Hali-döntetlen a főpróbán a Lafnitz ellen

Ellentétes félidők után 1–1 lett a végeredmény.

Harmadik felkészülési mérkőzését már itthon játszotta a Szombathelyi Haladás. Hévízen a Siófokot 2–0-ra győzték le a zöld-fehérek, ám Bükön 3–1-re kikaptak a Tiszakécskétől.  Mátyus János most a Verpecz – Schimmer, Jagodics, Devecseri, Németh Mi. – Holdampf, Szekér – Rácz, Bosnjak, Illés – Szalay tizenegyet küldte ki a Haladás Sportkomplexum kiváló állapotú gyepére.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

Ismerkedéssel indítottak a felek, valamivel többet a vendégeknél volt a labda. Először a mieink kísérleteztek, de Szekér 23 méteres lövése fölé szállt. Ezt követően a Lafnitz mezőnyfölényt harcolt ki, inkább a mi térfelünkön pattogott a játékszer. A 27. percben egy bal oldali Haladás-támadásépítés egy rossz keresztpasszt hozott a középpályán. A gyorsan előrevágott labdát Kovacevic vette át, bevezette a 16-oson belülre, majd kissé jobbról 14 méterről a hosszú sarokba lőtt. Verpecz vetődött, bele is ért, de csak lassítani tudta a labdát, védeni nem, 0–1. A gól után is döcögős volt a Haladás támadójátéka, tulajdonképpen kaput eltaláló lövést nem is jegyezhettünk fel. A középpályáról nem kapott megfelelő támogatást az elől hagyott Szalay, akit a védők könnyedén tudtak létszámfölényükből adódóan semlegesíteni.

Haladás-SV Lafnitz edzőmérkőzés
Haladás–Lafnitz. Kattintásra galéria nyílik
Mészáros D. Zsolt

Szünet után aktívabb lett a Haladás. Ebben a félidőben kapott lehetőséget Gyurján, Tóth D., Doktorics, Jancsó, Schuszter, Kiss B. és Tóth-Gábor. Előbb az 51. percben Tóth Dávid került helyzetbe, de ballal mellé lőtt, majd tíz perc múlva egy bal oldali akció végén is őt kerestük labdával, azonban becsúszva mentett előle a védő. A 64. percben Rácz lövését fogta meg a vendégkapus. A 71. percben Tóth-Gábor Kristóf a 16-os vonaláról a hosszú felső sarkot célozta meg, de a felső kapufa kisegítette a lafnitziakat. A 78. percben 11-eshez jutott a Haladás: Rácz a bal felső sarokba rúgta azt, 1–1, ez is lett a végeredmény.

Az utolsó fél órában nyújtott megfelelő teljesítményt a Haladás, ez pedig egy ikszet jelentett az első félidőben kulturáltan futballozó osztrák csapat ellen.