Az új stadion első tétmeccse jön

Szombat, 19:30. Hali–Fradi. Teltház.

Nem a legjobb előjelek

A Szombathelyi Swietelsky-Haladás nem úgy készülhet az első Haladás Sportkomplexumbeli mérkőzésre, ahogy azt a szurkolók várták, és remélték. Sajnos három hete a 11., kiesőhelyen tanyázik a csapat. Ennek következtében 11 napja újfent - ebben a bajnokságban immáron másodszor - edzőt cserélt a vezetőség. A karmesteri pálca a felvidéki Michal Hipp kezébe került. Az egykori szlovák szövetségi kapitány nem rettent meg a feladattól, hanem kijelentette: komoly, de nem kritikus a helyzet a Haladásnál. Aztán az első mérkőzésre egy új típusú felállással küldte fel a zöld-fehéreket, akik 40 percig mindent végre is hajtottak a megbeszéltek szerint. Sajnos azonban egy futballmeccs (legalább) 90 percig tart... A Hali 2–1-re kikapott Balmazújvárosban, egyik lehetséges konkurensétől a kiesés elleni csatában. Abban bízunk, hogy a háború még nem veszett el, hiszen a Fradi elleni meccs 45. percében tart majd még csak a bajnokság felénél az OTP Bank Liga mezőnye.

A bajnoki címre hajtanak

A Ferencváros jó formában várja a szombati találkozót. A legutóbbi négy meccsüket megnyerték (az Újpestet 1–0-ra verték otthon, aztán ugyancsak 1–0-ra győztek Mezőkövesden, majd a Groupamában 2–1-re gyűrték le a Debrecent, legutóbb pedig Pakson diadalmaskodtak 2–0-ra). Thomas Doll elképesztő minőségből válogathat: a múlt héten a légiósokon kívül csak válogatott magyar játékosai voltak a kezdőben! Tizenhat fordulót követően 35 ponttal – csak rosszabb gólkülönbséggel – a második helyen állnak. Tíz győzelem, öt döntetlen és egy vereség a mérlegük. Csak az őket megelőző Videotontól kaptak ki. A Haladással augusztus 17-én meccseltek: a szokásos korai gólunkat megkaptuk, aztán a hajrában is betalált az FTC a Mészöly-csapatnak, így 2–0 lett annak a találkozónak a végeredménye. A táblázatra tekintve nagy a különbség a két zöld-fehér együttes között: a Fradi rúgta a második legtöbb gólt, míg a Haladás a legkevesebbet. Ők kapták a legkevesebb találatot, míg mi a második legtöbbet. A házi gólkirályuk (aki egyébként az NB I-es góllövőlistát is vezeti) Varga Roland 13 találatnál jár, ez éppen annyi, amennyit a szombathelyiek összesen szereztek. Azonban ne feledjük: ez a 90 perc is 0–0-val kezdődik.

Hajrá Hali!
Vágvölgyi Bálint

A szurkolóinkon nem fog múlni semmi

Csütörtökön már a stadionban edzett a Haladás, remélhetőleg ott folytatja a vasi gárda, hol abbahagyták november 8-án, az NK Osijek elleni gálameccsen. Akkor 0–1-ről fordítva 3–1-re nyertünk Vörös Csaba irányításával. A város felőli kapu mögött a B-közép külön koreográfiával is készül, kérik, hogy ne feledjék azok, akik esetleg először csatlakoznak a táborhoz: nincsen szelfizés, nincsen színházi tapsikolás, nincsen helyfoglalás. Itt kérem az előénekest tessék figyelni, és teli torokból szurkolni a Haladásnak! Csütörtök este pár tucat jegy várt már csak gazdára, így az első mérkőzésen teltház várható a Haladás Sportkomplexumban.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!