Milinte - Petrók, Zahorecz, Grúz - Stanics, Ailton, Balázs, Antanasijevic, Bogdán - Oláh, Godslove összeállításban játszik a vendég somogyi gárda a 17. forduló nyitómérkőzésén.
A Haliban van változás az előzetesen megadott kezdőtizenegyhez képest: Rajos Gábor nincsen a keretben, a kezdőbe Oross Márton került. Így a szombathelyiek Rózsa - Schimmer, Lengyel, Guzmics, Tóth - Molnár, Halmosi - Nagy, Bogdanovic, Sipos - Oross csapattal futnak ki a gyepre.
Új a háló a Rohonci úton: remélhetőleg a csapat is új dolgokat a mutat a közönségnek.
A játékot Vad II István vezeti, segítői Kispál Róbert és Márton Zsolt. Információink szerint kiemelt figyelmet kap a játékvezetői hármas, ugyanis FIFA-tagság előtt állnak, így komoly elemzést készítenek közreműködésükről.
Mindössze 1500-an vannak a Rohonci úton: a mínusz 2 fok nem volt vonzó... A vasiak fehér felsőben, zöld nadrágban, fehér sportszárban játszanak, a vendégek zöld-feketében.
A vendégeket kétautónyi tábor kísérte el.
Halmai Csaba - Halmai Gábor édesapja - emlékére egy perces gyásszünettel kezdődött a mérkőzés.
1. perc: Orossék indították útjára a labdát.
Kaposvári fölénnyel telt az első három perc: a Hali térfelén pattogott a labda, két oldalszabadrúgásuk is volt a somogyiaknak.
Az "álló" rendkívül elégedetlen egyelőre a játékvezetővel, több ítéletet is hangos fújjolással fogadnak.
A Haladás-tábor mindent elkövet, bíztatjak kedvenceiket. A Hali azonban még nem tudott Milinte kapujának közelébe kerülni.
18. perc: Végre valami. Halmosi ívelését Oross készítette le Bogdanovicnak, akinek 20 méteres lövését Milinte fogta meg magabiztosan.
20. perc: Sipos kapott jó labdát Halmositól, betört a 16-oson belülre, ahol Ailton buktatta, 11-es. A vétkes játékos sárga lapot kapott.
22. perc: A büntetőt Bogdanovic jobbal a jobb sarokba rúgta: a labda a kapufáról pattant a hálóba, 1-0.
25. perc: Oláh hozta fel a labdát, 22 méterről lőtt, de a labda Tóthon lelassult, így az Rózsa könnyed ajándéka lett.
A játék képe egy kicsit változott a gól óta, valamivel kiegyenlítettebb lett a meccs.
32. perc: Godslove rántotta le Sipost - itt is villant a sárga.
35. perc: Molnár labdavesztése után lehúzta Stanic nadrágját, ez is sárga lapot ért.
37. perc: Rózsa kirúgása után Oross-Bogdanovic volt a labda útja, majd kikerült jobbra Nagy elé, aki 14 méterről a rövid felső mellé durrantott.
41. perc: Kényszerű csere a Haliban: Molnár helyett Simon Ádám játszik tovább.
45. perc: Egy perc lesz a ráadás.
Szünet! Mind iramában, mind színvonalában jobb a meccs, mint múlt héten, ráadásul most vezet is a Haladás.
Hózápor a Rohonci úton! Az égi áldás után reménykedünk az - legrosszabb esetben - eredmény megtartásában!
Csere nem volt félidőben, a második játékrészt a vendégek kezdik.
Ez a félidő is szólhatott volna eddig Nagy Gáborról: előbb Halmosi álompasszát nem tudta átvenni, majd Bogdanovic jó passzából hosszan szöktette magát, így mindkétszer odalett a kecsegtető helyzet.
51. perc: Ailton éles középreadásáról maradt le mindenki: erre jobban kell figyelnünk!
54. perc: Sipos remek passzát Oross hagyta el Bogdanovicnak, aki 6 méterről fölé lőtt... Nem volt még ekkora helyzet ma, nagy kár érte!
Talán túl korán rendezkedett be kontrákra a Haladás: a hózápor abbamaradt, a Kaposvár azonban csak jön és jön előre.
62. perc: Újabb sárga: Anatanasijevic rúgta le Nagy Gábort. Az első vendégcsere: Böle játszik Ailton Junior helyén.
64. perc: Bogdán 20 méteres löketét fogta meg Rózsa. Az ellentámadásból Schimmer középeadását Oross vette le, Sipos pedig 15 méterről fölé durrantott.
65. perc: Reszli a pályán, Godslove helyén. Fabris pedig Antanasijevic helyét vette át.
66. perc: Simon Ádi is besárgult: Oláht rántotta le.
67. perc: Lengyel Dániel is megkapta első NB I-es sárgáját: rutinos mezőnyfaulttal akadályozta meg a kaposvári akció kibontakozását.
71. perc: Stanic egyenlített: egy bal oldali akció végén középreadott labdát nem sikerült kivágni, Stanic érkezett és a hosszúba lőtt, Rózsa nem tehett róla, 1-1.
77. perc: Schimmer ugratta ki Nagy Gábort, aki jól adott középre, Oross okosan átlépte, majd Bogdanovic lőtt, a labda pedig Milinte lábai között átvánszorgott a gólvonal mögött, 2-1.
83. perc: Halmosi kapott sárga lapot, Bölével való összecsapás után.
85. perc: Sipos-Diouf csere nálunk.
90. perc: Három perc a ráadás.
92. perc: Diouf labdaelrúgásért sárga lapot kapott. Nagy helyén Lattenstein.
93. perc: Böle húzott el a bal szélen, majd a rövid oldali kapufát találta el. A szöglet után Zahorecz csúsztatásánál Rózsa védett bravúrral!
Vége a meccsnek, a több helyzetet kidolgozó Haladás megérdemelten nyert.