Az év utolsó hazai focimérkőzése következik

Szombaton 16:00 órától a Budaörs együttesét fogadja a Haladás. A vasiak győzelemmel búcsúznának, ahogy ezt a szezonban hét mérkőzésből hatszor tették.

A vendég célja a bent-maradás kiharcolása
Ehhez a célhoz már Szombathelyen is hozzászokhatott Szűcs Mihály és Tüske Roland. Ám nem csak ők játszottak a Rohonci úton az eddigi utolsó NB I-es mérkőzésen (2004. június 5-én, a Nyíregyháza elleni osztályozón), hanem a budaörsiek kapusedzője, Balogh Tamás is. A budaörsi csapat – újonc létükre – idegenben eddig több pontot szerzett, mint hazai környezetben. Egyetlen győzelmükhöz átlépték a Dunát, és Soroksáron győztek 2 : 1-re. Pápáról (1 : 1) és Celldömölkről (0 : 0) is ponttal távoztak, azaz összesen 5 egységre voltak eddig képesek idegenben. Otthonukban három ikszük van (Hévíz 0 : 0, Integrál-DAC 4 : 4, Barcs 2 : 2), négyszer azonban kikaptak, így utolsók az otthoni tabellán. Csak a Siófok (0 : 4) és a Dunaújváros (1 : 4) győzte le őket fölényesen, legtöbbször egygólos vereséget szenvedtek. Jelenleg utolsó előtti, azaz kiesőhelyen tanyázik a zöld-fehér csapat. A Budaörsé a második legrosszabb gólarány (-13), a harmadik legtöbb kapott gól (26) és a legkevesebb győzelem (mindössze a már említett Soroksár elleni).

Eltiltottjaik és sérültjeik is vannak
Nem a legjobb összeállításban jönnek a vendégek Szombathelyre. 39 évesen is véd még Babócsy András, a mezőnyjátékosok pedig 4 – 5 – 1-es felállásban futnak majd ki a zöld gyepre: Nagy R., Szűcs M., Sallai, Végh A. – Törőcsik, Bencze, Rontó, Miski, Papp – Pálinkás. Lalusz László és Farkas Ádám sárga lapok miatt hiányzik, míg Tüske Roland és Totka Dániel sérültek. Váltómezük alapján meg nem mondható, hogy ők is zöld-fehérek, hiszen narancssárga mezben, fekete nadrágban, fekete sportszárban lépnek majd pályára.

Hideg lesz a hétvégén
Kifejezetten hideg időt jósolnak a meteorológusok Márton-napra. 5-6 °C körüli hőmérséklet és borús idő várható. Az MLSZ Ferencz Norbertet jelölte ki a meccs levezetésére: ő már fújt idén a Rohonci úton – a III. fordulóban a BKV elleni (4 : 1) találkozón.

A középső csapatrész háromnegyede hiányozni fog
Az alapcsapatból eddig egyszerre maximum két spíler hiányzott. Három sárga lap miatt Siófokon nem játszhatott „Dr.” Andorka Péter és Nagy Gábor. („Dr.” Andorka ebben a szezonban három – mind idegenbeli – találkozón nem játszott-játszhatott, és egyiken sem tudott nyerni a Haladás! Bonyhádon 1 : 0-ra, Siófokon 2 : 0-ra kaptak ki a fiúk, míg legutóbb Balatonlellén játszott 1 : 1-et a szombathelyi csapat.) Most a belső-középpálya (Kaj András és Rajos Gábor) és négyes védősor egyik belsője, a csapatkapitány Balassa Péter eheti a lelátóra szorult játékosok keserű kenyerét. „Dr.” Andorka Péter a héten edzett, fájdalmai már nincsenek, remélhetőleg vállalni tudja szombaton a játékot.

Nagy Gábor bekerül a jobb oldalról középre, mellette Kovács Zsolt fog labdát gyűjteni. Mihalecz Péter lesz a jobbszélső, Balassa Pétert pedig Udvari Szabolcs fogja helyettesíteni – reméljük a Hali 11-esének nem sok dolga lesz a védekezésben.

A XIV. forduló további párosításai
Mindkét napra egy-egy rangadó jut. Szombaton fél kettőkor fogadja a Bodajk FC-Siófok (1.) az Integrál-DAC (7.) együttesét. A vendégek legutóbbi négy meccsükön mindössze három pontot gyűjtöttek össze: igencsak összerázódna az élmezőny, ha ezt a teljesítmény most ezen az egy találkozón megismételnék. Fővárosi derbi lesz ugyanebben az időpontban: Soroksár (12.) – BKV Előre (11.), ám a hazaiak győzelem esetén sem cserélhetnének helyet a közlekedésiekkel, mert 4 pont a BKV előnye. A Hali-meccsel egy időben a Kaposvölgye (8.) lép pályára Pápán (6.), míg a Felcsút (2.) a Celldömölköt fogadja (16.). Tavaly nagyon meglepte a Cell a Fejér megyeieket, ugyanis 3 : 1-re győzött, és ez akkor Nagy László székébe került.

Vasárnap Barcsra (3.) látogat a Dunaújváros (4.), míg a balatonlellei (13.) dagonyában a hévíziek (14.) mutathatják meg, hogy mit tudnak. Ezek a találkozók fél 2-kor kezdődnek. A 14. kör utolsó meccse Gyirmóton (9.) lesz, ahol a hétközben a Ferencvárostól 1 : 0-s vereséget szenvedő hazaiak megyei riválisukat, a Mosonmagyaróvári TE (10.) együttesét fogadják.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu