Természetesen megkerestük Nagy Lászlót, a csapat technikai igazgatóját, aki megkeresésünk okáról tudomást szerezvén azonnal a csapat ügyvédjéhez, dr. Kövesdi Zoltánhoz irányított bennünket.
A fiatalok kettős igazolással játszanak a kft. által működtetett csapatban és a HVSE korosztályos gárdájában. Erre a szabályok lehetőséget biztosítanak, azonban betétlappal kell igazolni. Ez hiányzott. A játékvezető ezt feltüntette a jegyzőkönyvben, de engedte lejátszani a találkozót. A Soroksár ettől függetlenül megóvta a mérkőzést, és elsőfokon meg is nyerte.
Őszintén mondom, noha megpróbáljuk a másodfokot, nem sok esélyünk van arra, hogy megváltoztassuk a döntést. Mondom ezt annak ellenére, hogy a mulasztás nem befolyásolta a találkozó kimenetelét hallottuk az ügyvédtől.
Artner Tamás, a csapat edzője sem nyilatkozott ez volt a vezetőség kérése.
Dobány Lajos, a Szombathelyi Haladás ügyvezető igazgatója honlapunknak azt mondta: rövidesen egyeztet a jogi képviselővel, ugyanis ez szükséges ahhoz, hogy tisztán lássa a kialakult helyzetet. Természetesen a csapattal is közlöm a történteket - mondta.
Dobány arra a kérdésre, hogy házon belül kivizsgálják-e az esetet, határozott és egyértelmű igennel válaszolt.