Nagy iramban kezdődött a találkozó. A szerbek Nikola révén rögtön a kezdősípszó után komoly helyzethez jutottak. A játékos átverekedte magát a magyar védők között, sőt még Ambrusics kapus mellett is el tudta vinni a labdát, tiszta helyzetben azonban, 10 méterről fölé lőtt. A 19. percben jött aztán az újabb szerb helyzet, Krneta ért bele fejjel egy szabadrúgásba, szerencsénkre azonban a gól azonban ezúttal is elmaradt. Petkovic viszont már nem hibázott. A 41. percben Duricic beadását értékesítette. Érdekesség, hogy a gólt leszámítva nagyjából kiegyenlített volt a játék képe. Az első 40 percben 53 % - 47 % volt a labdabirtoklás, a szerbek javára.
Nagy lendülettel kezdte a második félidőt a magyar válogatott. Többször is ostromolták a szerbek kapuját a mieink. Dimitrovic kapus azonban rendre hárítani tudta a lövéseket. A folytatásban ismét egy magyar helyzet következett, azonban Ponczók is hibázott.
Majd Ambrusics kapus percei következtek, a szerbek ugyanis könnyedén gázoltak át a védelmünkön, így előbb Trujic, majd Brasanac lövését kellett bravúrral hárítania. A magyaroknak az utolsó percben még egy szöglet után volt lehetőségük az egyenlítésre, a mieink azonban nem tudtak élni a lehetőséggel, Ponczók sajnos ezúttal is hibázott.
A mérkőzés után mondták:
Wilco van Buuren, a magyarok szövetségi edzője: Egy kis szerencse is kellett volna, az utolsó 20 percben ez nagyon hiányzott. Az első félidőt egy picit átaludtuk, a szerbek pedig éltek a felkínált lehetőséggel. Azt azonban mindenkinek látnia kell, hogy fizikálisan sokkal erősebb volt nálunk ellenfelünk, magas, atletikus futballistákkal mérkőztünk ma. Ezen kívül rengeteg hibát vétettünk, hogy ezeket kijavítsuk, nagyon sok idő kell még. Én azonban azon leszek, hogy ezt az időt kihasználjam.
Ambrusics Róbert, a magyar válogatott kapusa: Az első félidőben a csapat csak kereste a labdát. Úgy gondolom, hogy a felívelgetések helyett, inkább a földön kellett volna játszanunk. Hiányzott a kommunikáció is a csapaton belül, a gólt is ennek köszönhetjük. Rutintalanok voltak még a védőink, a legtöbbször engem kerestek a védekezésnél, rám hárították ezt a feladatot. Most egy picit letörtünk, ami érthető, de én vigasztalni próbáltam a fiúkat, hiszen az esélyünk még megvan a továbbjutásra.
A csoport másik mérkőzésén, Bükön 0-0-ás félidő után Anglia 1-0-ra győzött Portugália ellen.
Portugália – Anglia 0-1 (0-0)
Bük, Városi Sportpálya, 500 néző
Vezette: Gergios Daloukas (GRE) Asszisztensek: Christos Akrivos(GRE), Medovarszki János
Portugália: Figueiredio – Amorim, Perreire, Serodio, Dias (Ribeiro, 81.)– Oliveira(Viana, 70.), Ojalo(Gustavo, 70.), Pinto – Barros, William, Taira Szövetségi edző: Álvaro Borges
Anglia: Steer – Hurast, Garbott(Habergeham, 74.), Gardner, Laing – Parkes,Shelvey, Baxter, Freeman(Keafobe, 74.) – Bostock, Elford-Alliyu Szövetségi edző: John Peacock
Gólszerző: Luke Freeman az 57. percben