Itthon is megverte a Siófokot a Haladás

Németh Márió és Medgyes Zoltán góljaival 2–0-ra győztek a zöld-fehérek.
-----

Mindössze 16 játékost láthattunk a szombathelyiek keretében, míg a vendégeknél hosszabb volt a lista – azaz, ahogy a Mátyus János-Felipe Matos edzői stáb előrejelezte, erősen megfogyatkozott a zöld-fehér csapat. Hosszú-hosszú idő után ismét Rózsa Dániellel kezdődött a vasiak névsora (még 2019 őszén a Vasas-pályán "intézték el" a kapusunkat) – nem mintha Verpecz István teljesítményével lett volna probléma, hanem inkább az a helyzet állt elő, hogy jó kapusokkal dolgozhat együtt Jakab Csaba, így most a Halit 2004 óta szolgáló cerberus kapott lehetőséget.

Szombathelyi Haladás – BFC SIÓFOK(2–0) NB II (2020/2021)
Mészáros D. Zsolt

A vendégeknél két korábbi ismerős, Jagodics Bence és Gaál Bálint voltak a kezdőben, míg a Haladás Rózsa – Mocsi, Bosnjak, Debreceni – Kállai, Csilus, Németh Márió, Schuszter, Doktorics – Medgyes, Rácz tizeneggyel futottak ki a Rohonci út remekül előkészített gyepszőnyegére.

Az első percekben kiderült: a Haladás inkább átadja a területet a Siófoknak, és a labdaszerzések után próbálunk meg gyors támadást vezetni. Ez utóbbi az első negyedórában nem működött: inkább a középpályán vagy a mi térfelünkön volt a labda, de Rózsának nem kellett igazából közbeavatkoznia. Aztán amikor át-átléptünk a vendégtérfélre, akkor mi inkább meg tudtuk tornáztatni Hutvágnert.

Doktorics éles szögből leadott lövésénél, Medgyes és Rácz kísérleteinél volt jó helyen a vendégkapus, de volt, hogy egy Medgyes-lövést az egyik belső védő blokkolt szögletre. Egy rövidre sikeresedett Bosnjak-hazapassznál mi is izgulhattunk, de Rózsa érte el előbb a labdát és a lelátó felé rúgta azt. A küzdelmes első félidőben nem láthattunk gólt.

Kitettek magukért a rendezők: a stadionban a Hali-tábor hangja szólt, Vond videóit használták fel a stúdióban.

Szünet után nem változott a játék képe, ám egy villanás előnyhöz juttatta a Haladást. Az 52. percben Medgyes kapott egy labdát a leshatáron a bal szélen. Betört a 16-oson belülre, jól passzolta el a labdát a védője mellett Németh Márióhoz, aki 4 méterről elegánsan a jobb alsóba passzolt, 1–0. Jött volna előre az egyenlítésért a Siófok, ám újabb gólt a Haladás szerzett. Medgyes ezúttal a jobb szélen kapott labdát, és egyedül oldotta meg: belépett a büntetőterületre, és óriási gólt ragasztott a rövid felsőbe, 2–0.

Ez a két momentum döntőnek bizonyult a három pont szempontjából. A Siófok már nem tudott újítani, mi pedig annak is örülhettünk, hogy a sok-sok fiatal mellett egyszerre lehetett a pályán Rózsa Dániel és a hajrában beálló Schimmer Szabolcs, egyfajta szép ívet adva a rutinos és az akadémista futballisták játékának. Szép győzelemmel búcsúzott a Rohonci úttól a Haladás, és megerősítette pozícióját a középmezőny legelején.