Feltöltődve egy hasonló csapat ellen

Szombaton este a Puskás Akadémia vendégeként folytatja NB I-es szereplését a Szombathelyi Haladás.

Szombaton este 18 órától a Puskás Akadémia vendégeként lép pályára a Szombathelyi-Swietelsky Haladás az OTP Bank Liga nyolcadik fordulójában. A két gárda a kéthetes válogatott szünet után feszül egymásnak a Pancho Arénában, a felcsútiak a hatodik helyen állnak a tabellán, eddigi mindkét győzelmüket odahaza szerezték, de például hazai környezetben kaptak ki az újonc Békéscsabától. A második helyezett zöld-fehérek remek szériában vannak, utoljára az első fordulóban a listavezető Fraditól szenvedtek vereséget, idegenben három győzelem és egy döntetlen a mérlegük. A Haladás vezetőedzője, Mészöly Géza honlapunknak nyilatkozott a találkozó előtt.

- Hasznosan töltöttük az elmúlt két hetet. Szerencsére mindent bele tudtunk tenni, amit szerettünk volna, és aztán szerdától készült együtt a teljes keret. Volt edzőmérkőzésünk is, valamint csináltunk csapatépítő jellegű programokat, úgyhogy szépen tudtuk pótolni azokat a hiányosságokat, amik esetleg még a felkészülés során adódtak. Kis pihenésre, feltöltődésre is volt lehetőség, úgyhogy remélem, hogy jól és hasznosan töltöttük ezt az időszakot – kezdte Mészöly Géza.

- Úgy érzem, hogy mindkét csapat támadólag fog fellépni szombaton, és mindkét csapat győzelemre fog játszani – folytatta a Hali trénere. – Éppen ezért nagyon figyelnünk kell a védekezésre is, hogy ugyanolyan hatékonyak legyünk hátul, mint különösen az elmúlt idegenbeli mérkőzéseken. A Puskás Akadémia csapatában nagyon sok egyéniség van, akik mérkőzéseket képesek eldönteni. Sok gyors játékosuk van a felcsútiaknak, és nagyon jó erőállapotban vannak. Talán nagyképűség nélkül mondhatom, hogy egy hozzánk hasonló csapatról van szó, amely hasonló erényeket csillogtat, mint a Haladás. Lényeges lesz, hogy ki tud ebből az azonos játékból jobban kijönni. Azt várom, hogy ugyanolyan energiát tegyünk bele a meccsbe, és ugyanolyan eredményesek legyünk, mint az elmúlt fordulókban, valamint támadó felfogásban lépjünk pályára.

A Szombathelyi Haladás várható kezdőcsapata:

Király – Angyal, S. Wils, Jagodics, Bosnjak – T. Wils, Iszlai, Németh M. – Gosztonyi, Popin, Halmosi.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!