Vége a találkozónak! A Haladás hiába alakított ki sokkal több helyzetet, képtelen volt Kovács és a Grúz-irányította védelem eszén túljárni, így egy nagy védelmi hiba elegendő volt ahhoz, hogy a Kaposvár megnyerje a találkozót.
Mindössze két perc remény...
90. perc: Jawad le, Godslove be.
Továbbra is a Rákóczi kapuja előtt a labda, igazi helyzet nélkül...
Grúz fejeli ki a középreadások 90%-át, csak őt találjuk meg a labdáinkkal.
Megyünk előre kétségbeesetten - Nagy Gábor is besárgult - de nem tudunk jól beadni, pontatlanok a passzaink.
81. perc: Drazen nem adta vissza a labdát - ez is sárga lap.
78. perc: Hosszú másodpercekig fetrengenek a hazaiak - talán a helyükben mi is ezt tennénk. Kulcsár helyett Peric lép pályára.
Szabó gerjeszti az indulatokat - Csertőihez jött ki beszélgetni...Nagy a jobbon, Ugrai középen, Rácz a balon, mögöttük közvetlenül Kovács István - így építjük a támadásainkat.
73. perc: Rácz kapott jó labdát a 16-oson belül, el is tekerte a hosszúra, de Kovács Z. erre is odaért, nagy védés volt.
72. perc: Oross tette ki a labdát Nagynak, akinek lapos középreadásáról lemaradtunk, pedig Kovács, Ugrai és Oross is ott volt. Oross helyett Rácz jött be.
Talán a Csertői-csere is azt mutatja, hogy egy, a középpályára érkező kreatív játékossal tudunk valamit újítani, meglátjuk!
Az elmúlt bő negyedórában nem tudunk semmit sem mutatni támadásban - valahogy kellene még erőt gyűjteni, és a második félidő második felét felpörgetni. A 70. percben Iszlai helyett Kovács István lépett pályára.
67. perc: Iszlai kapott sárga lapot - Pavlovic játszotta el mellett a hattyú halálát, nem történt semmi sem. Molnár közben visszatért.
65. perc: A mi szögletünkből jött a kaposvári kontra, melynek végén Lengyel mentett szögletre - az utolsó pillanatban. Molnárt kell közben ápolni.
64. perc: Jött a válasz, Grúz előtt szinte mi nyitottunk folyosót, a sarokra tartó lövését Rózsa fogta meg másodjára.
63. perc: Schimmer 40 méterről tűzte rá, Kovács könnyedén hárított. Visszaállt a Kaposvár, ezzel nem igazán tudunk mit kezdeni...
Alacsonyabb a színvonal, mint volt az első félidőben, az iram is visszaesett - nincs is Hali-helyzet az Ugrai-lövés óta.
58. perc: Pavlovic sárgult be - Ugrai rúgta rá rutinosan a szabadrúgást.
57. perc: Szepessy le, Zsolnai be.
A Hali-táborra most sem lehet panasz: végigdalolják a találkozót, buzdítják a vasiakat szakadatlanul.
Hasonlóan az első játékrészhez: bekezdett a Rákóczi, de egy szögleten és egy oldalszabadrúgáson kívül nem tudtak lehetőséget kialakítani, a Haladás pedig szövögeti akcióit.
48. perc: Tóth középreadását Oross elől fejelte ki Zsók. A szögletet Schimmer adta középre, kifejelték a védők, Ugrai 24 méterről kapásból lőtt, de Kovács valami elképsztő bravúrral hárított.
Csere nem volt, Ugrai és Oross kezdi a második félidőt.
Vége az első félidőnek. Hiába játszott jobban a Haladás, és dolgozott ki sokkal több helyzetet, gólt a hazaiak rúgtak.
43. perc: Újabb Hali-kontra. Oross a végén remekül látta meg Schimmert, akinek 5 méteres lövésébe Kovács kapott bele, így lett szöglet a dolog... Ez már a sokadik lehetőségünk.
Jó iramú, izgalmas a meccs - mindkét tábor szorít az övéinek, ám az év első Hali-gólja még nincs meg.
