Simon-gól okozta a Hali vereségét

Először kapott ki bajnokin a szombathelyi csapat.

Egyedül Schuszter Ronald nem állt Mátyus János rendelkezésére, így (majdnem) komplett keretből válogathatott a vezetőedző. A harmadik fordulóban a sorsolás Győrbe, a Gyirmóthoz szólította a vasiakat. A kék-sárgák az első fordulóban, hazai környezetben 3–0-ra nyertek, míg a hétközi meccsen kikaptak az újonc Szentlőrinc vendégeként (0–2). A Hali győzött Siófokon 5–1-re, a Szolnokkal a Rohoncin pedig ikszeltek a mieink (1–1).

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

A szépszámú Haladás-tábor előtt a Verpecz – Szekér, Mocsi, Devecseri, Bosnjak – Tóth D., Csilus, Holdampf, Kiss B. – Medgyes, Rácz tizenegy futott ki az Alcufer Stadion remek állapotban lévő gyepszőnyegére. Hangerőben egyértelmű fölényben volt a szombathelyi csapat, de az óriási meleg rányomta bélyegét az első félidőre. Egymás hibáiból éltek a játékosok, néhány távoli lövésen kívül mást nem igazán jegyezhettünk fel. Úgy tűnt, kivár mindkét csapat, a kockáztatás csíráját sem láthattuk – vagy úgy is fogalmazhatunk, hogy tartott egymástól a két együttes.

Fordulás után aktívabbak lettünk, erre mi kaptunk gólt... Egy bal oldali beadás átszállt a hosszúra, ahol Major érkezett, a lövése keresztben elment volna a kapu előtt, de Szatmári az ötösön éppen úgy botlott bele, hogy a labda Verpecz hálójába vágódott, 1–0. Nem sokat kellett várni az egyenlítésre: Bosnjak visszakészítését Rácz kegyetlenül vágta 10 méterről a bal felsőbe, 1–1. Simon András a 65. percben érkezett csereként és három perc múlva gólt is szerzett: könnyen jött a beadás a bal oldalukról, Simon pedig középen öt méterről a jobb felsőbe fejelt, 2–1. Ebben a periódusban megint nem volt benne a Gyirmót-gól. Két perc múlva Rácz szabadrúgásánál óriási védett a hazaiak kapusa. Hiába próbálkozott ezek után a szombathelyi csapat, egyenlíteni nem sikerült.

A Simon-átok továbbra is fog a Haladáson, harmadik gólját szerezte ellenünk - dalba is foglalta a nevét a Haladás szurkolótábora. A nagyon kevés lehetőséget hozó találkozón a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna.