Jó játék, Hali győzelem, dobogó

A Honvéd örülhet neki, hogy megúszta két kapott góllal a Rohonci úton. Jelenleg nemzetközi kupát érő helyen az Artner-legénység.
-----

Az első perctől kezdve uralta a játékot a Haladás. Helyzetek sokaságát dolgoztuk ki, több góllal vezethettünk volna az első negyedórában. A gólcsendet egy gyönyörű akció végén Hrepka Ádám törte meg. A Haladás ezt követően is ötletesen, jól focizott. A Honvéd nyomozta csak a labdát.

A második félidőre sem változott a játék képe. A Halinál több jó egyéni teljesítmény, ötletes, jó foci és Radó remek passza után még egy Hrepka gól. A Honvéd a meccs végére kicsit feljavult, két nagy helyzete is volt, de a Haladás győzelme nem forgott veszélyben, a gólkülönbség a Honvédra nézve hízelgő.

A Haladás győzelmével a dobogó harmadik fokára ugrott. Két ponttal vezetünk a DVTK, Fradi, Videoton hármas előtt.

Folytatás szombaton a Kaposvár ellen.

Szombathelyi Haladás–Budapest Honvéd
Nagy Gábor lendületben
VB

90+2 perc: Egy kontra a végén: Németh indította Schimmert, aki rendkívül önzetlen volt, Radóhoz továbbított, aki 10 méterről lőtt, Kemenes nagy bravúrral védett. Andó-Szabó ezzel le is fújta a meccset. A Haladás megérdemelten nyert.

90+1 perc: Iszlai helyére Németh áll be.

90. perc: 2 perc a hosszabbítás.

87. perc: Vernes is besárgult.

87. perc: Lupoli újabb nagy ziccere: a lesre játszó védők között lépett ki, a kifutó Rózsa mellett azonban az oldalhálóba lőtt!

81. perc: Hrepka helyén Schimmer.

77. perc: Lupoli kapott forintos labdát, szembe találta magát Rózsával, de a Hali kapusa elképesztően nagyot védett a ziccernél.

75. perc: Halmosi le, Medgyes be.

70. perc: Radót rántották le a 16-oson belül, egyértelmű 11-est nem fújt be Andó-Szabó!

68. perc: Radó jobb oldali beadását Halmosi fejelte kapura, Kemenes azonban a helyén volt, és védett.

67. perc: Vernes váltja Bonazzolit.

65. perc: Bonazzoli szállt bele Hrepkába, ez is sárga.

60. perc: Nagy váltja Daudot.

60. perc: Job tekert mellé egy szabadrúgást balról. Valaki még beleért, mert szöglet lett a vége.

57. perc: Job passza után Hidi lőtt laposan mellé.

55. perc: Radó ment el a bal oldalon, első beadása elakadt egy védőben, másodszorra viszont eljutott Hrepkához, aki az üres kapuba passzolt 4 méterről. 2-0

54. perc: 3021 a hivatalos nézőszám.

49. perc: Bosnjak - állítólag - faultért, Job pedig kakaskodásért kapott sárga lapot. Rossi a pályára rohant, szankciók nélkül megtehette.

46. perc: A Hali kezdte a második félidőt. A Honvéd cserélt: Job állt be Baráth helyére.

45. perc: Vége az első félidőnek.

41. perc: Nagy próbálkozott szemből, 18 méterről, erőtlen, gyenge lövés lett.

40. perc: Alcibiade lőtt messziről fölé.

35. perc: Iszlai készítette le a labdát Fehérnek, aki távolról laposan bombázott, Kemenes bravúrral szögletre paskolt.

Hrepka góljával szereztünk vezetést
VB

33. perc: Megint Radó futott el a bal oldalon, középre tett labdáját Lovrics a saját kapufájára rúgta. Majdnem öngól! Ha 3-0-ra vezetnénk, a Honvédnak egy szava sem lehetne...

29. perc: Daud taglózta le Tóth Pétert, megvan az első vendég sárga is.

28. perc: Halmosi bal oldali beadása után Nagy fejelt Kemenes kezébe.

27. perc: Guzmics első faultja után sárga lapot kapott. A Honvéd játékosai viszont nyugodtan szabálytalankodhatnak...

25. perc: Ez már nagyon érett! Hrepka fejesével vezet a Haladás! Ignjatovics becsúszása után a labda Halmosi elé került a bal oldalon, aki középre emelt, Hrepka pedig közvetlen közelrőla jobb alsó sarokba fejelt. 1-0

20. perc: Picit leült a meccs, most sok a hiba mindkét oldalon.

11. perc: Egy formás akció végén Hrepka adott remek passzt jobbról, a hosszú oldalon tisztán érkező Iszlainak, aki ordító helyzetben fölé durrantott! Nagyon nyom a Haladás!

9. perc: Radó bal oldali szöglete Iszlai elé került, aki lekészítette Halmosinak, Cucu kapásból lőtt, mellé.

7. perc: Radó ment el a bal oldalon, betört a 16-oson belülre, majd laposan középre tett labdáját Nagy elől Kemenes nagy bravúrral szögletre mentett.

3. perc: Nagy ugratta ki Radót, aki levette, majd a kapuba lőtt, de sajnos lesről.

1. perc: A Honvéd kezdte a meccset.

50 fős a kispesti tábor, a mi szurkolóink közül még sokan várnak bebocsátásra a kapuknál.

A mieink tiszta fehérben, a vendégek piros-feketében játszanak.

Ünnepélyes kezdőrúgás is lesz: Pusker Vivien nyerte az OTP Bank Liga Facebook-oldalán futó Csapattag-játékot, így a tömördi lány guríthatja le ma a labdát elsőként.

Sajnos ez a találkozó is gyászszünettel kezdődik: fájó szívvel búcsúzunk Kántor Józseftől. 78 évet élt a Haladás korábbi kiváló labdarúgója. 1956 és 1963 között szerepelt a zöld-fehéreknél, 50 bajnoki meccsen húzhatta magára a szerelést. Nyugodjék békében, emlékét megőrizzük!

A padon Gyűrű mellett Szakály, Medgyes, Gyurján, Schimmer és Németh M. várnak bevetésre, sőt, ott van a sérüléséből felépülő Dvorschák is. A kispestieknél Czuczi, Mancini, Nagy G., Vernes, Diarra, Job és Ikenne-King ülnek majd Marco Rossi társaságában.

Délután volt zápor, volt szikrázó napsütés, most éppen szélcsend van és néhány bárányfelhő, de összességében jó futballidő.

Rózsa – Fehér, Guzmics, Tóth P., Bosnjak – Iszlai, Simon Á. – Hrepka, Nagy G., Halmosi – Radó tizenegy a miénk, ami ugyanaz, amit Artner Tamás tegnap megadott.

Kemenes – Alcibiade, Ignjatovics, Lovrics, Baráth – Hidi, Zsivanovics, Vécsei, Daud – Lupoli, Bonazzoli összeállításban kezd a Honvéd, azaz két helyet változtatott Marco Rossi az előzetesen megadotthoz képest.

A mi kapusaink már kijöttek melegíteni, Rózsa Dániel és Gyűrű László mellett Jakab Csaba lépett a zanati ősfűre.