Nyert a Haladás a hazai edzőmeccsén

0–1-ről fordítottak Supka Attila tanítványai. A gólszerzőink Kiss Bence és Tamás László.

A találkozó előtt negyedórával óriási eső zúdult a Rohonci útra. A felhők azonban nem csak igaziból, képletesen is gyülekeznek... A klub átadása-átvétele a háttérben zajlik, miközben az új szakmai stábnak sem felhőtlen az élete. Az eddigi edzőmérkőzések alapján úgy tűnik, hogy két, kezdőcsapatba jelölt játékosról hónapokra kénytelenek lemondani a zöld-fehérek. A jobb-bekk pozíciójában az NB I-et az elmúlt két évben végigjátszó Jurij Habovda bal térdének belső oldalszalagja elszakadt. A támadószekcióban bevethető, az U19-es csapatban remekül szereplő, az utánpótlás-válogatottban rendszeresen lehetőséget kapó Tóth-Gábor Kristóf ugyancsak bal térdében pedig a hátsó oldalszalag szakadt el. Habovdára kb. 3 hónap kihagyás vár, Tóth-Gábor idén már nem léphet pályára.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

Supka Attila első „igazi” felkészülési találkozóján a Gyurján – Tóth D., Jancsó, Németh Mi., Bosnjak – Holdampf, Nyári – Illés, Németh Má., Medgyes – Gaál tizeneggyel kezdett. Az ellenoldalon a két év alatt két osztályt ugró Kaposvári Rákóczi készülődött. A somogyi zöld-fehérek Pogacsics – Vachtler, Úr, Nagy T., Yakimiv – Hadaró, Beliczky, Szakály, Nagy R., Nagy K. – Ádám csapattal álltak ki. A Rohonci útra mintegy 300 néző látogatott ki.

Mészáros D. Zsolt

A Haladás letámadta a Kaposvárt, és a 2. percben Gaál éles szögből leadott lövését Pogacsics ütötte szögletre. Az ellentámadásból az ex-szombathelyi Szakály Attila vállalt el egy lövést középről, 22 méterről, de Gyurján védte a Bosnjakon megpattanó bombát. A 7. percben Nyári szabadrúgása szállt át a hosszúra, Jancsó érkezett, de nem igazán jól találta el a labdát, amit így a vendégkapus könnyedén felszedett. A 11. percben Vachtler 24 méterről, kissé jobbról célozta meg a kaput, de Gyurján a helyén volt. A 25. percben Gaál ívelt beadásából Németh Márió célozta meg fejjel a hosszú felső sarkot, de néhány centit tévedett. A 33. percben az első vendégszöglet gólt eredményezett: Szakály Attila négy méterről fejelt kapura, Gyurján még bele tudott ütni, de a kézéről a bal felsőbe vágódott a játékszer, 0–1. A bekapott gól után is a Hali próbált támadni: Nyári passzát Németh Márió lőtte kapu fölé 20 méterről. Inkább a Haladásnak állt a zászló, de a támadóharmadban nem tudott igazán érvényesülni a csapatjátékunk.

Szünet után a Rózsa – Kiss Ba., Jagodics, Tamás, Füleki – Kiss Be., Kovalovszki – Németh E., Petró, Doktorics – Eszlátyi csapatot láthatta a publikum. Ekkor lassabb volt a játék, az első lehetőség pedig a Kaposvár előtt adódott. Az 55. percben Vachtler éles beadását Nagy Krisztián 4 méterről csúsztatta a hosszú sarok mellé. A szünetben kettőt, a 60. percben még négyet cserélt a Waltner Róbert vezette Kaposvár. Hét perc múlva Petró látványos lövésénél nagyot védett a cserekapus, majd a szögletet követően Doktorics fejesét is tudta ütni Orsós. A 70. percben Petró remek ütemű passzával Doktorics lépett be a 16-oson belülre, ahol ellökték, de a játékvezető sípja néma maradt.

A 84. percben egyenlített a Haladás. A saját 30-asunkon a bal szélen szereztünk labdát. Kiss Bence jó 40 métert vezette a játékszert és 22 méterről látványos gólt ragasztott a jobb felső sarokba, 1–1. Négy perc múlva Petró szabadrúgását egy kaposvári csúsztatta meg, a hosszún Tamás László érkezett és pár lépésről a jobb alsóba belsőzött, 2–1. A végén még egy szöglet után Tamás lőtt nem sokkal mellé.

A Hali első félidőben játszott jobban, ám ekkor a vendégek szereztek gólt. Fordulás után alacsonyabb színvonalú játékot láthatott a szombathelyi közönség, de a hajrában a vasiak megfordították a meccset és 2–1-re legyőzték első osztályú ellenfelüket.

A találkozót követően Supka Attila nyilatkozott:

Az első félidőben inkább a mi akaratunk érvényesült, megvoltak a helyzeteink, de nem tudtuk azokat értékesíteni. Egy pontrúgás után kaptunk gólt, erre figyelnünk kell sokkal jobban. Tetszett, hogy a játékrendszereket a megbeszéltek szerint többször is megváltoztattuk. Voltak alkalmak, amikor jól mentünk át védekezésből támadásba. Fordulás után is voltak jó periódusaink, a végén pedig sikerült végre gólokat is szereznünk.