként a zöld-fehér alakulat. Árkiék kikaptak Nyíregyházán, Balassagyarmaton, és Szolnokon, és ebbe a kategóriába sorolható a Bük ellen elvesztett meccs is. A két döntetlen Rákospalotán és Pápán született.

A megszerezhető pontok hatvanegy százalékát gyűjtötte be a Lombard FC-Haladás az őszi szezonban.

A bajnokságban a negyedik legtöbb gólt rúgta a Glázer-legénység, szám szerint harmincegyet. Az ellenfelek a tizenkilenc játéknapon mindössze tizenháromszor vették be a Lombard FC-Haladás kapuját. Ennél kevesebbszer csak a tabella első helyén telelő pécsiek kaptak kevesebb gólt.

A zöld-fehérek leggyakrabban (kilenc alkalommal) egyszer találtak ellenfeleik kapujába. Négy találatot egyszer jegyzett a csapat, négy találkozón három gólt rúgtak Tüskéék, három meccsen pedig kétszer voltak eredményesek a zöld-fehérek. Két gárda (Nyíregyháza, Bük) mondhatja el magáról, hogy kapott gól nélkül úszta meg a Haladás elleni mérkőzést.

A bajnokság elején gyengélkedett a szombathelyi alakulat: az első győzelemre a negyedik fordulóig kellett várnia a szurkolóknak. A szezon finise viszont egészen nagyszerűre sikeredett, hiszen legutóbbi tíz meccséből hetet megnyertek Lőrinczék, két döntetlen mellett csak a bükiektől kaptak ki.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu