Pénteken immáron kilencedik alkalommal rendezik meg a Király Kupát. A résztvevő csapatok a Haladás mellett a Kaposvári Rákóczi FC, a Diósgyőr FC és az orosz FC Mordovia lesznek.
Ma délután a torna helyszínén, a Király Sportlétesítményben megtartott sajtótájékoztatón Király Ferenc főrendező, Pálfalvi Gábor, a torna védnöke és a Haladás képviseletében Tóth Miklós ügyvezető igazgató, Artner Tamás vezetőedző és Kenesei Krisztián voltak jelen.
Pálfalvi Gábor ismertette a lebonyolítás formáját, mely szerint kieséses rendszerben 2x30 percet játszanak egymással a csapatok, döntetlen esetén büntetőrúgások döntenek. Minden csapat tizenegyet cserélhet, így a szakvezetőknek lehetőségük van akár félidőnként más-más összeállításban pályára küldeni együttesüket. A rendezvény sztárvendége lesz Egervári Sándor szövetségi kapitány, aki a díjátadásnál is segédkezik majd.
– A Király Kupa beleillik a csapat felkészülésébe, ki kell szolgálni a hazai közönséget és minimum a döntőbe kell jutni. Nagy valószínűség szerint az új játékosokat, Andorkát és Fehért is pályára tudom küldeni, az ő érkezésükkel úgy érzem, erősödik a gárda. A bajnokságban konkrét célkitűzést még nem állítottunk fel, de a tavalyi 8. helyezést szeretnénk megfejelni. Ha a sérülések elkerülnek minket, akkor erre jó esélyünk lehet – nézett a jövőbe Artner Tamás.
– Már háromszor is voltam gólkirály a Király Kupán, így jó előjelekkel várom most is a tornát. Nagyon meleg lesz pénteken, de legalább a döntőbe kell jutnunk. A sérülésem már a múlté, a felkészülés alatt is csak kétszer nem tudtam edzeni. A következő szezonban talán több időt tudok játszani, remélem nagyobb szerencsém lesz és elkerülnek a sérülések. Csatárként az az elvárásom, hogy minimum tíz gólt szerezzek – jelentette ki Kenesei Krisztián.
Ezt követően Tóth Miklós ügyvezető elmondta, Andorkán és Fehéren kívül még „befuthat” egy-két igazolás, de jelentősebb változások már nem várhatók.
– Az ETO-val és a Péccsel még meg kell állapodnunk Fehér Zoltán, illetve Andorka Péter ügyében, de jó ütemben haladnak a tárgyalások. Nagyjából ezzel a kerettel vágunk majd neki a bajnokságnak, persze egy-két igazolás még befuthat, de jelentősebb változások már nem lesznek. Úgy kell elkezdeni az őszt, ahogy a tavaszt befejeztük és akkor nagyon sikeres idényünk lehet – mondta el Tóth Miklós.
A Király Kupa programja:
14:00 – Haladás Sopron Bank - Kaposvári Rákóczi FC
15:15 – Diósgyőr FC – FC Mordovia
17:00 – Bronzmérkőzés
18:30 – Döntő
A 14 év alatti gyerekek és a nyugdíjasok ingyen tekinthetik meg a találkozókat.