Nyert a Hali, de sajnos nem jutott tovább

Legyőzte NB I-es ellenfelét a Mátyus-csapat, ám 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal a Bp. Honvéd lépett a legjobb 8 közé.

Szerda estére lehűlt az idő, így jólesett a büféből hozott frissítő a Rohonci úti drukkerek számára a vasiak Bp. Honvéd elleni Magyar Kupa-mérkőzésén. Az első találkozón 1–0-ra nyertek a piros-feketék, ám a lefújás utáni balhé miatt az akkori csapatokból négyen (ketten-ketten) eltiltást kaptak, így a Honvéd Lanzafamét és Kálnoki-Kist, míg a Haladás Szekért és Jagodicsot volt kénytelenek nélkülözni.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

A vasiak Gyurján – Tóth D., Schimmer, Devecseri, Németh M. – Holdampf, Kiss B., Illés, Bosnjak – Szalay – Jancsó tizeneggyel álltak ki, a Honvédban pedig kezdő volt az az Ugrai Roland, aki 2009 óta a "Haladás legfiatalabb NB I-es gólszerzője" címet birtokolja. A vendégek Tujvel – Mezghrani, Batik, Kamber, Niba, Kukoc – Hidi, Nagy G., Kesztyűs – Ugrai, George csapattal álltak ki.

Az első meccshez képest óvatosabb volt a Haladás, az első félórában inkább a mi térfelünkön volt a játék, de egy helyzetet leszámítva nem volt izgulnivalója a Hali-tábornak. Ez pedig a 16. percben történt, amikor egy szöglet utáni fejesnél valami emberfeletti bravúrt mutatott be Gyurján Márton a Haladás kapujában: a léc alól piszkálta ki az odatartó labdát. A 31. percben – tegyünk hozzá: némileg váratlanul – megszerezte a Haladás a vezetést. Tóth Dávid kevergetett a jobb oldalon a 16-os sarkánál, továbbpasszolt Jancsónak, aki a körülményeskedő Kambert megelőzve elpöckölte a labdát a hosszú sarok felé, ami pedig Tujvel teste alatt a jobb kapufa mellett a hálóba vánszorgott, 1–0. Két perc múlva megint az újdonsült center állt lehetőség előtt: a 16-os vonaláról, kissé jobbról lőtt, de Tujvel ezúttal kiütötte a labdát. A 40. percben Tóth Dávid ment el a jobb szélen, középreadásáról alig maradt le Szalay Szabolcs. Az első félidő utolsó harmadában nyújtott teljesítménye alapján megérdemelten vezetett a Haladás, kiegyenlítve az odavágón összeszedett hátrányt.

Haladás- Budapest honvéd FC mérkőzés
Galéria a Haladás–Honvéd mérkőzésről.
Mészáros D. Zsolt

Szünetben kettőt is cserélt a Haladás. A gólszerző Jancsó, és a sokat mozgó Illés helyett Farkas Balázs és Rácz Ferenc érkeztek: úgy tűnt, ezzel a lépéssel a továbbjutás felé hajtja az övéit Mátyus János.

Megint a Honvéd támadgatott inkább: az 55. percben Ugrai lőtt nem sokkal mellé, négy perc múlva pedig George fejelt fölé 4 méterről. A 80. percben Rácz cselezett befelé jobbról, és alig lőtt 16 méterről a hosszú sarok mellé. Tóth Barna is érkezett a Haliban, de az eredmény nem változott, hosszabbítás.

Óriási góllal vetette észre magát a Hali hórihorgas csatára: a 93. percben kapott egy labdát a kezdőkörben. Átvette, majd öt Honvéd-játékos gyűrűjében vezette és 23 méterről középről hatalmas gólt ragasztott a Honvéd kapujának jobb felső sarkába, 2–0. Ezzel már a Haladás állt továbbjutásra. Sajnos nem sokáig: a 100. percben egy szöglet után nem tudtunk felszabadítani, a labdát Lovric szedte össze, sajnos nagyon egyedül hagytuk, ő ugyanis a hosszú sarokba emelt, 2–1. Ezt követően a Honvéd ölte az időt, és ezt sikeresen is tette, így a piros-feketék léptek a Magyar Kupa legjobb 8 csapata közé.