Sikeres szombat a Szombathelyi Haladásnál

A Haladás felnőtt gárdája Ajkán győzött, míg az U-19-es csapat a zalaegerszegi mini-tornáról hozta el a kupát.

Győzelem - nagyrészt jó játékkal
FC Ajka - Szombathelyi Haladás 1 : 3 ( 0 : 2 )
Ajka, 100 néző. Gólszerzők: Nagy G. (8., 0 : 1; 89. 1 : 3), Tóth P. (39., 0 : 2).

A vasiak Sipos - Guzmics, Subicz, Balassa, Udvari - Nagy, Kaj, Rajos, Tóth - Finta, Hegyi összeállításban léptek pályára. A második félidőben Schimmer és Imre is lehetőséget kaptak. A szűk keret oka, hogy szombat reggelre belázasodott "Dr." Andorka Péter, Mihalecz Péter és Sipos Norbert is. A találkozóról Artner Tamás nyilatkozott a Nyugat.hu-nak: Az I. félidőben egyértelműen uraltuk a találkozót, sok helyzetet alakítottunk ki, és két szép gólt rúgtunk. Azonban - és ennek az okát keresem, keressük - a II. félidő elején visszaesés volt tapasztalható a játékunkban - a feladat az, hogy ez a hullámvölgy ne jöjjön elő tétmérkőzésen egyszer sem!
Egy jogtalan tizenegyes után szépítettek a hazaiak, majd ismét kezünkbe vettük a meccset és annak ellenére, hogy kifejezetten rossz volt a talaj, az utolsó 20 percben ismét a mi akaratunk érvényesült. Az utolsó előtti percben pedig bebiztosítottuk a győzelmet.

Első hely a zalaegerszegi mini-tornán
A Farkas Péter vezette U-19-es gárda a szomszédos megyeszékhelyen szerepelt egy nemzetközi torna keretében. Az első találkozó - mint később kiderült - a döntő volt a tornán - igazi döntés nélkül. A hazaiak NB I-ben edződő csapata ellen 0 : 0 volt az eredmény - hiába volt sok helyzete mindkét együttesnek, gólt nem sikerült szerezniük. A nagyobb lehetőségek a Haladás előtt adódtak.

A második találkozón kiderült, hogy ezen a szinten a magyar labdarúgás jóval előbbre tart a horvátnál. A vasiak ugyanis 13 : 0 arányban győztek a Varteks Varazdin gárdája ellen, a gólszerzők: Tamás (3), Balikó (2), Gyurácz (2), Sümeghy, Devecseri, Kovács Zs., Hujber, Lakner, Horváth Á.

A harmadik meghívott, a Maribor helyett a határváros fiai, a lendvaiak szerepeltek a tornán. Őket 3 : 0-ra verték a zöld-fehérek Tamás két, és Gyurácz egy találatával. Csak a torna utolsó találkozóján dőlt el, hogy a Haladás nyeri a tornát: a Zalaegerszeg meglepetésre nem tudta legyőzni a horvát Varazdin együttesét.

A műfűvön lejátszott 2x25 perces torna további eredményei:

Zalaegerszeg - Lendva 6 : 0
Lendva - Varazdin 1 : 0
Zalaegerszeg - Varazdin 0 : 0

A torna végeredménye:

1. Szombathelyi Haladás
2. Zalaegerszegi TE FC
3. Lendva (Szlovénia)
4. Varteks Varazdin (Horvátország)
3
3
3
3
2
1
1
0
1
2
0
1
0
0
2
2
16 : 0
6 : 0
1 : 9
0 : 14
7
5
3
1
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu