Tegnap taggyűlést tartott a Haladás vezetősége, ahol elfogadták Artner Tamás vezetőedző beszámolóját. Több más fontos kérdésben is döntés született, annak ellenére, hogy a többségi tulajdonos önkormányzat képviselője bokros teendői miatt csak kevés ideig tudott jelen lenni.
A Nyugat úgy tudja, hogy egyrészt kiderült, hogy Artner Tamás 25 fős listájából három-négy focistát tart arra érdemesnek a klub, hogy leigazolja. Közülük azonban már akadt olyan játékos, aki kijelentette, hogy nem akar Szombathelyen focizni. Két labdarúgó viszont „elérhetetlen” a Haladás számára.
Arról azonban döntés született, hogy Bori Gáborra szüksége van a Haladásnak, így ma elkezdték a tárgyalásokat a kecskemétiekkel. Úgy tudjuk, a középpályásnak még két NB I-es ajánlata van, a Haladás tehát nem késlekedhet, napokon belül pont kerülhet a szerződtetésére.
Megegyeztek a felek abban is, hogy kispadra nem igazolnak játékosokat, Artner Tamás pedig leadta azoknak a fiatal játékosoknak a listáját, akik jövőre mindenképp a felnőtt csapathoz fognak tartozni.
Információink szerint a város korábbi képviselője elmondta, hogy úgy látja, jelenleg Magyarországon nincs olyan megszerezhető csatár, aki az Ugrai-Kenesei-Radó triónál jobb lenne.
Honlapunk információi szerint a csapat jelenlegi keretéből várhatóan öt játékos távozik: Marian Sluka, Goran Vujovics, Sipos Norbert, Oross Márton és Horváth András.
Napirenden volt az Aczél Zoltánnal való peren kívüli megegyezés is, a taggyűlés azonban döntésképtelen volt.