Újabb edzőmeccset nyert meg a Haladás

Medgyes Zoltán kitűnő formában van. 4–0.

A Szombathelyi Haladás a felkészülése során egy alkalommal játszott hazai környezetben, ez pedig a szerda esti, Ménfőcsanak elleni mérkőzés volt. Tavaly ősszel a Magyar Kupában futottak össze a csapatok, akkor Medgyes Zoltán duplájával nyertek a mieink.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

Az M1-esen történt sajnálatos halálos kimenetelű baleset miatt pár perc csúszással kezdődött a találkozó: a vendégek két játékosa késett. A vasiak az eddigiekkel ellentétben szűkebb kerettel vágtak neki ennek a találkozónak, így a Verpecz – Schimmer, Mocsi, Devecseri – Tóth D., Kiss B., Holdampf, Szekér, Bosnjak – Medgyes, Doktorics kezdett neki a meccsnek dr. Kovács Gergely sípjelére. A Hali letámadta ellenfelét, rögtön szögletet végezhettek el a mieink: a középre szállt labdát Mocsi lőtte a bal sarokba. Néhány perc múlva egy szép kombináció után Medgyes növelte kettőre az előnyt, majd Tóth Dávid beadására a 18. percben is ő érkezett, 3–0. Tulajdonképpen végig a vendégek térfelén folyt a játék, a Haladás ebben az arányban is megérdemelten vezetett.

Haladás-Herold Trans Ménfőcsanak felkészítő mérkőzés
Haladás–Ménfőcsanak. Sok kép látható kattintás után.
Mészáros D. Zsolt

Szünet után Tóth Barna, Simon András és Csilus Tamás érkezett, és megint hamar ért el gólt a Haladás. Centerpozícióban Simon kapott egy jó labdát, és 14 méterről egy védővel a nyakában a kapu jobb felébe lőtt, 4–0.

A második félidőben sem változott lényegében a játék képe, de a vendégek azért egy-két veszélyesebbnek tűnő támadást vezetni tudtak. Medgyes Zoltán gólszerző-formája kiemelkedő, bízunk benne, hogy ez megmarad a bajnokságra is.

Mátyus János: Az edzőmérkőzéseken, ahogy azt már többször is hangsúlyoztam, nem az eredmény számít. Annak örülök, hogy sok mindent visszakaptam abból, amit az edzéseken gyakoroltunk.