Győzött a Haladás a Dorog ellen, ezzel már második a tabellán

Nem volt könnyű, de két gól összejött.
-----

A labdarúgó NB II 7. fordulójában két dobogós csapott össze Tatabányán, a második Dorog a harmadik Szombathelyi Haladást látta vendégül.

LABDARÚGÓ NB II

7. FORDULÓ

DOROGI FC–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–2

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 200 néző. Vezeti: Ducsai József (Aradi József, Varga Gábor)

DOROG: Belányi – Kárász, Berkó (Pálinkás, 83.), Izing – Nyíri (Oldal, 69.), Nagyházi (Csillag, a szünetben), Lénárt (Lőrincz, 69.), Hajdú (Szabó L., 69.), Papp M. – Girsik, Szerencsi. Vezetőedző: Fenyvesi László

HALADÁS: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh M., Bosnjak – Csilus, Holdampf, Kiss B. (Monori, 66.), Szekér (Guzmics, 86.) – Tóth-Gábor (Délczeg, 66.), Tóth M. L. (Horváth R. G., 66.). Vezetőedző: Németh Szabolcs

Gólszerző: Tóth M. L. (10.), Monori (91.).

A dorogi klub ingyenessé tette a találkozó megtekintését – védettségi igazolvány természetesen kellett mindazoknak, akik vasárnap délutáni kikapcsolódásnak a második Dorog és a harmadik Haladás összecsapását választották. A Haladást a kánikulai idő ellenére is mintegy 100 szurkoló kísérte el és aszalódott a nyitott betonlelátón.

Változatos játékkal teltek az első percek, mindkét csapat bátran ment előre. Az aktívabb vasiak egy szögletvariácó után hamar vezetést szereztek. A vendégek stabilan védekeztek és szépen felépítették támadásaikat, uralták a meccset. A hazaiak nem tudtak mit kezdeni ellenfelükkel, nem tudtak kibontakozni. Kisebb helyzetek adódtak ugyan a hazaiak előtt, de újabb gólt, gólokat a vasiak szerezhettek volna. Előbb Kiss Bence, majd Csilus került nagy helyzetbe. Aztán a dorogiak vették át az irányítást, de a vendégek határozottan védekeztek, a dorogiak előbb csak kisebb lehetőségek adódtak. A félidő hajrájára kiegyenlítődött a nagy meleg ellenére jó iramú meccs, de inkább a vendég zöld-fehérek akarata érvényesült.

Szünet után az első nagy helyzet a vasiak előtt adódott, de Tóth-Gábor ziccerből fölé fejelt. Aztán a hazaiak rátettek egy lapáttal, ekkor a vasiak térfelén pattogott a labda. Németh Szabolcs érezte, hogy elöl frissíteni kell, cserélt, három támadót is csatába dobott. Majdnem rögtön be is jött a csere, de Horváth Rajmund ziccerét fogta a kapus. Ahogy telt az idő, úgy vált  egyre élesebbé, feszültebbé, egyúttal izgalmasabbá a mérkőzés. A Haladás nem ült rá előnyére, továbbra is támadott, de a Dorog is ment az egyenlítésért. A hajrában beállt Guzmics is, akit a szurkolók „Szervusz, Ricsi” rigmusa fogadott. Aztán a hosszabbításban egy kontra után eldöntötte a meccset a Haladás: 0-2. A vasiak megérdemelten nyertek és továbbra is veretlenek a bajnokságban – írja a klub honlapja .