„A Haladás legbonyodalmasabb hétvégéje előtt áll”

Az U19-es csapat utazik Győrbe a Ligakupára, rangadó vár a Haladás II.-re.

A Magyar Labdarúgó Szövetség hirtelen jött döntésének köszönhetően vasárnap délután fél öttől egyszerre két meccset is játszik a Szombathelyi Haladás.

Ahogy arról már korábban beszámoltunk, a Győri ETO elleni idegenbeli Ligakupa találkozót eredetileg szombaton rendezték volna, ám a szövetség a vasiak beleegyezése nélkül egy nappal későbbre tette az összecsapást, így a Haladás az U19-es csapatával lesz kénytelen kiállni. A fiatalokat Farkas Péter és Simon László fogja irányítani.

– Nehéz helyzetbe kerültünk, a szövetség döntésének köszönhetően a Haladás legbonyodalmasabb hétvégéje előtt állunk. Emiatt kénytelenek voltunk elhalasztani a mai, Győr elleni U19-es rangadónkat is. A Ligakupa meccsen ugyanis ez a korosztály fog pályára lépni, Farkas Péter és Simon Imre kollégáim, állandó segítőim irányításával – mondta el honlapunknak Tóth László. – Hiába küldik majd pályára a korosztály legerősebb, bajnokesélyesnek titulált csapatát, azért a Győr felnőtt csapata ellen játszani óriási kihívás lesz a fiataloknak. Abból a szempontból nem bánom, hogy így alakult, hogy most legalább testközelből ízlelhetik meg az élvonal krémjét.

A fiatalok a Jurak (Gyurján) – Angyal, Jagodics B., Fider, Ambrus – Tóth D., Németh M., Füredi – Tóth L., Sándor, Dallos összeállításban kezdenek.

Sopronba utazik a Haladás II.
Vágvölgyi Bálint

Sopronban játszik rangadót a Haladás II.

A labdarúgó NB II. nyugati csoportjának 4. fordulójában a Sopron vendége lesz a Szombathelyi Haladás II.

Rangadó előtt áll Tóth László együttese, hiszen a hazaiak jelenleg 1 győzelemmel, 1 döntetlennel és 1 verséggel hatodikok, míg a zöld-fehérek 1 győzelemmel és 2 döntetlennel ötödikek a bajnokságban.

– A Sopron a Gyirmót és Felcsút mellett az egyik legjobban menedzselt, legjobb lehetőségekkel megáldott csapat az NB II-ben. Érett, rutinos, tapasztalt játékosaik vannak, egyértelmű éremesélyesnek számítanak a bajnokságban, ám ez nem jelenti azt, hogy jobb csapat lenne nálunk. A minimális elvárásom a srácokkal szemben az 1 pont megszerzése. Horváth Detre sérült volt, ennek ellenére elképzelhető, hogy már le fog tudni ülni a padra, Czafit Richárd azonban már ismét teljes értékű harcos, remélem, hogy hamarosan ismét húzóembere lehet a csapatnak – mondta a haladasfc.hu-nak Tóth László edző.

A Haladás II. várható összeállítása: Mursits – Jagodics M., Devecseri, Nagy Zoltán, Farkas – Szeles, Szakály, Kulcsár – Gyurján, Kalász (Czafit), Ugrai.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!