Hétfőn délelőtt sorsolták az MLSZ-ben a Magyar Kupa harmadik fordulójának párosításait. A legjobb 32 csapat között ott van a Szombathelyi Haladás is, amely az első körben a Dorogot, a másodikban a Fertőszentmiklóst győzte le.
A kupa harmadik körében már nincs kiemelés, így akár NB I-es csapatok is összekerülhettek. A mezőnyt egyébként 13 élvonalbeli, kilenc másodosztályú, nyolc NB III-as és két megyei első osztályú csapat alkotja. Két különböző osztályú együttes esetén az alacsonyabb osztályú csapatot illeti a pályaválasztói jog, míg azonos ligában szereplő együttesek esetén az elsőre kihúzott csapat játszik otthon.
A Haladást elkerülte a szerencse: Artner Tamás tanítványai az Újpest otthonában harcolhatnak a továbbjutásért. A mérkőzés hivatalos játéknapja szeptember 24-e, szerda lesz.Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!