Új a győztes, ám így is itthon maradt a kupa

A Hali Fans nevű formáció először nyerte meg a harmadik alkalommal kiírt Szurkolók Kupáját. A méltán népszerű – és immáron hagyományos – rendezvényen közel száz drukker mutatta meg, hogy nem csak drukkolni, hanem futballozni is tud.

Szombathelyi fölény

Az időjárás közbeszólt: az országot átutazó békéscsabaiak késéssel érkeztek, de megjöttek, míg a BKV Előre Vikingjei nem merték bevállalni a 250 km-es utat a hóesésben. Helyettük a Kaposvár indított második számú csapatot. Utóbbiak nyújtották – a pályán – a legszerényebb teljesítményt, ám hangjukra most sem lehetett panasz. A "Zöld" nevű kvintettből a Green White Army és a Hali Fans jutott az elődöntőbe, míg a "Fehér"-ből a tavalyi győztes Haladás Szurkolói Kör, és az idén először rajtoló, ugyancsak szombathelyi Green Keyers Gents.

A helyosztók

A kilencedik helyet egymás között döntötték el a somogyi gárdák (White Wolves–Kaposvár II. 3–2), míg a hetedik helyért a keleti együttesek csaptak össze (Kecskemét Devils–Békéscsaba Stormcorner 4–0). Az ötödik helyet a kispestiek döntötték el egymás között (Nuova Guardia–Honvéd Fans 0–3), majd következtek a szombathelyiek összecsapásai. A bronzmeccsen a Haladás Szurkolói Kör 4–0 arányban győzött a Green White Army ellen, míg a döntőben a Hali Fans 2–0-ra verte meg az újonc Green Keyers Gents gárdáját. Győzelmével a Szurkolók Kupája sorozat öröktáblázatának élére ugrott a Hali Fans (egy arany-, egy ezüst-, egy bronzérem), második a Haladás Szurkolói Kör (egy arany-, két bronzérem), míg harmadik a Nuova Guardia (egy arany-, egy ezüstérem).

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu