Győzött a Haladás, és ismét vezeti a bajnokságot

Négyet rúgtak a Csákvárnak a zöld-fehérek.
-----

A labdarúgó NB II 15. fordulójában a helyzetei tremekül kihasználó Szombathelyi Haladás 4-1-re verte a Csákvárt.

LABDARÚGÓ NB II

15. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–AQVITAL FC CSÁKVÁR 4–1 (3–0).

Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1517 néző. Vezette: Szőts Gergely (Bertalan Dávid, Bede Tamás).

Haladás: Rózsa – Kállai K., Mocsi, Németh Milán, Bosnjak – Csilus (Hegedűs, 89.), Kiss B. (Romic, 89.), Holdampf, Doktorics (Debreceni, 79.) –Tóth Milán (Monori, 67.), Horváth R. (Szijjártó, 67.). Vezetőedző: Németh Szabolcs.

Csákvár: Zelizi – Major, Vaskó, Dulló, Bencze – Mészáros, Kártik, Magyar (Molnár, 65.), Kalmár – Torvund (Ominger, 78.), Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás.

Gólszerzők: Tóth Milán (4.), Csilus (24.), Horváth R. (33.), Kártik (47.), Csilus (86.)

A szombathelyiek nagy lendülettel kezdték a mérkőzést és az első veszélyes támadásukból gólt is szereztek. A folytatásban kiegyenlítetté vált a játék, de kapura a hazaiak voltak veszélyesebbek. A félidő derekán már két góllal vezettek a vasiak, majd Horváth Rajmund látványos kapásgóljával eldőlni látszott a meccs (3-0). Szünet után viszont a vendégek gyorsan szépítettek, vérszemet kaptak, valamelyest visszajöttek a meccsbe. Ám a szombathelyiek nem zavarodtak meg a bekapott találattól, szépen adogattak és igyekeztek megszerezni a mindent eldöntő negyedik találatot. A remekül játszó Csilus révén sikerült is, így a Haladás magabiztos, megérdemelt győzelmet aratott – tudósít az nso.hu .