„Nem filozofálgatni, nyerni kell”

A Siófok legyőzése és a Vasas elleni produkció erőt adhat az MTK meccs előtt. Sikerül-e nyerni a fontos meccsen? Minden, amit a találkozóról tudni kell. Beharangozó.

A Monicomp Liga 13. fordulójában, szombaton 16 órától az MTK csapatát látja vendégül a Rohonci úton a Szombathelyi Haladás. A találkozót honlapunkon online közvetítjük

Hazai pályán mindig nyerni kell

Szeszélyes és kiszámíthatatlan csapatnak tartja az MTK-t Aczél Zoltán, a Haladás edzője. A fővárosiaknak fiatal csapatuk van, ennek megvan az előnye és a hátránya egyaránt.

– Az MTK elég fiatal csapattal vágott neki a szezonnak. Hat héttel ezelőtt még vezették a táblázatot. Jól futballoztak, sorban nyerték a meccseket. Ezután öt hét alatt tizenegy helyet csúsztak hátra. Ez a rutintalanság. Szeszélyesek, kiszámíthatatlanok. Vannak kiugró teljesítmények, de sok az üresjárat a gyengébb periódus a játékukban. Ismerem a játékrendszerüket, egész héten DVD-t néztünk, kielemeztük őket. Erősségük a gyors, egy-két érintős játék. Garami Józsi bácsi nagyon jól nyúl a fiatalokhoz, akik tudásukkal, akaraterejükkel megfelelnek az elvárásoknak. Felvállalják a támadó futballt, rengeteg sok gólos meccset játszanak.
Az eredményeink, a tabellán elfoglalt helyezésünk alapján mi is gödörben vagyunk, viszont most már lassan három hete dolgozom a csapattal, és bátran állíthatom, hogy ez a Haladás kezd kikecmeregni a gödörből. Nem csak azért, mert 10 forduló után nyertünk egy meccset, hanem mert a Vasas ellen is úgy küzdöttünk, ahogy elvárható. Ez nálam egyébként az alap. Nehéz meccset várok, de mese nincs, hazai pályán mindig nyernünk kell. Szeretném viszontlátni azt, amit a Siófok vagy a Vasas elleni második félidőben produkált csapatom – mondta honlapunknak Aczél Zoltán.

A Haladás edzőjével készült mérkőzés előtti interjút meghallgathatják, ha letöltik a "zöld doboz" alján található linkre kattintva.

Ahogy arról már korábban beszámoltunk, öt hiányzója biztosan lesz a zöld-fehéreknek. Tóth Péter eltiltott, Ugrai Rolandot pedig pár napon belül megműtik, Nagy Zoltán hetek óta bajlódik a bokájával, Rajos Gábor meghúzódott, illetve megvágta a kezét, míg Rácz Ferenc a Ligakupameccs utolsó percében sérült meg.

Mursits bizonyított, de Rózsa marad

Mint ismert, szerdán a Ligakupában 0-0-s döntetlent játszott a Ferencváros otthonában a Haladás. Lehetőséget kaptak azok, akiknek eddig kevesebb szerep jutott Aczél Zoltán csapatában.

– Volt olyan játékos, akinek a teljesítménye megfelelő volt, de a fizikális állapota még nincs olyan szinten, hogy kezdőként kapjon lehetőséget az NB I-ben. Volt olyan, aki eddig általában a kispadon ült, de kapott már bizalmat, ugyanakkor még nem győzött meg. Aztán volt olyan, mint például Mursits Roland, akit először láttam tétmeccsen szerepelni és káprázatosan védett. 19 éves, nagyon nagy tehetség. Azt, hogy három hét alatt ennyit fejlődött, Jakab Csaba kapusedzőnek köszönhetjük, aki komoly munkát végez velük. Rózsa Dani is egyre jobb formában van, látszik rajta, hogy igényli a melót és szereti csinálni, hihetetlenül jó dolgokat láttam tőle a héten.

Sokat és jól dolgoznak a kapusok
Mészáros Zsolt

– Olvasom, hallom a szurkolók véleményét, hogy miért ne védhetne Roli a kezdőben. Erre a válaszom: Nem fogok változtatni. Mert ha beteszem a csapatba, és 19 éves korában első meccsén betlizik, akkor meg az lesz majd a szurkolók problémája. Rózsával eddig nem volt gondom, egy szombathelyi nevelésű, jó fizikumú, jó felépítésű, magas, jó kapusról van szó. Dolgoznia kell és ezt most Jakab Csabával meg is teszi.
A közvélemény szerint baj, hogy nincs alternatívája. Ez nem igaz, és Dani érzi is ezt. Mursits pedig most bizonyította, hogy egyre több lehetőséget és feladatot lehet rábízni, és igen, lehet ő még a Haladásnak rövid időn belül az első számú kapusa. De értse meg mindenki, nem lehet egyből a mély vízbe dobni, dolgoztam fiatal játékosokkal, tudom, hogy mikor hogyan kell velük bánni – mondta Aczél.


„Nem filozofálgatni, nyerni kell”

– Az egész csapat nevében mondhatom, tisztában vagyok, tisztában vagyunk vele, hogy számunkra csak a győzelem elfogadható. Nem szabad az MTK formájával, eredményeivel foglalkozni. A Vasas meccs erre a legjobb példa. Lefutballoztuk őket és balszerencsés körülmények között mégis kikaptunk. Papíron a hátralévő három „őszi” meccsünk közül valóban ez ígérkezik a legkönnyebbnek, mert valljuk be őszintén, hazai pályán egyszerűbbnek tűnik legyőzni a kék-fehéreket, mint nyerni az Üllői úton, vagy megverni a Debrecent. A mai fociban azonban nem így működnek a dolgok. Mi van ha szombati ellenfelünk olyan passzban érkezik, hogy több játékosa élete meccsét játssza és átrohan rajtunk, mert mi azon gondolkozunk, hogy mennyivel könnyebb dolgunk van, mint lesz két hét múlva. Nem. Akkor, amikor hét pontod van és az utolsó helyen állsz nem filozofálgatni kell, hanem nyerni – latolgatta a kék-fehérek elleni találkozó fontosságát honlapunknak Korolovszky Gábor.

Korolovszky: Nem filozofálgatni, nyerni kell
Mészáros Zsolt

Korolovszkyval nagyot fordult a világ az edzőváltás óta. Míg Csertői Aurélnál epizódszerep jutott neki, Aczél Zoltánnál bérelt helye van a csapatban.

– Bérelt helyem nincs. Természetesen azért igazoltam a Haladáshoz, mert focizni akartam. Az előző edzőnél nem kaptam erre lehetőséget, most játszom. Örülök neki persze, de az én boldogságom kevés. Jól kell fociznom, különben a kispadon találhatom magam, mint az elmúlt két hónapban – mondta a védő.

„Nem lesz könnyű dolgunk a Rohonci úton”

Az MTK a Haladáshoz hasonlóan csalódást okozott eddigi produkciójával. Garami József együttese 12. a bajnoki táblázaton. Legutóbb szeptember közepén, a hetedik fordulóban nyertek. Akkor hazai pályán a Vasast verték 4-0-ra.

– Szombathelyen sok néző előtt nagyon nehéz meccset szoktunk játszani – vázolta véleményét az MTK trénere. Annak ellenére, hogy a Hali még nálunk is rosszabb helyzetben van a táblázaton, egy iszonyatosan nehéz meccsre számítok, mert ellenfelünknek minden pontra nagyon nagy szüksége van.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu