Amikor kell, mind a tizenegy játékos védekezni fog a Videoton ellen

Mészöly Géza emellett támadásban is bátor Haladást szeretne látni a felcsúti Pancho Arénában.

Az ideiglenesen Felcsúton játszó, holtversenyben első helyen álló Videoton látja vendégül az ötödik Haladást az élvonal 30. fordulójában.

Az 53 pontos ellenfél a legutóbbi hétvégén a Debrecent fogadta és győzte le 3-2-re. A szintén remek idényt futó, legutóbb a Paksot 2-0-ra verő szombathelyiekre igen komoly erőpróba vár: utoljára öt fordulóval ezelőtt a Vasas tudta legyőzni Henning Berg csapatát, azóta négy meccsén nyolc pontot szerzett – eggyel többet, mint ugyanebben az időszakban a Haladás.

Mészöly Géza, a Hali vezetőedzője a Nyugat.hu érdeklődésére elmondta, valóban nehéz találkozó előtt áll a sérülésekkel továbbra is sújtott csapata, azonban meg lehet az ellenszer a Vidi hatékony támadójátékára.

– Elég jó formában lévő Videoton lesz az ellenfelünk, amelynek azt a támadójátékát, amit bemutatott az utóbbi bajnokijain, szinte megrajzolni sem lehetne szebben – különösen akkor remekelt, amikor Lazovics is ott volt a csapatban, márpedig valószínűsíthető, hogy ellenünk is ott lesz. Nagyon erős támadójátékkal rendelkező Videotont várok szombaton is. Mi azzal a szervezett, jó csapategységgel és védekezéssel akarunk fellépni, amit például a Vasas vagy Gyirmót ellen idegenben megszerzett, nagyon értékes győzelmeknél is bemutattunk. Tizenegy embernek kell védekeznie. Ami az alázatos védekezést illeti, látva a BL-mérkőzéseket, ezt egy Juventus is meg tudta csinálni, a sztárjátékosok is be tudtak segíteni hátul. Ugyanezt várom én is, hogy a támadóink is segítsék a védelmet, ahogy azt tették az említett győzelmekkor is. Emellett egy bátor támadójátékot is hoznunk kell, csak akkor tudunk eredményt elérni – jelezte Mészöly Géza.

Újabb nehéz feladat előtt a Haladás
Vágvölgyi Bálint

Iszlai Bence tizedik sárga lapja miatt automatikusan eltiltott lesz, mellette pedig sérülések is nehezítik a vezetőedző dolgát.

– Iszlai eltiltott lesz, Kovács Loránt, az NB I-ben nemrég debütáló Winkler András, illetve Varga Kevin pedig megsérült. Akik rendelkezésre állnak, azok viszont beállnak a csatasorba, és bízom benne, hogy azzal a játékkal rukkolunk elő, ami az elmúlt fordulókban is sikert hozott számunkra.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!