Harmadszor is 1–1-et játszott a Hali

Nagyban köszönhető ez Gyurján Mártonnak.

Őrült melegben, 35 fokban kezdődött meg a Haladás gyulai mérkőzése a Szeged-Csanád Grosics Akadémia otthonában. A zöld-fehéreknél három helyen is változott az összeállítás: Gaál Bálint kényszerűségből hiányzott, aztán ezen a találkozón Tamás László és Tóth Dávid kezdett, míg Bosnjak Predrag és Medgyes Zoltán a padon kapott helyet.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

Így Supka Attila a Gyurján M. - Jancsó, Jagodics M., Tamás - Tóth D., Kiss Be., Holdampf, Nyári, Németh Mi. - Németh Má., Eszlátyi tizeneggyel kezdett. A hazaiaknál Gajdos Zsolt, Mohl Dávid és Andorra Péter személyében három volt szombathelyi is szerepelt az összeállításban. A meccs előtt az újonc szegediek három, míg a vasiak két ponttal álltak.

A találkozó elején a hazaiak domináltak. A 4. percben Pongrácz került a védők mögé, óriási helyzetét azonban Gyurján lábbal hárítani tudta. Öt perc múlva már ő is tehetetlen volt: Varga szögletében Gajdos érkezett és fejjel a kapu bal felébe juttatta a labdát, 1-0. A Haladás nagyon lassan szövögette támadásait, de az első negyedóra végén az első helyzeteinket feljegyezhettük.

Előbb Németh Márió 15 méterről, kiszorított szituációban ballal a jobb oldali kapufát találta el, majd a visszaszerzett labdából ugyanő remekül ugratta ki Kiss Bencét, aki csak a kapussal állt szemben, ám belerúgta a már fekvő hálóőrbe. Ezzel a lehetőségeinket össze is foglaltunk. Inkább a Haladásnál volt a labda, de a kontrákra berendezkedő, jól tömörülő szegediekkel nem tudott mit kezdeni csapatunk az első félidőben.

Fordulás után megint Gyurján-bravúrt írhatunk fel. Andorka lövését ütötte szögletre. Három perc múlva Eszlátyi beadását Medgyes fejelte kapura, a hazai kapus lábában akadt el a labda. Egy óra elteltével Gajdos 33 méteres nagy erejű lövését a kapufára tolta Gyurján, és tíz perc múlva újabb ziccert hárított.

A 91. Percben egy beadást röviden tolt ki a hazai kapus, Németh Márió lecsapott rá, és 12 méterről a kapu közepébe bombázott, kialakítva az 1-1-és végeredményt.

Supka Attila:

A leginkább elfogadhatatlan meccsünkön vagyunk túl, eredményét tekintve azonban ugyanott vagyunk, mint az első kettőnél. Igazodnunk kell, mennyiségre és minőségre is kevesek vagyunk az előrejátékban.