A Haladás a Soroksár ellen elveszítette a veretlenségét

Egy hosszabbításban kapott tizenegyessel.
-----

A labdarúgó NB II 12. fordulójában a listavezető Szombathelyi Haladás egygólos vereséget szenvedett a Soroksár otthonában. Ezzel a vendégcsapat elvesztette veretlenségét a 2021–2022-es idényben. A döntő gólt Lőrinczy Attila szerezte a 92. percben.

LABDARÚGÓ NB II

12. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–0 (0–0)

Budapest, Haraszti út. 450 néző. Vezette: Antal Péter (Horváth Zoltán, Szilágyi Norbert)

Soroksár: Varga Á. – Ternován, Gyömbér (Valencsik, 88.), Csontos, Pászka – Haris, Hudák – Redzic (Szerető, 72.), Lőrinczy, Korozmán – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter

Haladás: Rózsa – Kállai (Tóth D., 49.), Mocsi, Németh Milán, Bosnjak – Doktorics (Csilus T., a szünetben), Holdampf, Kiss B. (Hegedűs M., 68.), Szekér Á. (Monori, 74.) – Horváth R. (Délczeg a szünetben), Tóth M. Vezetőedző: Németh Szabolcs

Gólszerző: Lőrinczy (90+2. – 11-esből)

A Haladás kezdte jobban a mérkőzést, ám az első 15 perc után átvette a kezdeményezést a Soroksár. A hazaiak különösen a bal oldalon voltak veszélyesek, a támadásokkal felzárkózó Pászka Lóránd több jó beadással nehezítette meg a vendégvédők és Rózsa Dániel kapus életét. A 30. percben is egy Pászka-beadás kapott gellert az egyik szombathelyi védőn, a labda épp a hosszún érkező Lovrencsics Balázs elé került, aki hat méterről ziccerben lőhetett – gólt szerezni nem tudott. Ahogy az első félidőben senki más sem.

A második félidőt ismét a Haladás kezdte jobban, az 54. percben Tóth Milán fejesénél mutatott be óriási bravúrt Varga Ádám. Ám ahogy az első játékrészben, úgy ezúttal sem tudta fenntartani az első percek lendületét, hazai kapura gyakorolt nyomását a listavezető Szombathely. A 60. percben Lőrinczy Attila lőtt kapufát, nem sokkal később Lőrinczy centerezése után Pászka, majd Pászka lapos labdájából Lovrencsics hibázott ziccert. Ugyan érzésre többet birtokolta a labdát a vendégcsapat, a nagyobb lehetőségek egyértelműen a házigazdák előtt adódtak a hajrában.

Már-már úgy tűnt, marad a gól nélküli döntetlen, amikor Antal Péter játékvezető a 89. percben elsőre kissé szigorúnak tűnő ítélettel, egy ütemtévesztett becsúszás után egyből piros lappal kiállította Holdampf Gergőt, majd két perccel később Hegedűs Márk rosszul sikerült blokkolását követően – a kezére vágódott a labda – befújt egy a pirosnál jóval egyértelműbb tizenegyest is a hazaiaknak. A mérkőzésen végig jól játszó Lőrinczy Attila értékesítette a büntetőt – Rózsa Dániel beleért ugyan, de így is a jobb alsóba pattant a labda (1–0).

Ezzel a Haladás elvesztette bajnoki veretlenségét, míg a Soroksár a negyedik győzelmét gyűjtötte be – tudósít az nso.hu .