Megérdemelten nyert 3–1-re a Haladás

Tóth Barna duplázott, az első félidőben kialakult a végeredmény.

Szomorú látványt nyújtott a gyönyörű, de teljesen üres stadion – ilyen környezetben melegítettek a zöld-fehérek és a lila-fehérek, hiszen a Szombathelyi Haladás a Békéscsabai Előrét fogadta. A meg-megélénkülő szélben a mieink Verpecz – Schimmer, Jagodics, Devecseri, Bosnjak – Tóth D., Holdampf, Szekér, Kiss B., Rácz – Tóth B. tizeneggyel kezdtek. Bebizonyosodott most is, hogy taktikailag felkészült a vasiak vezetőedzője, speciálisan az adott ellenfél ellen állítja össze a kezdőt: "hiába" a két gól és gólpassz a múlt héten, Tóth-Gábor Kristóf csak a padon kezdett, ahogy a Soroksár ellen szintén betaláló Farkas Balázs is, valamint a Dorog ellen győztes gólt szerző Medgyes Zoltán is. A vendégektől hiányzott az őszi meccsen gólt szerző Hursán György, és öngólt vétő Mészáros Márk. A bemelegítéskor megsérült a csapatkapitány Nagy Sándor, a helyén Dávid Zoltán kezdett.

Sok olvasói kérdés érkezik hozzánk. Mi pedig szeretnénk friss, hiteles híreket adni neked. Támogasd a munkánkat!
Támogatom

Rögtön egymásnak estek a csapatok, a Haladás támadólag lépett fel. A 3. percben Tóth Dávid beadását Rácz lőtte fölé 6 méterről. A kirúgás után Holdampfra tartottak rá nagyon csúnyán, inkább tűnt "narancssárgának" az eset, de a játékvezető csak szóban feddte meg a lilák játékosát a kemény belépőért.

A 6. percben Tóth Barna még fölé lőtt, de egy perc múlva már örülhetett. Bosnjak bedobását Jagodics csúsztatta meg az ötös rövid oldalánál, középen pedig érkezett Tóth B. és 5 méterről védhetetlenül a léc alá bólintott, 1–0. Sajnos sokáig nem volt nálunk az előny, a 11. percben Király adott középre a 16-os jobb sarkáról, Lukács pedig lemásolva Tóth Barna mozdulatát, 6 méterről stukkolt a léc alá, 1–1. Ez volt az első bekapott gólunk 2020-ban hazai környezetben.

Kellett egy pár perc míg visszavette az irányítást a Hali. A 20. percben Rácz beadására a centerünk robbant be, de a belső védő az utolsó pillanatban tudott tisztázni előle. A 29. percben viszont már megint nálunk volt az előny: a bal szélről jött a labda Kiss Bencéhez, aki a 16-os vonalán lövésre szánta el magát. A labda éppen az ötösön belül pattant meg, ami megzavarta a vendégkapust, és a jobb sarokba vágódott, 2–1. Benne volt Uram... A 43. percben már kettő volt közte: Rácz bal oldali beadására Tóth Barna érkezett menetrendszerűen és a jobb felsőbe bólintott, 3–1.

Szünet után nagyon taktikusan játszott a Haladás, lezárta a területeket, kevés lehetőséget hagyva a Békéscsabának. Tóth-Gábor jött Rácz helyére, és ha már ott volt, akkor kidolgozott egy helyzetet a 48. percben, középregurítására Bosnjak érkezett, de sajnos eltörte a labdát. A csabaiak részéről egy Kovács-fejest és egy Pantovics-tekerést jegyezhettünk fel, illetve az utolsó percben Király szabadrúgásánál védett óriásit Verpecz.

Tóth Dávid, Tóth Barna és Kiss Bence játszott remekül, a Haladás pedig megérdemelten győzött.