Helyzetelemzés – értékeltük októberi tippünket

Tíz forduló után arra vállalkoztunk, hogy megtippeljük: milyen teljesítményt nyújtanak az NB II. Nyugati csoportjának élcsapatai az őszi szezon utolsó harmadában.

Integrál-DAC
A legrosszabb tippünk. (Vagy az elvártnál gyengébb teljesítmény? Nézőpont kérdése!) 11 pontra taksáltuk a győrieket, ám mindössze hatot sikerült összekapirgálniuk, így a 10. forduló után meglévő nyolcadik helyükről csak a – még egyelőre nem jogerős – gyirmóti pontlevonásnak köszönhetően léptek előbbre a hetedik helyre. (Sajnos ebben a zöld asztalos bajnokságban nehezen fogalmazhatóak meg még a helyezések is, mert fegyelmi tárgyalásról – fegyelmi tárgyalásra változik a tabella.)

Kikaptak a Felcsúttól (1:3), majd sorozatban három ikszet játszottak a Korsós Attila, majd Preszeller Tamás edzette győriek: 0:0 Soroksáron, 1:1 a Gyirmót ellen, majd ismét 0:0, ezúttal Siófokon. A zárófordulóban 2:1-re megverték a Barcsot.

Gyirmót SE
Itt is túlbecsültük a teljesítményt: a megtippelt 13 pont helyett csak 10-et gyűjtöttek. Ráadásul nekik is van „ügyük”, bár az a mai napig kérdéses, hogy miért 9 pontot vontak le a gyirmótiaktól. (A Haladás „kapott” büntetőpontokat, de a Győr megyeiek nem, pedig akkor még mínusz 4 jönne le a teljesítményükből.)

Ha az utolsó fordulóban érvényesíteni tudták volna a papírformát, akkor meglett volna a 13 pont, ám a BKV 10 emberrel is 4:2-es vereséget mért rájuk – ez volt az egyetlen vereségük az utolsó öt meccsen. Budaörsön 2:1-re győztek, a Dunaújvárost 5:0-ra végezték ki, 1:1-et játszottak az Integrállal, majd a másik megyei rangadón 4:0-ra verték a Mosonmagyaróvárt.

Dunaújvárosi Kohász
Ez azért már annyira nem volt rossz… 7 pontot vártunk, hat lett belőle. Az idegenbeli katasztrofális teljesítményüket folytatták (csak a bajnokság első két idegenbeli meccsét nyerték meg, az azt követő hatot elveszítették), és az utolsó fordulóban a Haladás megfosztotta őket a 100 százalékos hazai teljesítményüktől is.

A Soroksárt 3:0-ra, a Siófokot 1:0-ra verték, ám Gyirmóton egy ötösbe, Barcson egy kettesbe szaladtak bele, a 15. kör rangadóján pedig a Halitól kaptak ki 2:1-re.

Lombard-Pápa
Négyszer győztek – egyszer kaptak ki, pedig az „elvárás” velük szemben 3 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség volt, azaz a megtippelt 10 pont helyett 12-őt szereztek.

Az őszi szezonban a legjobb harmadukat produkálták: legyőzték a Mosonmagyaróvárt 5:2-re, 1:0-ra idegenben a Celldömölköt és a Hévíz együttesét, valamint 3:0-ra verték a Kaposvölgyét. Fel is zárkóztak a tabellán, köszönhetően a jó idegenbeli teljesítményüknek.

Bodajk FC-Siófok
A jó második kör után a végére megtorpantak a Balaton-partiak, bár azért a Nyugat.hu tippjénél (5 pont) kicsivel jobban szerepeltek: 7 pontot szereztek. Balatonlellén 6:1-re győztek, majd a Budaörs ellen 4:0-ra.

Az utolsó három mérkőzésen nyeretlenek maradtak: kikaptak Dunaújvárosban (0:1), gyenge ikszre futotta csak az Integrál ellen (0:0), majd meglepetésre kikaptak Mosonmagyaróváron 2:1 arányban.
Lecsúsztak a dobogóról: a 11 pontos büntetéssel sújtott Haladásnak majd kétszer jobb (+25) a gólaránya, mint a siófokiaknak (+13).

Barcs
A telitalálat! 7 pontot vártunk, így is szerepeltek a somogyiak. Szombathelyen buktak (0:4), ám a Balatonlellét 2:0-ra megverték. Csak egy pontot hoztak el Budaörsről (2:2), de a Kohászt két vállra fektették (ismét 2:0), majd az utolsó fordulóban 2:1-re kikaptak Győrben. A leggyengébbre számukra a szezon utolsó harmada sikerült, ám így is a második helyen telelnek a szimpatikus idősebb Dárdai-tanítványok.

Felcsút SE
A Fejér megyeiek szenzációs teljesítményt nyújtottak a Rohonci úti 2:2 óta. Az azóta lejátszott mind a 8 mérkőzésüket megnyerték – legutoljára az 5. fordulóban kaptak ki. 11 pontot tippeltünk, de 15-öt szereztek a felcsútiak. Győrben 3:1-re, a Mosonmagyaróvár ellen 2:0-ra, a Sport utcában szintén 2:0-ra, a Celldömölk ellen 1:0-ra, a Kaposvölgye otthonában pedig 2:0-ra győztek, így ők az őszi elsők.

Szombathelyi Haladás
A megtippelt öt győzelemből egy nem jött össze, azaz a szezon utolsó harmadában 4 győzelmet aratott a Haladás és egy mérkőzésen játszott döntetlent. A megtippelt 15 pontból így 13 sikeredett. Hazai pályán három mérkőzés, három győzelem 15:0-ás (!) gólarány (Barcs 4:0, Hévíz 3:0, Budaörs 8:0), idegenben pedig 1:1 Balatonlellén és 2:1-es siker Dunaújvárosban. A 11 pont levonása ellenére a tabella harmadik fokára kapaszkodtak fel Balassáék.

NB II NYUGATI csoport

M

Gy

D

V

L-K

Gk

P

1. Felcsút

5

5

-

-

10-1

+9

15

2. Haladás

5

4

1

-

18-2

+16

13

3. Lombard Pápa

5

4

-

1

10-3

+7

12

4. Gyirmót

5

3

1

1

14-6

+8

10

5. BKV Előre

5

2

2

1

7-6

+1

8

6. BFC Siófok

5

2

1

2

11-4

+7

7

7. Barcs

5

2

1

2

7-8

-1

7

8. Kaposvölgye

5

2

1

2

6-9

-3

7

9. Dunaújváros

5

2

-

3

5-9

-4

6

10. Integrál-DAC

5

1

3

1

4-5

-1

6

11. Celldömölk

5

1

1

3

4-6

-2

4

12. Hévíz

5

1

1

3

3-7

-4

4

13. MTE 1904

5

1

1

3

5-13

-8

4

14. Budaörs

5

1

1

3

8-17

-9

4

15. Soroksár

5

-

3

2

2-6

-4

3

16. Balatonlelle

5

-

1

4

3-15

-12

1

 

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu