Németh Szabolcsék elvitték a 3 pontot a Rohonci útról

Képtelen nyerni a Haladás.

Hét szombathelyi nevelésű játékossal futott ki a két csapat a Haladás – Dorog találkozón: a zöld-fehéreknél öten, a piros-feketéknél ketten tanulták a futball alapjait a vasi városban. Mátyus János a Verpecz – Csilus, Mocsi, Németh Mi. – Tóth D., Holdampf, Jancsó, Bosnjak – Schuszter, Rácz, Medgyes tizenegyet küldte pályára. A dorogiaknál Mursits Roland védett, Nyíri Vince volt a jobb-bekk.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

A mieink – nincsen erre jobb kifejezés – nekiestek a vendégeknek, mint tót az anyjának. Pedig a Dorog kezdte a találkozót! Az első percben Bosnjak beadását Medgyes fejelte 11 méterről a kapufára, majd mi szedtük össze a kipattanót és Schuszter lövésébe kézzel ütött bele a vendégek védője, 11-es! A labda mögé az eddig biztos ítélet-végrehajtónak bizonyuló Rácz Ferenc állt, ám Mursits kiütötte a kapu jobb felébe tartó lövést – az ellentámadás végén pedig nagyon résen kellett lennie Verpecznek, ugyanis Zuigéber tört volna egyedül a kapura, de az utolsó lépésnél kicsit hosszan szöktette saját magát. Huhh…

Szombathelyi Haladás – Dorogi FC (1–2) NB II 2020/2021
Galéria a Haladás–Dorog mérkőzésről. Kattintás, és nyílik!
Mészáros D. Zsolt

Lövésekből nem volt hiány ezután sem, Németh Milán, Rácz Ferenc és Medgyes is kísérletezett, de vagy Mursits volt a végállomás, vagy nem találtuk el a kaput. A Dorog is bátor volt, legközelebb a gólhoz Girsik szabadrúgásánál jártak, ám az oldalhálóban kötött ki a játékszer. 0–0 az első 45 perc után.

A Haladás birtokolta többet a labdát szünet után is, de eredményesebben a vendégek játszottak. Az 54. percben csak immel-ámmal támadtuk a kibontakozóban lévő dorogi akciót, és a középre tett labdát Kovács 16 méterről a bal felsőbe lőtte, 0–1. Megpróbáltunk rátenni egy lapáttal, és szűk tíz perc alatt egyenlíteni is tudtunk: Medgyes lépett be a 16-oson belülre a jobb szélről, és éles szögből úgy lőtt a kapuba, hogy a labda Mursits kezéről vágódott oda, 1–1. Mentünk előre a győztes gólért, de hiányzott a kreativitás a részünkről, és egy kontrából a vendégek szereztek újabb gólt, a csereként beálló Vígh volt eredményes, 1–2.

Az utolsó tíz percre teljesen betömörült a Dorog, a Schuszter helyére érkező Doktorics előtt adódott kétszer is lehetőség, majd Kiss Bence kapáslövését szedte ki a jobb alsóból, így a vendégek elvitték a három pontot Szombathelyről.

Mátyus János először szenvedett vereség hazai környezetben.