Ma délután, a Ligakupa kilencedik fordulójában a budafoki műfüves pályán, az MTK ellen játszotta idei első tétmeccsét a Szombathelyi Haladás labdarúgócsapata. Igaz, ez csak nevében volt tétmeccs, a Hali ugyanis a hátralévő találkozók eredményétől függetlenül már továbbjutott a Ligakupában. Csertői Aurél együttese soha nem látott összeállításban futott ki a pályára, betegség miatt Iszlai Bence, Rajos Gábor, Kuttor Attila és Devecseri Szilárd, sérülés miatt pedig Rózsa Dániel, Kenesei Krisztián és Tóth Péter hiányzott.
Gyér érdeklődés fogadta a csapatokat, mintegy 50 szurkoló látogatott ki a munkaidőben rendezett találkozóra. Sok mindenről nem maradtak le, hiszen a 90 perc alatt két helyzet volt. Az első félidőt inkább mezőnyjáték jellemezte, a sok szabálytalanság miatt rengeteget állt a játék. A 37. percben aztán a Haladás tizenhatosán belül Hrepka Ádám elé került a labda, a kék-fehérek támadója hat méterről lövésre szánta el magát, a szombathelyiek 18 éves kapusa, Gőcze Gergő azonban a helyén volt és hatalmas bravúrral védett.
A második félidőben mindkét csapat sokat cserélt. Erre a játékrészre egy említésre méltó esemény jutott. A 71. percben Rácz Ferenc vette célba 25 méterről az MTK kapuját. A jobb alsó sarokba tartó labdát Végh Zoltán nagy bravúrral szögletre tolta.
Folytatás szombaton délelőtt 11 órától, a másodosztályú Ajka ellen. Az edzőmeccs helyszíne az Illés Béla Football Akadémia műfüves pályája lesz.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!