37. perc: Nagy futott el a jobb szélen, betört a 16-oson belülre, ahol Grúz mellett földre huppant - ő is, és a közel lévő Hali-tábor is tizit látott, Szabó nem...
36. perc: Jawad most Guzmiccsal csinálta meg azt, amit a góljánál, ugyanoda lőtt, de Rózsa ezúttal nagy bravúrral kiszedte a labdát a rövid felsőből.
35. perc: Hali-kontra, óriási helyzettel. Molnár dobta ki a ladát Nagynak, aki jól adott középre, Oross visszatette az érkező Molnárnak, aki csinált egy cselt, amivel lendületét vesztette, mert így lövése csemeg volt Kovácsnak.
33. perc: Jawad szabadrúgása után Grúz fejelt 7 méterről fölé - nem volt igazi helyzet.
29. perc: Újabb Hali-szöglet, ezt kifejelik a védők, Molnár teszi vissza, Tóth pedig 16 méterről okosan a hosszú felé fejelte a labdát, ami az alapvonalon pattant le - jó elképzelés volt.
Túl vagyunk a félidő felén: a Haladás van meddő fölényben, de gól sajnos csak a Rákóczi neve mellett van.
22. perc: Gujic ugrott rá Nagy Gábor lábára, ez a meccs első sárgája. A 16-os jobb sarkáról megítélt szabadrúgását Iszlai tette le Schimmernek, akinek lövését szögletre bokkolták a védők.
Magas arányban a Haladás birtokolja a labdát, a Kaposvár a gól óta nem kísérletezett támadásvezetéssel, csak kontrákkal. A 20. percben Ugrai egy oldalszabdrúgásból a felső lécet találta el - olyan hulló falevél módjára tekerte a játékszert a hosszúra, de pár centit tévedett. Fél perc múlva Nagy Gábor kapott jó labdát, lapos lövését Kovács védte.
15. perc: Iszlai szabadrúgását ezúttal is egy védő érte el előbb, a lecsorgót pedig Tóth Péter éles szögből elrúgta keresztben, de sajnos nem érkezett rá zöldmezes.
A Gujic-Jawad-Kulcsár hármas játszik a hazaiak bal oldalán (innen kaptuk a gólt is): a velük szembeni védekezést kellene jobban megoldanunk, ez lehet a kulcs. Ha jönnek ugyanis a kaposváriak, csak erről a szélről jönnek...
12. perc: Iszlai szabadrúgását Kulcsár fejelte ki a berobbanó Oross elől.
A semmiből szerezte gólját a hazai együttes - ahogy a múlt héten sok tucat helyzetet kihagytak, most az elsőt beverték.
8. perc: Molnár keresztpasszát Oross vette mellre, a labda egyet pattant, majd a 16-os sarkáról leadott lövést Kovács fogta meg vetődve. Az ellentámadásból Jawad kapott labdát, a 16-oson belül egy testcsellel Schimmert és Guzmicsot is becsapta és a rövid felsőbe bombázott, 1-0.
Hali-fölénnyel telt az első öt perc, Ugrai lövési kísérletét a védők blokkolták.
Hatvan főnyi a Haladás-tábor, a stadionban talán 1500-an vagyunk.
1. perc: A tiszta fehérben játszó Kaposvár kezdte a játékot. A vasiak zöldben vannak.
Kaposvár: Kovács Z. – Okuka, Grúz, Zsók, Gujic – Balázs B., Pedro - Pavlovic, Kulcsár, Jawad – Szepessy.
A hazaiak legjobbja, Oláh Lóránt megsérült, így végül nem került be a kaposvári keretbe. Cserék: Milinte, Peric, Godslove, Kovácsevics, Zahorecz, Zsolnai, Lipusz.
Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Lengyel, Tóth – Simon Á., Molnár, Iszlai – Nagy G., Oross, Ugrai.
Cserék: Szép, Csontos, Korolovszky, Kovács I., Irhás, Devecseri, Rácz.
19 órakor kezdődik a találkozó.