Ankétot tartott a Szombathelyi Haladás

Kérdezhettek a szurkolók, akik nagy számban képviseltették magukat. 

A Haladás szurkolói ankétján Séllei Árpád ügyvezető igazgató, Mátyus János vezetőedző, valamint az újonnan szerződtettek: Verpecz István, Schimmer Szabolcs, Rácz Ferenc és Devecseri Szilárd várta a kérdéseket és válaszoltak azokra.

Schimmer Szabolcsnak ez az otthona: 21 évet játszott itt, nagy örömmel tért vissza. Motivált, bizonyítani akarja, hogy kár volt leírni nyáron, vezéregyéniség kíván lenni. 

Verpecz István is bemutatkozott: Debrecen, Paks és Balmazújváros után került Szombathelyre. Az elmúlt 5 hónapban nem volt klubja, de a DVSC-vel készülhetett, így nem esett ki az edzésritmusból. Ki van éhezve a játékra, bízott abban, hogy lesz csapat, örül, hogy Szombathelyen lehet. 

Rácz Ferenc 10 évvel ezelőtt került el Szombathelyről: emlékszik rá, hogy stílusa miatt kapott kritikát, erre fel is van készülve. A játékával szeretne bizonyítani. Háborúba megy, mentálisan kemény lesz a következő időszak, de az öltözői hangulat alapján készek erre a fiúk. Sok klubban megfordult, de ennek az egyesületnek tartozik, álmodott a szombathelyi mezért. 

Devecseri Szilárd másodszor tért vissza Szombathelyre: egyszer Mezőkövesdről, másodjára Zalaegerszegről. Ő hozta elő, hogy bánthatta a szombathelyi szurkolókat az, mikor egy alkalommal irányította a ZTE táborát csapatkapitányként - ezen akkor nem gondolkodott, sajnálja, ha gondot okozott ezzel, de mindig is a Haladást tekintette első számú csapatának. 

Haladás ankét
Kattintson a képre a galériához!
Mészáros D. Zsolt

Mátyus János azzal kezdte, hogy szeret beszélni, de beszéljenek inkább a tettek helyettük. Nehéz helyzetben zárta az őszt a klub, rossz ránézni a táblázatra, de tudja, hogy mit vállalt el. Csak ellenfélként játszottam itt, azonban tudom, hogy van komoly elvárás irántam és a csapat iránt. Kérte a szurkolókat, hogy a nehéz helyzet ellenére támogassák a Haladást! Ha a szombathelyi drukkerek beállnak a csapat mögé, az plusz egy embert jelent a játéktéren. Az érdekli, hogy a Haladás úgy játsszon, ahogy tette ma a második félidőben. Ezt kell folytatni az első bajnoki meccsen a Szeged ellen is. 

Haladás ankét
Kattintson a képre a galériához!
Mészáros D. Zsolt

Séllei Árpád december 4-e óta ügyvezetője a klubnak. Nincsen olyan rossz helyzetben a klub: talpon vagyunk, talpon leszünk, működni fogunk. Supka Attilát nem a korábbi vagy a mostani tulajdonosi kör hozta ide, nem volt beleszólásunk a szerződésébe. Nem végezte jól a munkáját: a gárda sikertelensége neki volt köszönhető. Őt ki kellett fizetnünk. Mátyus János teljesen más feltételekkel van nálunk: ő a sikeres Haladásért van itt, ezzel a csapattal akar sikeres lenni. Nyáron visszatérnek a szerződésére, de akkor sem lesz benne sok olyan pont, mint ami az előző szakvezető kontraktusában volt. 

Haladás ankét
Kattintson a képre a galériához!
Mészáros D. Zsolt

Az ügyvezető elmondta: nincsen semmiféle tartozás sem adóhatóság, sem játékos, sem korábbi szakmai vezető irányába. Szállítók felé tartozása van a klubnak, de ezek ütemezéséről megállapodtak már. Az egyetlen tétel a sportkomplexummal való szerződés anyagi részének tisztázása, ami még várat magára. Nagyságrendileg 400 milliós a szombathelyiek jelenlegi éves költségvetése: a legnagyobb tétel a játékosok bére. Még azért nincsen középcsatár, mert tulajdonképpen egy fizetési plafont határoztak meg a klubnál, és ettől nem fog és nem is tud eltérni a Haladás, mint klub. 

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!